Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
  • 3 mei:
  • Highway Child en Van Camp
Geen concerten bekend voor 27-05-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ace Frehley (Kiss) - 74
  • Gordon Haskell (King Crimson)† - 79
  • Heikki Silvennoinen (Tabula Rasa)† - 71
  • Juuso Jalasmäki (Sethian) - 52
  • Kate Pierson (The B-52’s) - 77
  • MÃ¥rten Hagström (Meshuggah) - 54
  • Mikko Korsbäck (Insania) - 49
  • Per "PerilOz" Karlsson (Unchained) - 43
  • Pierre Garcia (Midwinter) - 41
  • R.B. "Brögi" Broggi (Messiah) - 59
  • Rob Lumbre (Severed Savior)† - 48
  • Sharlee D'Angelo (Arch Enemy) - 52
  • Tara McLeod (Kittie) - 41
  • Tschibu (Gurd) - 54

Vandaag overleden:
  • Guy LeBlanc (Camel) - 2015
  • Jeroen van Donselaar (Beyond The Pale) - 2022
Review

Velvetseal - Lend Me Your Wings
Jaar van release: 2009
Label: Dark Balance
Velvetseal - Lend Me Your Wings
Veel is er over deze Hongaarse band niet bekend, anders dat deze is opgericht in 2006 door zangeres Gabrielle en gitarist Csaba. Wapenfeiten tot nu toe zijn de release van hun eerste 4-track demo in 2007, die door de Europese muziekpers werd opgepikt en zorgde voor een x aantal belangstellende gothicliefhebbers, en uiteindelijk een contract bij Dark Balance Records. De 4 demonummers zijn ook allen terug te vinden op deze cd; zelfs titel en artwork zijn hetzelfde gebleven.

Luisterend naar de cd, komen de invloeden vanzelf voorbij wandelen. Alhoewel het losse elementen zijn (van o.a. Within Temptation maar ook Delain als het gaat om de symphonische arrangementen) komt de band niet veel verder dan een gemiddeld album zonder uitschieters. Zelf noemt men het symphonische dark metal, maar de knipoog naar het gothic genre is overduidelijk, al bezondigen ze er zich niet aan om een sopraanstem te linken aan hun muziek.

De stem van Gabrielle is wat eentonig; ze kan het lagere bereik niet aan wat in hun muziek eigenlijk nodig is om de kwalificatie "dark" waar te kunnen maken. Een beetje meer power had ook niet verkeerd geweest, en dat is jammer want muzikaal klopt het allemaal wel aardig, al is het niet allemaal even origineel. Even op MySpace luisteren voordat je tot aanschaf overgaat.

Tracklist:
1. Opening
2. Lend Me Your Wings
3. The One
4. Desperati
5. Torn Within
6. Where Statues Cry
7. The Divine Comedy..?
8. FreeFall
9. This Tragic Overture

Score: 70 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 24 april 2009

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.