Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

The Carburetors - Rock 'n' Roll Forever
Jaar van release: 2008
Label: Bodog Music

The Carburetors - Rock 'n' Roll Forever

Shout it out, shout it out, rock ‘n’ roll forever, wanneer een plaat daarmee opent, weet je al hoe laat het is. The Carburetors uit het Noorse Oslo maken rock ‘n’ roll met een rijke traditie en een berg aan clichés. Denk bij de invloeden die je in de veertien nummers die dit schijfje telt terughoort dan ook aan AC/DC, Status Quo, KISS en meer van die klassieke rockbands. Het is amper origineel te noemen, maar het klinkt behoorlijk vet, want gevoel voor goede rock heeft de muziekfabriek die Scandinavië heet wel.

Rock ‘n’ Roll Forever is het tweede album van dit vijftal en volgt op het album Pain Is Temporary, Glory Is Forever uit 2004. Die plaat is voor mij onbekend, maar ik kan me niet anders voorstellen dan dat hij heel erg als deze zal hebben geklonken. Het ‘rockt ‘n’ rollt’ aan alle kanten zonder echt een dieptepunt te kennen. De mannen bedienen zich echter wel vaak van dezelfde formule om hun zelfgeschreven nummers in elkaar te draaien, dat maakt de muziek voorspelbaar, maar of dat bij dit genre ook echt wat uitmaakt. Qua energie en spel is het in ieder geval dik in orde en valt er weinig aan te merken op deze bijna drie kwartier aan muziek.

Als rariteit en afsluiter is er nog de wat flauwe cover Daddy Kool te vinden van Boney M, maar om heel eerlijk te zijn, mist het in deze uitvoering de overtuiging die het nummer in het origineel wel heeft. Dit vijftal moet maar lekker blijven doen waar ze goed in zijn, namelijk geweldige rock ‘n’ roll nummers schrijven zoals de dertien eigen nummers op Rock ‘n’ Roll Forever, en de disco voor lief laten.

Tracklist:
1. RnR Forever
2. Burnout
3. Crank it Up
4. Terrified
5. Burning Rubber
6. Whole Town Is Shakin’
7. Buckle Up
8. Feel Alive
9. Allright, Allright
10. Going Down
11. Fire it Up
12. Lawless Country
13. Fast Forward Rock ‘n’ Roll
14. Daddy Kool

Score: 80 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 22 december 2008

The Carburetors - Rock 'n' Roll Forever
Reactie van Old Mhb op 22-12-2008 om 20:47u
Score: 80 / 100

Zelfde score want deze cd is een lekker on the roadschijfje voor in de auto.

Toch liever deze Daddyversie dan de originele. Maar ik kom dan ook niet klaar met een glijmiddel genaamd discogekwijl.

Ik hoop dan ook dat die Kissinvloeden niet terrug gaan naar het Dynastyalbum van die band. Graspopgruwel kan ik wel missen.

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.