Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in augustus 2025 werd uitgebracht?

Babymetal - Metal Forth
Baest - Colossal
Blackbraid - Blackbraid III
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Burning Witches - Inquisition
Centuries Of Decay - A Monument To Oblivion
Chevelle - Bright As Blasphemy
Defacement - Doomed
Deftones - Private Music
Déhà - Ashes As Rain
Desaster - Kill All Idols
Halestorm - Everest
Hammer King - Make Metal Royal Again
Helloween - Giants And Monsters
In Mourning - The Immortal
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 1
Månegarm - Edsvuren
Martyr - Dark Believer
Mob Rules - Rise Of The Ruler
Pilgrimage - From Amber To Sun
Rise Against - Ricochet
Signs Of The Swarm - To Rid Myself Of Truth
Unleashed - Fire Upon Your Lands
Vicious Rumors - The Devil's Asylum
een ander album uit augustus 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Alberto Rionda (Avalanch) - 53
  • Carlos Denogean (Weedeater)† - 38
  • Dino Cazares (Fear Factory) - 59
  • Felix Bohnke (Edguy) - 51
  • Jill Janus (Huntress)† - 50
  • Mike Baker (Shadow Gallery)† - 62
  • Richard Coughlan (Caravan)† - 78
  • Roel Van Helden (Powerwolf) - 45
  • Sam Rivers (Limp Bizkit) - 48
  • Tomas Nilsson (Devian) - 43

Vandaag overleden:
  • Dave Hlubek (Molly Hatchet) - 2017
  • J.R.R. Tolkien (auteur) - 1973
Review

Sleepless Malefice - Promo 2008
Jaar van release: 2008
Label: Eigen beheer
Sleepless Malefice - Promo 2008
Hoe ik denk over death metal uit België?
Meestal vind ik het leuk, gezien de verpletterende albums van landgenoten als Aborted en Ordeal. Sleepless Malefice valt ook in het doodsmetalen straatje en deze promo cd is het eerste wapenfeit sinds de oprichting in 2007.

Slechts twee nummers op dit schijfje, maar er valt wel goed te horen waar de positieve punten liggen en de zwakheden. Positief is allereerst iets dat meer te zien is, namelijk het prima artwork. Het draait natuurlijk om de muziek, maar de mooie hoes is alvast een lust voor het oog.

De muziek is simpelweg degelijk te noemen. De band speelt vrij lompe en ietwat thrashy death metal met brute grunts en men gebruikt hier en daar wat samples uit films om het geheel wat interessanter te maken. Warmachine is best een leuke compositie en de band laat horen dat men samen een prima potje herrie kan produceren. Hier en daar is er misschien een klein ritmisch foutje te vinden, maar het underground enthousiasme maakt tegelijkertijd veel goed. Wel mis ik nog net even dat beetje extra waanzin, maar dat kan ook liggen aan de ietwat goedkope sound. De productie is niet echt geweldig, maar vanwege de kwalitatief goede, dreunende deunen valt er wel doorheen te luisteren.

Leuke demo van deze Belgische heren. Bijzonder is het allemaal nog niet, maar als de band zich verder weet te ontwikkelen, dan behoort een goede volledige cd zeker tot de mogelijkheden. Wordt ongetwijfeld vervolgd.

Tracklist
1. Warmachine
2. When The Surface Starts Bleeding

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 6 september 2008

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.