Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
    25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
Kalender
Vandaag jarig:
  • Americo Rigoldi (Dominici) - 47
  • Anders Johansson (Hammerfall) - 64
  • Barrie Wentzell (fotograaf) - 84
  • Glen Drover (Megadeth) - 57
  • Klaus Meine (Scorpions) - 78
  • Martin Mayer (Sunterra) - 51
  • Pascal Landry (Dark Omentia) - 42
  • Paul Weller (The Jam) - 68
  • Robby Steinhardt (Kansas)† - 76
  • Seven Antonopoulos (Channel Zero) - 52
Review

Lugubrum - Albino De Congo
Jaar van release: 2008
Label: Old Grey Hair Records

Lugubrum - Albino De Congo

Al vele jaren lang maakt Lugubrum één van de meest bizarre soorten black metal die er bestaat. Kwalitatief gaat de band er met elk album behoorlijk op vooruit, zowel qua composities als uitwerking, al ervoer ik De Ware Hond als een iets minder geslaagd album dan zijn voorganger. 2008 was voor mij – en hopelijk voor de band zelf ook – het jaar waarin ze hun beste werk tot nu toe afleverden: Albino De Congo. Zelden heb ik zo’n album vol bizarre vrolijkheid en rariteiten mogen aanhoren en nog veel zeldzamer was het enthousiasme waarmee hij bij mij ontvangen werd.

Lugubrum’s muziek beschrijven is niet simpel en dit stuk gaat de lading dan ook bij lange na niet dekken, maar ik ga het toch proberen. In Albino De Congo neemt Lugubrum ons mee op een trip door Congo-Kinshasa, de voormalige Belgische kolonie. Zelf hebben deze Belgen ook een behoorlijke trip achter de rug, want Albino De Congo is opgenomen in Kinshasa zelf, wat deels terug te horen is aan de diversiteit aan instrumenten die de band gebruikt. De sfeervolle, bij vlagen authentiek Afrikaans aanvoelende muziek, introduceert je in een wereld van Pygmee medicijnmannen en Congolese waanzin.

Lugubrum’s muziek op Albino De Congo is bijzonder rijk. Zo worden er met enige regelmaat bijzondere instrumenten ten gehore gebracht, komen er Afrikaanse rituelen aan bod en zijn ook de jazz-achtige invloeden weer goed vertegenwoordigd. Vaak uit zich dit in subtiele melodietjes, maar ook in opvallende riedels, zoals ze in Lugwampinga te horen zijn. Ook de black metal is door de band niet vergeten, deze is weer van een subliem niveau. De typische Lugubrumeske melodieën zijn weer prominent aanwezig en door het uitstekende spel en de wederom waanzinnige zang, krijgen de nummers op de juiste momenten een krachtige schop onder hun bruyne ster.

Albino De Congo heeft alles wat je van een black metalalbum mag verwachten. Stampvol afwisseling, vrolijkheid, duisternis, rariteiten, een stukje geschiedenis, oerwoud, Afrika en wederom een unieke aanpak. Hiermee laat Lugubrum alweer horen dat ze de meesters van de Belgische black metal zijn en geeft ons Nederlanders eindelijk een reden om dat vreemde stukje ex-Nederland terug te willen. Hulde!

Tracklist:
1. Kadurha
2. Lugwampinga
3. Kabondobondo, muborobondo
4. Mushole
5. Bwikalabalume
6. Kurlerha Omugongo
7. Isirhe

Score: 93 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 22 januari 2009

Lugubrum - Albino De Congo
Reactie van Tomgoroth op 22-01-2009 om 13:53u

Echte Black Metal dus!

:' )

Lugubrum - Albino De Congo
Reactie van w. op 23-01-2009 om 21:14u

Beetje laat, deze review..?
Verder wel eens, een van hun beste tot nu toe (hun beste is de vette cuecken).

Lugubrum - Albino De Congo
Reactie van Erik op 24-01-2009 om 12:03u

Smaken verschillen natuurlijk, maar ik vind deze iets heel speciaals hebben, vergeleken met de rest van hun werk. De Vette Cuecken heeft mij weer nooit gigantisch kunnen boeien (hoewel best leuk), maar Heilige Dwazen vind ik weer bijzonder sterk.
Over het tijdstip van de recensie: we hebben nooit een officiële promo gehad, dus andere gaan voor, maar ik vond dat deze niet mocht ontbreken. Vandaar.

Zoeken
    22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.