Alcatraz
Enquête

Wil jij dat Max en Iggor Cavalera met hun Chaos A.D.-show naar de Benelux komen? Zou je dan gaan kijken?

Ja, heel graag, daar wil ik hoe dan ook bij zijn
Wellicht naar een zaaloptreden, als het niet teveel kost
Ach, op een festival zou ik het wel meepikken
Alleen als het met de klassieke line-up van Sepultura zou zijn
Nee, liever Arise of Beneath The Remains
Nee, ik heb geen interesse in een concert van de Cavalera’s
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • 21 juni:
  • Grafjammer, Zwart, Suttungr en Frontline Despair
  • Graspop Metal Meeting
  • Hang Youth en Ploegendienst
  • One Eyed Wizard en Impact
  • Thantifaxath em Messor Falce
  • 22 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Tetrarch en The Hara
  • The Sword, Yama en Thammuz
  • 23 juni:
  • Deafheaven, Birds In Row en Ontaard
  • 24 juni:
  • Alien Ant Farm en Tigress
  • 25 juni:
  • Jerry Cantrell en Velvet Rush
  • 26 juni:
  • Jera On Air
Geen concerten bekend voor 20-07-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Barry Sparks (Dokken) - 57
  • Chino Moreno (Deftones) - 52
  • Gregor Mackintosh (Paradise Lost) - 55
  • Jimmie Mattisson (Wulfgar) - 42
  • Kelly Johnson (Girlschool)† - 67
  • Lionel Richie (Commodores) - 76
  • Marco Pesenti (Sadist) - 60
  • Michael Anthony (Van Halen) - 71
  • Michael Schiel (Squealer) - 50
  • Rui Santos (Oratory) - 46
  • Sergey Petrovich Nagorny (Holy Blood) - 40
  • Twiggy Ramirez (Marilyn Manson) - 54
  • Yui "Yuimetal" Mizuno (Babymetal) - 26

Vandaag overleden:
  • Bill Ham (producent) - 2016
Review

Jack Slater - Blut/Macht/Frei
Jaar van release: 2008
Label: War Anthem Records
Jack Slater - Blut/Macht/Frei
Humor en deathmetal gaan in Duitsland in het geval van Jack Slater al ruim 10 jaar hand in hand. Daar ik mag aannemen dat u de herkomst van dit gegeven zelf kunt herleiden, zal een introductieve bla deze keer uitblijven. Belangrijker is de mededeling dat er sinds dit voorjaar weer een glimmerd van de heren in de omloop is. De derde, om precies te zijn, de titel vormt dan ook een toepasselijke drieluik: Blut/Macht/Frei.

Muzikaal baart de cd uw ondergetekende echter kopfzorgen. Chapeau voor die prestatie, dat zonder meer, de cd, die aanvankelijk op een aardige ontvangst kon rekenen, trekt op de langere termijn echter aan het kortste eind. Want wat men op Blut/Macht/Frei mij iets te veel doet is te veel muziekblikken opentrekken en de inhoud daarvan op een chaoshoop storten. Als de nodige lagen van deze krop muziek afgesnaaid konden worden, zou er een eigenlijk veel betere versie van de band tevoorschijn komen. In de basis speelt Jack Slater behoorlijk beukende, zeer goed geproduceerde, brute death waar leuke composities zich niet ver laten zoeken. Dat men daar dan nog wat extra`s aan wil plakken is dan ook nog tot daar aan toe, maar nu wordt de harde kern veel te veel gepamperd in allerlei overbodige muzikale goochelkunsten.

Een kleine samenvatting mondt algauw uit in een stortvloed. Zo is Blut/Macht/Frei goed doorspekt met jazzy riedels (men heeft zelfs een saxofoon opgetrommeld), melodieuze bruggen (/Amnestia), een bijna dansbaar ritme (titelnummer) dat de band als een jolige kruising tussen Deabuchery en Avulsed laat klinken, ellenlange gitaarsolo`s, feaky breaks and the list goes on... Tijdens de Narbe-quatrologie is het al helemaal feest. De snoeiharde noten en de experimentele drang vormen geregeld een schril contrast. Evenals in het nummer Du Selbst, dat een tank van een track had kunnen worden, totdat de woeste dondergang aan banden wordt gelegd door "geavanceerde klanken". Doodzonde.

Op het eerste gehoor klinkt Blut/Macht/Frei (tot aan de saxofoon) nog zeer degelijk omdat de harde stukken ook écht hard zijn. Enkele luisterbeurten later wint mijn ergernis het geregeld van de goedkeuring. Deels te wijten aan mijn kwaal, weliswaar, een voorstander van progressieve deathmetal zal hier waarschijnlijker positiever mee omgaan. In de objectieve glimp van de review zal ik Jack Slater dan ook niet afrekenen op de experimentele kant, hoewel ik ook daarin wél bij het standpunt blijf dat de band daarin toch teveel is doorgeslagen.

Tracllist:
1. Blut/Macht/Frei
2. Toten
3. Amnestia
4. Rohrspast
5. Rost
6. Du Selbst
7. Narbe, Part I
8. Narbe, Part II
9. Narbe, Part III
10. Narbe, Part IV

Score: 70 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 2 augustus 2008

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.