Alcatraz
Enquête

Wat was voor jou het beste optreden van Graspop 2025?

Amenra
Behemoth
Brutus
Bullet For My Valentine
Dream Theater
Epica
Falling In Reverse
Hatebreed
In Flames
Iron Maiden
Jinjer
Judas Priest
King Diamond
Korn
Krokus
Nine Inch Nails
Opeth
Powerwolf
Savatage
Skillet
Slipknot
Spiritbox
The Hu
Till Lindemann
een ander optreden, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 25-07-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aquiles Priester (Angra) - 54
  • Chris Huston (The Undertakers) - 82
  • Chris Kontos (Machine Head) - 57
  • Csaba Béla Gábor (Halor) - 53
  • Diva Satanica (Bloodhunter) - -963
  • Dominik Hindinger (Thirdmoon) - 49
  • Fredrik Johansson (Dark Tranquillity)† - 51
  • Gustav Elowson (Exhale) - 44
  • Ian McDonald (Foreigner)† - 79
  • Jim LaMarca (Chimaira) - 51
  • Kris Bollenberg (Achyronthia) - 56
  • Mario Plank (Visions Of Atlantis) - 40
  • Michael Barbiero (producent) - 76
  • Ric Browde (producent) - 71
  • Ricardo Iorio (Hermética) - 63
  • Rob van der Loo (Epica) - 46
  • Roope Latvala (Children Of Bodom) - 55

Vandaag overleden:
  • Michael Jackson - 2009
Review

Black Flame - Imperium
Jaar van release: 2008
Label: Forces of Satan Records

Black Flame - Imperium

Het Italiaanse Black Flame bracht enkele maanden geleden hun vijfde album Imperium uit, dit maal onder de vlag van het Noorse Forces of Satan Records. Voor een nieuwe label is het natuurlijk van belang een sterke eerste indruk te maken, door het aantrekken van enkele bands waar je niet omheen kunt. Met Black Flame heeft het label denk ik een juiste keuze gemaakt, want met hun goed uitgebalanceerde, maar razende black/death, laten deze Italianen horen heel wat in huis te hebben.

De samenwerking met Regain Records, geeft tegelijkertijd inzicht in een andere kant van de band. Hoewel de muziek van Black Flame behoorlijk overweldigend is, is er een flinke vleug toegankelijkheid aan toegevoegd, waardoor je de muziek snel oppikt. Hierdoor is Imperium een prima luisterbaar album geworden, maar een echte uitdaging biedt het niet. Ik vergelijk de muziek op Imperium voor het gemak maar even met het huidige Behemoth, om een goede indruk te geven. Het nummer Ludus Dianae vind ik hier een uitstekend voorbeeld van; keiharde black/death, om lekker weg te luisteren.

Denk echter niet dat de band geen eigen gezicht heeft, want dat is hier zeker het geval. Zoals zo vaak met Italiaanse bands, die meer dan gemiddeld over hun muziek nadenken het geval is, hoor je ook hier enkele typische Italiaanse elementen. Elementen die even wat rust in de muziek brengen, door het creeëren van eigenaardige sferen. Black Sun Theory is hier een typisch voorbeeld van. De adempauzes worden effectief benut, want na enige opbouw knalt Apocalyptic Zero als vanouds tevoren. Zo is Imperium een afwisselend stuk muziek met onuitdagende, maar heerlijk felle en sfeervolle black/death metal geworden. Prima album!

Tracklist:
1. Requiem
2. Imperium
3. Ad Infera
4. Ludus Dianae
5. The Other Face Ov Hell
6. Black Sun Theory
7. Apocalyptic Zero
8. The Secret Ov Lapis Manalis

Score: 75 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 28 oktober 2008

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.