Enquête

Welke song bevat jouw favoriete gitaarsolo aller tijden?

Accept - Metal Heart
Alter Bridge - Blackbird
Black Sabbath - War Pigs
Dragonforce - Through The Fire And Flames
Guns N' Roses - November Rain
Iron Maiden - Powerslave
Jimi Hendrix Experience - All Along The Watchtower
Joe Satriani - Surfing With The Alien
Judas Priest - Painkiller
Led Zeppelin - Stairway To Heaven
Lynyrd Skynyrd - Free Bird
Mayhem - Freezing Moon
Megadeth - Hangar 18
Metallica - Fade To Black
Ozzy Osbourne - Crazy Train
Pantera - Floods
Pink Floyd - Comfortably Numb
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Rainbow - Stargazer
Slayer - Angel Of Death
Steve Vai - For The Love Of God
UFO - Rock Bottom
Van Halen - Eruption
Yngwie Malmsteen - Black Star
een andere rock- of metalsong, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Brock (Hawkwind) - 85
  • Dimebag Darrell Abbott (Pantera)† - 60
  • Frank Schiphorst (MaYaN) - 50
  • Fred Durst (Limp Bizkit) - 56
  • Iain Clark (Cressida) - 80
  • KRS-One (Boogie Down Productions) - 61
  • Michael Shuman (Queens Of The Stone Age) - 41
  • Phil Lynott (Thin Lizzy)† - 77
  • Ray Alder (Fates Warning) - 59
  • Robert Plant (Led Zeppelin) - 78

Vandaag overleden:
  • Brent Hinds (Mastodon) - 2025
  • Frankie Banali (Quiet Riot) - 2020
  • Tom Searle (Architects) - 2016
Review

Angeli Di Pietra - Storm Over Scaldis
Jaar van release: 2009
Label: CCP records
Angeli Di Pietra - Storm Over Scaldis
Een Belgische band met een Italiaanse naam, ach ja waarom ook niet? Dit Antwerpse zestal timmert al sinds 2002 aan de weg en brengt nu haar eerste volwaardige plaat uit. Het bijbehorende motto ‘Powerfolk for the masses!’ klinkt mij alvast goed in de oren en vol verwachting luister ik dan ook naar Storm Over Scaldis (Storm over de Schelde).

En die verwachtingen worden deels wel en deels niet ingelost. Allereerst hoor ik een leuke mix van gothic metal (dankzij de hoge vrouwelijke vocalen), folk metal en power metal (gezien de melodieën en grunts). Powerfolk is dus een aardige omschrijving voor Angeli Di Pietra. Er zitten soms catchy stukken in de nummers, zoals het refrein van For Us, Fallen Ones. Wat voor mij ook een groot pluspunt is, is dat zangeres Sjoera haar stem op verschillende manieren weet in te zetten en niet alleen de hoogte ingaat. Ook zijn er wat oosterse invloeden te bespeuren op deze plaat en is er zelfs een heel stuk Spaans te vinden in Torquemada en Latijn in The Tempest.

Storm Over Scaldis luistert makkelijk weg en kabbelt vooral door. Ergens is dat jammer, want dat betekent dat de remmen nergens even lekker los gaan. Al met al is dit werk voor een debuutalbum zeker geen slechte prestatie. Liefhebbers van Elexorien en Kivimetsän Druidi kunnen dit vrijwel blind aanschaffen. ‘Powerfolk for the masses’ is dit voorlopig nog niet, maar wellicht gaat de toekomst hier nog wel voor zorgen.

Tracklist:
1. The Tempest – Intro
2. Ride Into Oblivion
3. For Us, Fallen Ones
4. Mannanán Mac Lir
5. Frost
6. Storm Over Scaldis – Instrumental
7. Lindisfarne
8. Medusa
9. Torquemada
10. Forlorn
11. Legendary Forest

Score: 75 / 100

Reviewer: Nicole
Toegevoegd: 24 augustus 2009

Angeli Di Pietra - Storm Over Scaldis
Reactie van Marcus op 25-08-2009 om 09:43u
Score: 90 / 100

kick ass album!

Angeli Di Pietra - Storm Over Scaldis
Reactie van LL op 25-08-2009 om 18:16u
Score: 78 / 100

Een degelijke Belgische release!

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.