Into The Grave
Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
  • 26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 27 november:
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaron Jellum (Lȧȧz Rockit) - 62
  • Ana Fernández (Darksun) - 45
  • Björk (The Sugercubes) - 60
  • Bryan Patrick (Manilla Road) - 59
  • Ian Taylor (Adolescents) - 54
  • Jeff Blue (producent) - 58
  • Mick Rock (fotograaf)† - 77
  • Myles Heskett (Wolfmother) - 48
  • Tobias Sammet (Edguy) - 48

Vandaag overleden:
  • Peter Grant (manager) - 1995
  • Willy Quiroga (Vox Dei) - 2024
Review

Schenker/Barden - Gipsy Lady
Jaar van release: 2009
Label: InAkustik
Schenker/Barden - Gipsy Lady
Nadat Michael Schenker vorig jaar een groot deel van zijn oude band bij elkaar had geraapt voor een (succesvolle) tournee na de release van het toch wat tegenvallende In The Midst Of Beauty lag er al een idee voor dit project, naast het project dat Michael met broerlief Rudolph (Schenker Brothers) gepland had staan voor 2009. Nu dus verschijnt het akoestische project van Michael met oudgediende Gary Barden.

Het is eventjes wennen; een plaat van een meestergitarist die niet rockt maar luisterliedjes heeft. Gary Barden heeft, voor zijn herintreding bij de Schenker bende, een aantal geweldige soloalbums gemaakt, waaronder een semi-akoestische met oude MSG nummers. Dit album is echter geheel andere koek. Zigeunerinvloeden, middeleeuwse invloeden, moderne melodieuze nummers, het staat er allemaal op. Gary heeft, in tegenstelling tot vele kritieken, nog steeds een mooie warme stem. Opener Lost is qua melodie wel een van de mooiste nummers. Ook de twee instrumentaaltjes mogen er wezen (El Grande en The Journey); deze liggen in lijn met wat Michael op zijn instrumentale Thank You-serie liet horen, en het is duidelijk dat hij het gitaarspelen nog niet is verleerd. Er staan ook nummers op die ik wel eens in een versterkte versie zou willen horen. Starting Over is er zo een. Maar de luisterliedjes overheersen. Travelled So Far en Hungry zijn gewoon lekkere ongecompliceerde luisternummers.

Dit album is niet zomaar voor de rechtgeaarde Schenkerfans, ik zou haast zeggen juist voor diegenen, die akoestisch gitaarspel met de warme stem van Gary kunnen waarderen. Hield je al van de Thank You reeks, dan zal deze prima in dat rijtje passen. Een lekker luisteralbum, wat hopelijk ooit gevolgd wordt door een MSG album waarbij Gary de schrijver van de nummers wordt, want op rockcompositiegebied heeft Michael ons de laatste jaren niet heel erg verwend. Als je bekend met met Gary's laatste album Love And War dan weet je ongetwijfeld wat ik bedoel. Voorlopig staan er voor september weer wat optredens in Nederland en België gepland met MSG. Check de websites.

Tracklist:
1. Lost
2. Dance Lady Gipsy
3. All Of My Life
4. Fight For Freedom
5. El Grande
6. Starting Over
7. Can't Live On Life Alone
8. Another Melody
9. Travelled So Far
10. Hungry
11. Night Of The Stare
12. The Journey

Score: 80 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 14 mei 2009

Schenker/Barden - Gipsy Lady
Reactie van peetn op 14-05-2009 om 11:06u
Score: 60 / 100

Geef mij maar de MSG van in de tijd live at budokan

Schenker/Barden - Gipsy Lady
Reactie van arie1 op 15-05-2009 om 08:29u

weet het nog niet, ga wel naar concert in Hedon Zwolle in september

Schenker/Barden - Gipsy Lady
Reactie van Peter op 15-05-2009 om 15:01u
Score: 75 / 100

Goede recentie!
Gipsy Lady is inderdaad een luisterplaat voor de rustige momenten Muzikaal en gitaartechnisch prima in orde, Barden blijft OK.

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.