Enquête

Zou jij voor een losse zaal- of stadionoptreden van jouw favoriete band(s) speciaal naar een land reizen buiten de Benelux, als die groep Nederland en België overslaat?

Ja, dat doe ik regelmatig
Ja, dat heb ik al eens gedaan
Nog niet, maar dat ga ik dit of volgend jaar wel doen
Nog niet, maar voor een speciale gelegenheid zou ik het overwegen
Nee, niet voor een losse show, maar ga wel naar festivals buiten de Benelux
Nee, ik ga niet naar concerten of festivals buiten Nederland en België
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Charles Hedger (Cradle Of Filth) - 45
  • Dee Dee Ramone (Ramones)† - 74
  • Fábio Ribeiro (Shaaman) - 56
  • Kerry Livgren (Kansas) - 76
  • Marcus Hammarström (Elvira Madigan) - 50
  • Mattias Norrman (Katatonia) - 49
  • Ted "Demented" Foster (Aeturnus Dominion) - 58
  • Tim Pierce (Meat Loaf) - 66
  • Tomi Mykkänen (Battlelore) - 51

Vandaag overleden:
  • Jacques Racine (Aut’Chose) - 2024
  • Jay Dublee (producent) - 2010
  • Jimi Hendrix (The Jimi Hendrix Experience) - 1970
  • Nick Gravenites (The Electric Flag) - 2024
Review

The Devil's Blood - Come, Reap
Jaar van release: 2008
Label: Ván Records
The Devil's Blood - Come, Reap
In het korte bestaan van The Devil’s Blood hebben ze al twee jaar achter elkaar op het prestigieuze Roadburn Festival gestaan en een Amerikaanse minitour met Pentagram is net achter de rug. En dat alles met slechts een EP en dit minialbum op zak.

Na het uit elkaar vallen van het ook al zo veelbelovende Powervice, kreeg gitarist Selim Lemouchi de ingeving om occulte, Satanistische rock te maken. Muzikaal lijkt het een regelrechte reïncarnatie van de psychedelische rock uit de jaren zeventig. Vanwege de zangeres en de occulte thematiek van de band zijn Jefferson Airplane en Coven verplichte referenties.

Maar met Come, Reap zet de band wel een oprecht eigen werk neer. De toon wordt gezet door een warm gitaargeluid en de al eerder genoemde zangeres. Bijgenaamd ‘the Mouth of Satan’, zingt ze met een bijna lieflijke maar ook scherpe stem lofliederen ter ere van Satan. Maar alle inzet om de occulte ideologie uit te dragen ten spijt, is het in weze gewoon lekker ontspannende en rockende muziek met veel sfeervol soleerwerk. Concreet bestaat Come, Reap uit vier aanstekelijke nummers en een doeltreffende cover van Roky Erickson (White Faces) die perfect binnen het repertoire The Devil’s Blood past. Trouwens, wat een gaaf nummer is dat! Samen met The Heaven’s Cry Out For The Devil’s Blood en de schitterende instrumentale uitloop van Voodoo Dust de hoogtepunten van het album.

Van The Devil’s Blood valt ook live veel te verwachten. De optredens worden steevast Rituelen genoemd, en wierrook, bloed en vuur worden ingezet om de sfeer compleet te maken. Of je nou het occulte en retro imago van de band serieus neemt, of het slechts als een leuke gimmick ziet om met een korreltje zout te nemen, feit blijft dat de optredens en muziek van The Devil’s Blood een ervaring op zich zijn. En dáár gaat het om.

Tracklist:
1. Come, Reap
2. River Of Gold
3. The Heaven’s Cry Out For The Devil’s Blood
4. White Faces
5. Voodoo Dust

Score: 84 / 100

Reviewer: Teun
Toegevoegd: 20 mei 2009

Meer The Devil's Blood:

The Devil's Blood - Come, Reap
Reactie van Baldurs Tod op 20-05-2009 om 14:44u
Score: 95 / 100

Vind 'em echt briljant. Stuk voor stuk geweldige nummers, en het afsluitende nummer is nog genialer.

The Devil's Blood - Come, Reap
Reactie van Nicole op 21-05-2009 om 13:37u
Score: 84 / 100

Gaaf dit! Ben ook erg benieuwd naar hun optreden op Fortarock.

The Devil's Blood - Come, Reap
Reactie van J. op 15-09-2009 om 13:50u
Score: 70 / 100

Ontzettend jammer van de belachelijke thematiek, want dit is verder best lekkere muziek. Af en toe had de zang wel iets minder gemogen, want het neigt regelmatig naar kattengejank. Maar ja, laat die ridicule ongein eerst maar varen.

The Devil's Blood - Come, Reap
Reactie van Luuk op 05-10-2009 om 19:03u
Score: 90 / 100

Muzikaal gezien absoluut top muziek! de satanistische en occulte boodschappen boeien me totaal niets maar ik luister het puur voor de sfeer en muziekale kwaliteiten.

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.