Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
    22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Akira Takasaki (Loudness) - 65
  • Atomic Steif (Sodom)† - 58
  • Bjørn Müller (Backstreet Girls)† - 66
  • Dani Löble (Helloween) - 53
  • Glen Alvelais (Forbidden) - 58
  • James Lavelle (Unkle) - 52
  • Kozaki Ai (illustrator) - 44
  • Mario Lalli (Yawning Man) - 60
  • Mark Charig (King Crimson) - 82
  • Nick Foster (Divinity) - 47
  • Norman Smith (Hurricane Smith)† - 103
  • Scott Phillips (Alter Bridge) - 53

Vandaag overleden:
  • Andy Warhol (illustrator) - 1987
  • Ian Wallace (King Crimson) - 2007
  • Lloyd "Mooseman" Roberts III (Body Count) - 2001
  • Mark Lanegan (Screaming Trees) - 2022
  • Tom Duffy (technicus) - 1990
Review

Heaven's Basement - Heaven's Basement
Jaar van release: 2008
Heaven's Basement - Heaven's Basement
Heaven's Basement is een jonge band uit Engeland, die je weer laat geloven in hardrock. Ooit heette deze band Roadstar, en ook nog Hurricane Party. Men is duidelijk over de invloeden, en die zijn divers: Led Zeppelin, Alice In Chains, Sex Pistols, Rolling Stones en The Cult. Een op het eerste oog aardige mix, die, mits goed vertaald in hun eigen werk, best wel eens lekker te verteren zou kunnen zijn.

Dat is het dan ook. Deze band heeft het vermogen gehad om zo weinig mogelijk te kopiëren maar qua stijl hun invloeden heel duidelijk naar voren te laten komen. Dat merk je met name aan de refreinen, die erg open en melodieus/catchy zijn. De band is door Thunder opgepikt om een support te doen voor hun tour door Engeland, en als ik de reacties tot nog toe mag geloven dan hebben ze wel wat los gemaakt.

Bij het eerste nummer kreeg ik een flashback; de drummer heeft een stijl die heel erg lijkt op oude rot John Coghlan, ooit drummer bij Status Quo. Dat is ook de enige parallel met die band, want over het algemeen vind ik invloeden van The Cult en Guns & Roses het duidelijkst doorklinken. Luister naar Graduation en je snapt waarschijnlijk wat ik bedoel. Op Sainte Routine hoor ik ook wel een mixje Aerosmith/GNR doorklinken, het is een behoorlijk sleazy nummer, en datzelfde geldt voor Fear Of Getting Off

Zeer zeker een aardige band die je, als je bovenvermelde invloeden kunt waarderen, maar eens moet checken op hun MySpace pagina. De EP is op hun website te koop voor 6 euro , en daar zul je je geen buil aan vallen. Ben je in april of mei in Engeland, ga ze dan eens zien.

Tracklist:
1. Tear Your Heart Out
2. Executioner's Day
3. Graduation
4. Saint Routine
5. Fear Of Getting Off
6. Reign On My Parade

Score: 80 / 100

Reviewer: Hans
Toegevoegd: 14 maart 2009

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.