Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Lucifer's Child, Servant en Neverus
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
    21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anton Reisenegger (Criminal) - 57
  • Austin Waidelich (Lucifixion) - 41
  • Barry Clayton (acteur)† - 95
  • Chris Kilmore (Incubus) - 53
  • Cordell Crockett (Ugly Kid Joe) - 61
  • Denis Mellion (Alkemyst) - 48
  • Jesús María "Txus di Fellatio" Hernández Gil (Mägo De Oz) - 56
  • John Keane (producent) - 67
  • Martin Sharp (illustrator)† - 84
  • Mike Terrana (Rage) - 66

Vandaag overleden:
  • Garth Hudson (The Band) - 2025
  • Theodor Kittelsen (illustrator) - 1914
Review

Deftones - Diamond Eyes
Jaar van release: 2010
Label: Reprise Records
Deftones - Diamond Eyes
Eind 2008 sloeg het noodlot ongenadig hard toe voor Deftones. De band was toentertijd net bezig met het afronden van het nieuwe album Eros, toen bassist Chi Cheng betrokken raakte bij een zwaar auto-ongeluk. Zijn verwondingen waren dusdanig ernstig dat hij tot op de dag van vandaag nog altijd in coma ligt. Door deze tragische gebeurtenis werd alles rondom de nieuwe plaat stilgelegd en besloot de band opnieuw de studio in te duiken om compleet nieuw materiaal te maken. Met als resultaat dat niet Eros, maar Diamond Eyes het zesde album is van Deftones.

Voormalig Quicksand-bassist Sergio Vega is gevraagd om de honneurs van Chi waar te nemen. Voor de rest is de bezetting van de band uiteraard intact gebleven. Met als resultaat dat Diamond Eyes een album is geworden waar het typerende geluid van Deftones weer centimeters dik overheen gesmeerd is. Het zweeft weer tussen de harde breaks en zweverige psychedelische stukken. Chino Moreno laat nog altijd horen dat hij zijn venijnige uithalen nog uitstekend beheerst.

Wel lijkt Deftones de oude giftanden van weleer langzamerhand te verliezen. Het is allemaal een stuk kalmer geworden. En daar zat toch de ware kracht van Deftones: de overgangen in de nummers, de tempowisselingen, het hypnotiserende en het vernietigende. Het is nog wel aanwezig, maar helaas in afgezwakte vorm.

Maar met tracks als Diamond Eyes, Royal, Rocket Skates en Sextape valt er echter nog genoeg te beleven voor de liefhebbers. Hierdoor is het wel gewoon een goede en degelijke plaat geworden. Het kan in de verste verte niet tippen aan Around The Fur en White Pony, maar het mag duidelijk zijn dat het wel een waardevolle toevoeging is aan de discografie van Deftones.

Tracklist:
1. Diamond Eyes
2. Royal
3. CMND/CTRL
4. You’ve Seen The Butcher
5. Beauty School
6. Prince
7. Rocket Skates
8. Sextape
9. Risk
10. 976-EVIL
11. This Place Is Death

Score: 78 / 100

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 21 mei 2010

Deftones - Diamond Eyes
Reactie van CTGX op 21-05-2010 om 11:31u

Het is (in zovere) algemeen bekend dat dit album meer draait om het 'positieve' omdat het Eros album juist wat donkerder zou zijn en dus ook agressiever. Ik maak me geen zorgen om Deftones' richting, dit album heeft misschien wat langer nodig om te waarderen (zoals vele reviews vertellen) maar valt zeker niet tegen. Ik denk dat Deftones fans zich eerder zorgen moeten maken (nog steeds) om Chi.

Deftones - Diamond Eyes
Reactie van Jozua op 26-05-2010 om 12:48u
Score: 80 / 100

Weliswaar een vrij braaf album, maar heel goed gebracht!!

Deftones - Diamond Eyes
Reactie van Erik op 28-05-2010 om 17:33u
Score: 85 / 100

Gewoon een goed Deftones album, geen klassieker zoals white pony dat is maar onder de huidige omstandigheden is het al geweldig dat er überhaubt een album is!

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.