Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
  • 8 februari:
  • Folk Metal Fest
  • 10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Elderwind en Cân Bardd
  • Ho99o9 en N8Noface
  • 11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
    7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Lancaster (Status Quo)† - 77
  • Aleksander "Olass" Mendyk (Acid Drinkers)† - 47
  • Alessandro Mereu (Holy Martyr) - 45
  • Ange "Vuggs" Sotiro (Pegazus) - 49
  • Chris Aylmer (Samson)† - 78
  • David Bryan (Bon Jovi) - 64
  • David Campbell (componist) - 78
  • Earl King† - 92
  • Mark "St. John" Norton (Kiss)† - 70
  • Rich Skibinsky (Suspyre) - 40
  • Sully Erna (Godsmack) - 58
  • Tony Eugene Tunheim (Enslavement Of Beauty) - 48
  • Wes Borland (Limp Bizkit) - 51

Vandaag overleden:
  • Pål Mozart Bjørke (Madder Mortem) - 2025
Review

Jack Slater - Blut/Macht/Frei
Jaar van release: 2008
Label: War Anthem Records
Jack Slater - Blut/Macht/Frei
Humor en deathmetal gaan in Duitsland in het geval van Jack Slater al ruim 10 jaar hand in hand. Daar ik mag aannemen dat u de herkomst van dit gegeven zelf kunt herleiden, zal een introductieve bla deze keer uitblijven. Belangrijker is de mededeling dat er sinds dit voorjaar weer een glimmerd van de heren in de omloop is. De derde, om precies te zijn, de titel vormt dan ook een toepasselijke drieluik: Blut/Macht/Frei.

Muzikaal baart de cd uw ondergetekende echter kopfzorgen. Chapeau voor die prestatie, dat zonder meer, de cd, die aanvankelijk op een aardige ontvangst kon rekenen, trekt op de langere termijn echter aan het kortste eind. Want wat men op Blut/Macht/Frei mij iets te veel doet is te veel muziekblikken opentrekken en de inhoud daarvan op een chaoshoop storten. Als de nodige lagen van deze krop muziek afgesnaaid konden worden, zou er een eigenlijk veel betere versie van de band tevoorschijn komen. In de basis speelt Jack Slater behoorlijk beukende, zeer goed geproduceerde, brute death waar leuke composities zich niet ver laten zoeken. Dat men daar dan nog wat extra`s aan wil plakken is dan ook nog tot daar aan toe, maar nu wordt de harde kern veel te veel gepamperd in allerlei overbodige muzikale goochelkunsten.

Een kleine samenvatting mondt algauw uit in een stortvloed. Zo is Blut/Macht/Frei goed doorspekt met jazzy riedels (men heeft zelfs een saxofoon opgetrommeld), melodieuze bruggen (/Amnestia), een bijna dansbaar ritme (titelnummer) dat de band als een jolige kruising tussen Deabuchery en Avulsed laat klinken, ellenlange gitaarsolo`s, feaky breaks and the list goes on... Tijdens de Narbe-quatrologie is het al helemaal feest. De snoeiharde noten en de experimentele drang vormen geregeld een schril contrast. Evenals in het nummer Du Selbst, dat een tank van een track had kunnen worden, totdat de woeste dondergang aan banden wordt gelegd door "geavanceerde klanken". Doodzonde.

Op het eerste gehoor klinkt Blut/Macht/Frei (tot aan de saxofoon) nog zeer degelijk omdat de harde stukken ook écht hard zijn. Enkele luisterbeurten later wint mijn ergernis het geregeld van de goedkeuring. Deels te wijten aan mijn kwaal, weliswaar, een voorstander van progressieve deathmetal zal hier waarschijnlijker positiever mee omgaan. In de objectieve glimp van de review zal ik Jack Slater dan ook niet afrekenen op de experimentele kant, hoewel ik ook daarin wél bij het standpunt blijf dat de band daarin toch teveel is doorgeslagen.

Tracllist:
1. Blut/Macht/Frei
2. Toten
3. Amnestia
4. Rohrspast
5. Rost
6. Du Selbst
7. Narbe, Part I
8. Narbe, Part II
9. Narbe, Part III
10. Narbe, Part IV

Score: 70 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 2 augustus 2008

Zoeken
    6 februari:
  • Ablaze - Slow Death
  • Assignment - With The End Comes Silence
  • Cyclone - Known Unto God
  • Ensanguinate - Death Saturnalia
  • Epinikion - The Force Of Nature
  • In Aeternum - ...Of Death And Fire
  • Lomor - Sabouk Rouge
  • Mayhem - Liturgy of Death
  • Predatory Void - Atoned In Metamorphosis
  • Shatterheart - Infernal Symphony
  • Tailgunner - Midnight Blitz
  • Wicked Smile - When Night Falls
  • 13 februari:
  • Ellefson-Soto - Unbreakable
  • Fossilization - Advent Of Wounds
  • Greyhawk - Warriors Of Greyhawk
  • Messticator - Total Mastery
  • No Worth Of Man - The Killing Streets
  • Saille - Forebode
  • Slaughterday - Dream Emperor
  • Winter Eternal - Unveiled Nightsky
Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.