Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
  • 17 juni:
  • Battery, Thrive en Hometown Crew
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Jackson (My Dying Bride) - 55
  • Andreas Tyrone Svensson (Backyard Babies) - 52
  • Archie Bleyer (Cadence Records)† - 116
  • Atli Jarl Martin (Helshare) - 52
  • Brad Delp (Boston)† - 74
  • Carl Cadden-James (Shadow Gallery) - 62
  • David Sanchez (Havok) - 37
  • David Thoener (producent) - 71
  • John Wetton (Asia)† - 76
  • Kristian Larsen (Manticora) - 50
  • Michiel Eikenaar (Nihill)† - 49
  • Toni Paananen (Malpractice) - 51
Review

Bangalore Choir - Cadence
Jaar van release: 2010
Label: AOR Heaven
Bangalore Choir - Cadence
David Reece, wie was dat ook alweer? Oh ja, hij was de zanger die Udo Dirkschneider eind jaren ’80 verving bij Accept. David zong mee op de geflopte plaat Eat The Heat. Na een korte tournee moest hij noodgedwongen vertrekken bij de band. Terug in Amerika richtte hij de hardrockband Bangalore Choir op en maakte in 1992 het niet onaardige On Target. Nu pas is er een opvolger gemaakt, niet geheel toevallig gelijktijdig met Accept die het nogmaals probeert met een nieuwe zanger... en dit keer wel met succes.

Het uitblijven van het succes van Eat The Heat lag niet aan David Reece. Hij is een steengoede classic rock-zanger en het doet me goed dat hij op Cadence in topvorm verkeert. Zijn stem klinkt diep, warm en soulvol. Luister maar eens naar Survival Of The Fittest en je weet wat ik bedoel. Dat nummer is trouwens ook een mooi visitekaartje voor gitarist Andy Susemihl, die steevast met bluesachtige doch spetterende solo’s komt.

Cadence is verder een prima album met voldoende afwisseling en melodie. Er zijn stevige rockers, songs met groove en rustige momenten. Het geheel had wel wat meer mogen vlammen, want het zijn de softere nummers die de overhand hebben. Ook is de albumhoes wat ongelukkig gekozen. Deze geeft een grimmig beeld, terwijl de muziek juist een positieve sfeer uitstraalt. Zo bereik je het juiste publiek nooit.

Tracklist:
1. Wahzoo City
2. Power Trippin'
3. Martyr
4. Living Your Dreams Everday
5. Survival Of The Fittest
6. Tomorrow
7. Heart Attack & Vine
8. Still Have A Song To Sing
9. Dig Deep
10. Never Say Goodbye
11. Sweet Temptation
12. High On The Clouds
13. Spirits Too They Bleed
14. Surrender All Your Love

Score: 72 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 26 september 2010

Bangalore Choir - Cadence
Reactie van enchant op 27-09-2010 om 12:20u

Benieuwd naar deze plaat. David Reece heeft op mij vooral indruk gemaakt met het debuut van de band Sircle of Silence, ergens vroeg in de jaren 90. Lompe, doffe productie, maar klassesongs en een zanger met veel passie.
De nieuwe BC toch ook maar eens aanschaffen, dan...

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.