Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 april:
  • Aborted, Crypta, The Zenith Passage en Organectomy
  • Imperial Age
  • John Coffey
  • Neckbreakker en Galge
  • 27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksej Obradovic (De Profundis) - 45
  • Elyghen (Elvenking) - 47
  • Fish (Marillion) - 67
  • Fredrik Hedström (Persuader) - 46
  • Ilia (Arafel) - 44
  • Javier Jiménez (Ebony Ark) - 43
  • Michael Wagener (producent) - 76
  • Mihai (Cadavrul) - 37
  • Nicholas Barker (Cradle Of Filth) - 52
  • Paul Baloff (Exodus)† - 65
  • Rosalie Cunningham (Purson) - 35
Review

Letzte Instanz - Weißgold (dvd)
Jaar van release: 2008
Label: Drakkar Entertainment
Letzte Instanz - Weißgold (dvd)
Mijn collega Kristof was niet erg te spreken over het laatste werk van deze Duitse formatie. De muziek van Letzte Instanz is inderdaad niet erg vernieuwend en ligt wel heel erg in het straatje van bands als Subway To Sally en Schandmaul. Toch heeft de band in de loop der jaren een aardige fanschare opgebouwd, vooral in het Duitse thuisland. Het is dan ook geen wonder dat de meest recente tour van de band in dit land plaatsvond.

De Weisser Tour was een serie optredens met de vertrouwde nummers in een iets andere setting. Het laatste optreden was een thuiswedstrijd en het resultaat van deze show staat op Weißgold. Met gastoptredens van Leandra (Jesus On Extasy) achter de toetsen en microfoon en Frau Schmitt (Subway To Sally) en Anna Katharina (Schandmaul) op viool was het podium van het zeven man tellende Letzte Instanz goed gevuld. Het optreden in Dresden bestaat uit maar liefst 22 nummers, waaronder een cover van David Bowie’s Helden en een nummer van Leandra’s eigen album. Het publiek krijgt dus waar voor zijn geld in de prachtige Lukaskirche. Een intieme sfeer, rustige beelden, mooie lichteffecten en goed geluid zijn kenmerkend voor deze live-registratie. Een sfeervol geheel met prachtige uitvoeringen van onder andere Das Weisse Lied en Mutter, hoewel ik het optreden wel een erg lange zit vond en mijn aandacht verslapte behoorlijk halverwege het optreden.

Het optreden tijdens Wacken Open Air bevalt me een stuk beter. De nummers rocken meer en de show is weliswaar kort, maar krachtig. Leuke bijkomstigheid is dat ik mezelf een aantal keer terug heb kunnen zien in het publiek. Verder bevat de tweede dvd niet alleen een documentaire over de tour van de eerste dvd, maar ook de videoclip van Wir Sind Allein. Tot slot zijn er nog twee korte documentaires, die waarschijnlijk alleen leuk zijn voor de echte fan.

Al met al meer dan vijf uur materiaal voor de liefhebber van Letzte Instanz en deze dubbel-dvd is zijn aanschaf meer dan de moeite waard. Maar wees er bedacht op dat de nummers op de eerste dvd een stuk rustiger zijn dan we van deze Duitsers gewend zijn!

Tracklist:

DVD 1: Live in Dresden

Akustikkonzert – Lukaskirche
Bonus: Anna Katharina

DVD2: Doku

Dokumentation: Auf Weisser Tour
Konzert : Wacken Open Air 2007
Videoclip: Wir Sind Allein
Konzertdoku: On A Dark Winter’s Night
Backstagedoku: Arbeitsleistung

Score: 82 / 100

Reviewer: Nicole
Toegevoegd: 12 november 2008

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.