Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
    25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
Kalender
Vandaag jarig:
  • Americo Rigoldi (Dominici) - 47
  • Anders Johansson (Hammerfall) - 64
  • Barrie Wentzell (fotograaf) - 84
  • Glen Drover (Megadeth) - 57
  • Klaus Meine (Scorpions) - 78
  • Martin Mayer (Sunterra) - 51
  • Pascal Landry (Dark Omentia) - 42
  • Paul Weller (The Jam) - 68
  • Robby Steinhardt (Kansas)† - 76
  • Seven Antonopoulos (Channel Zero) - 52
Review

Stielas Storhett - SKD
Jaar van release: 2010
Label: De Profundis

Stielas Storhett - SKD

Moermansk is de grootste stad ter wereld boven de poolcirkel en een belangrijke basis van de Russische marine. Ook maakt men er black metal. Ene Damien begon er in 2005 zijn eenmansband Stielas Storhett.

SKD is zijn derde release. Hij weet daarop een aardige melancholieke sfeer neer te zetten. Maar zo zijn er wel meer. Wat Stielas Storhett echter onderscheidt van het gros van de soortgelijke bands, is de zang. Deze is namelijk in het Russisch. Ik vind het persoonlijk erg goed klinken. Damien doet vaag wel wat denken aan Famine van Peste Noire. Wat ook erg goed klinkt, is zijn gitaarspel. Dit is vrij afwisselend en zorgt ervoor dat de nummers niet te eentonig worden. In SKD II lijkt het soms een beetje op Malign Paradigm van Deathspell Omega (maar de sfeer is verder natuurlijk totaal anders).

Russisch gesproken samples zorgen voor een haast bizarre en sprookjesachtige sfeer tussen de black metalduisternis door (denk aan Lunar Aurora’s A Haudiga Fluag). Maar op een gegeven moment, als je tijdens zo’n sample je nieuwsgierig afvraagt wat Damien je nog meer voor interessante muziek te bieden heeft, is de koek al weer op. SKD is namelijk een EP die slechts 15 minuten duurt. Die 15 minuten zijn net lang genoeg om je te doen beseffen dat Stielas Storhett met de Russische zang, de subtiele gitaarklanken en de interessante samples een bovengemiddeld goede band kan zijn.

De twee nummers geven een onvoltooid gevoel. Er zou eigenlijk nog wat achteraan moeten komen, liefst een paar nummers met bijvoorbeeld een tempowisseling en nog meer spannende sfeerverhogende samples, zodat de toon die gezet is in de twee nummers uitgediept wordt. Een volgende full-length moet uitwijzen of Damien het potentieel wat hij met SKD toont, kan uitwerken tot een echt topalbum of dat Stielas Storhett toch de vergetelheid induikt als de zoveelste black metalband met saaie, lange nummers.

Tracklist:
1. SKD I
2. SKD II

Score: 79 / 100

Reviewer: Nynke
Toegevoegd: 13 mei 2010

Stielas Storhett - SKD
Reactie van iron_dennis op 13-05-2010 om 18:33u

Ik vind dit zonder meer een bovengemiddelde black metal band. De vorige full length heeft dit bewezen. Dit is echter een EP en ik zou ook liever meer minuten aan muziek hebben maar ja, die zijn er niet en dat is meestal zo met goede EP's.

Zoeken
    22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.