Batushka
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
  • 20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Eye Of Melian en Delain (acoustic)
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne en Everything Decays
  • 21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
  • 22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
Geen concerten bekend voor 16-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Arnaud Ménard (Alkemyst) - 47
  • Dave Lombardo (Slayer) - 61
  • Ice-T (Body Count) - 68
  • Jack Ponti (Surgin’)† - 68
  • Laurits Medom (As We Fight) - 44
  • Mauricio Maldonado (Viuda Negra) - 47
  • Momadon (Manilla Road)† - 91
  • Taage Laiho (Altaria) - 60
  • Tapani Kangas (Celesty) - 46
  • Tooru "Kyo" Niimura (Dir En Grey) - 50
Review

Malevolent Creation - Invidious Dominion
Jaar van release: 2010
Label: Massacre Records
Malevolent Creation - Invidious Dominion
Malevolent Creation uit Florida heeft vanaf hun briljante debuut The Ten Commandments (1991) een redelijk consistente lijn aan releases uitgebracht, maar wel met een licht dalende lijn in kwaliteit. Wat tot gevolg had dat Doomsday X (2007) een behoorlijke teleurstelling was, vol met pretentieuze maar compleet overbodige gitaarsolo’s en ingewikkelde structuren die nergens toe leidden.

Maar nu is Malevolent Creation terug. En hoe! Invidious Dominion is een indrukwekkend agressief stukje death metal geworden, dat zwaar leunt op grindcore. Onder het motto ‘Kort maar krachtig’ worden er in 36 minuten tijd tien nummers de kamer in geslingerd, met een intensiteit die ik al heel lang niet meer gehoord heb bij deze heren. De grunts van Brett Hoffman springen nog het meest uit je speakers, die overduidelijk geniet van de nummers op deze plaat. Alle bandleden blijken er overigens weer zin in te hebben, want waar ze op voorgaande platen een wat ingeslapen indruk maakten, lijkt het haast of Malevolent Creation erg boos is en al die boosheid in cd-vorm heeft gegoten.

Het geheel deed mij erg denken aan Pleasure Pave Sewers van Lock Up, gecombineerd met Heartwork van Carcass. De melodieuze inslag die deze band ooit had is nog steeds aanwezig. Luister bijvoorbeeld naar (het beste nummer van de plaat) Slaughterhouse, dat een heerlijk refrein heeft en al na een paar keer luisteren lekker wordt meegebruld. Dat neemt niet weg dat het leeuwendeel van de plaat met versplinterende snelheid en furie gespeeld wordt.

Deze band heeft zijn muziek ontdaan van alle franje en overbodige zaken die er in de loop der jaren ingeslopen waren en vindt zichzelf opnieuw uit met een indrukwekkend eindresultaat. Invidious Dominion is een plaat geworden die iedere death metalfan zonder problemen kan aanschaffen.

Tracklist:
1. Intro
2. United Hate
3. Conflict Finalized
4. Slaughterhouse
5. Compulsive Facebreaker
6. Leadspitter
7. Target Rich Environment
8. Antagonized
9. Born Again Hard
10. Corruptor
11. Invidious Dominion

Score: 85 / 100

Reviewer: Tatzel
Toegevoegd: 21 augustus 2010

Malevolent Creation - Invidious Dominion
Reactie van paratyfus op 22-08-2010 om 00:02u

Waarom geen hoger cijfer? Ik lees niets negatiefs in je review?

Malevolent Creation - Invidious Dominion
Reactie van iron_dennis op 22-08-2010 om 18:51u

Dat komt omdat er veel te hoge punten gegeven worden. 85 punten is meer dan goed!

Malevolent Creation - Invidious Dominion
Reactie van MetalJan op 07-10-2010 om 18:36u
Score: 90 / 100

Topplaat!

Malevolent Creation - Invidious Dominion
Reactie van jt op 28-11-2010 om 20:19u
Score: 86 / 100

Zeer goed.Slaughterhouse !!

Malevolent Creation - Invidious Dominion
Reactie van CARLO op 24-06-2012 om 08:18u

Goeie plaat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.