Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Mean Streak - Metal Slave
Jaar van release: 2009
Label: Black Lodge

Mean Streak - Metal Slave

Zweden en heavy metal zijn sinds het succesverhaal van Hammerfall niet meer los van elkaar te denken, waardoor ik me toch afvraag of dit land niet compleet bevolkt wordt door leerdragende, motorrijdende headbangers. Een band als Mean Streak maakt me weer extra bewust van deze vraag, want ook hier draait het om oldschool heavy metal in het straatje van Judas Priest; stoere metal anthems en bandleden in lederen outfits.

Ondanks het feit dat er geen greintje originaliteit op Metal Slave te vinden is, ben ik aangenaam verrast door de kwaliteit van het geboden materiaal. Zanger Andy La Guerin heeft een fijne stem die balanceert op het randje van rauw en melodieus (denk aan Biff van Saxon) en zorgt er met aanstekelijke zanglijnen voor dat je als luisteraar snel geneigd bent mee te gaan hummen. Door de goede mix krijgt de ritmesectie daarnaast de kans een lekker loopje of roffel te laten horen, waardoor de standaard goed doorbroken wordt. De gitaarsolo's van de gitaristen zijn helemaal zwaar genieten. De partijen zijn technisch en snel, zonder ook maar een moment te vervallen in hinderlijk neoklassiek gepingel of zinloze shredderij.

Grote aanraders zijn het aanstekelijke Whom The Gods Love Die Young, het krachtige Carved In Stone en het heerlijke uptempo (met Iron Maiden-achtige basintro) Metal Slave. Mean Streak wint zoals zoveel bands absoluut geen originaliteitprijs, maar voor de liefhebbers van heavy metal (die de zang van Hammerfall te soft vinden) is Metal Slave een uitstekend alternatief. Ik ben benieuwd wat deze band ons in de toekomst gaat brengen!

Tracklist:
1. Whom The Gods Love Die Young
2. Battle Within
3. The Eyes Of A Stranger
4. The Seventh Sign
5. Raise Your Hands
6. Rock City
7. Sin City Lights
8. Carved In Stone
9. Metal Slave
10. Sinners And Saints

Score: 83 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 20 juli 2010

Mean Streak - Metal Slave
Reactie van David op 22-07-2010 om 14:39u
Score: 80 / 100

Mee eens! Vette traditionele band. Hebben niet echt een eigen geluid te bieden, maar compenseren dat door de kwaliteit van wat ze doen. Het enige wat ik nog een beetje mis zijn hoge uithalen in de zang. Dat maakt dit soort muziek juist helemaal af.

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.