Into The Grave
Enquête

South Of Heaven vindt pas in juni plaats, maar de line-up is al compleet. Wat vind jij de gaafste band die voor deze tweede editie is geboekt?

A Knight Under Maria's Altar
Alestorm
Anthrax
Becoming A.D.
Black Label Society
Boneripper
Cavalera plays Chaos A.D.
Corrosion Of Conformity
Death To All
Dismember
Flotsam And Jetsam
Gloryhammer
Haywire
Hellripper
Megadeth
Nephylim
Rectal Smegma
Septicflesh
Sepultura
Severe Torture
The Fifth Alliance
Trenchwar
Wind Rose

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
  • 26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 27 november:
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
  • 28 november:
  • Asagraum, Chösen en Hellevaerder
  • 29 november:
  • Metal Before Christmas
  • Metalstorm en COVID
  • Petzjekket Fest 2025
Geen concerten bekend voor 23-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bryan Joseph Belleau (Gates Of Winter) - 42
  • Chris Adler (Lamb Of God) - 53
  • Christopher Amott (Arch Enemy) - 48
  • Dmitry Vadimovich Titorenko (Holy Blood) - 45
  • Guillermo Izquierdo (Angelus Apatrida) - 42
  • Keith "Bonanno" Alexander (Carnivore)† - 62
  • Patrick Mameli (Pestilence) - 58
Review

Mourning Rise - Five Ways to Illuminate Silence
Jaar van release: 2008
Label: Supreme Chaos Records

Mourning Rise - Five Ways to Illuminate Silence

Veel bands hebben al eerder geprobeerd wat het Duitse Mourning Rise hier doet, namelijk het verenigen van zoveel mogelijk stijlen in een soort van metalopera, met als doel iets unieks en waarlijk origineels te creëren. Soms lukt dat, zoals in het geval van Cirrha Niva en Subterranean Masquerade, anderen falen jammerlijk of voldoen niet aan de hoge verwachtingen. Deze Duitsers doen een bescheiden poging om in een half uur onder de titel Five Ways to Illuminate Silence een berg aan muziekstromingen te verenigen. Een moeilijke opgave die waarschijnlijk net iets te hoog gegrepen is.

Het boekje is voor mij onleesbaar met zwarte letters op een donker bruine achtergrond, dus qua verhaal kon ik er weinig van bakken. Het moet gaan over gekte, vreemdheid en neer, wat dan ook wel netjes wordt neergezet in een zee van deprimerende klanken die sterk geleend lijken te zijn van het eerder genoemde Subterranean Masquerade. Anders dan hun Amerikaanse evenbeeld, lukt het deze Duitsers echter niet om songs te schrijven die complex, maar tegelijkertijd pakkend zijn. Debet aan de vijf nummers op dit album is niet het instrumentale kunnen, maar de zang die soms gewoon niet om aan te horen is. Meteen in opener Dead Notes gaat het al fout met rare gekrijs, gekke stemmetjes en meer van zulks. De toon is dan meteen al gezet, hoewel deze formatie zich in de vier daarop volgende songs wel iets weet te rehabiliteren.

Met name het einde Scouting Highways is een voorproefje van hoe dit project had moeten klinken, namelijk als een leuke mengelmoes van metal en progrock. Er zijn wel invloeden van meer, maar het klinkt niet meer zoals de kakofonie van het voorgaande. Het is dan ook duidelijk dat er meer in dit schijfje heeft gezeten dan wat uiteindelijk het resultaat is geworden. Hopelijk doen ze het op een langspeler dan ook wel consequent beter.

Tracklist:
1. Dead Notes
2. Leaves
3. Hieroglyphic Idiocy
4. Katharsis
5. Scouting Highways

Score: 55 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 11 november 2008

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.