Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 september:
  • Beyond The Black en Setyoursails
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Poets Of The Fall en Rabbit Cult
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Kisser (Sepultura) - 58
  • Danny Joe Brown (Molly Hatchet)† - 75
  • Håkan Åkesson (technicus) - 58
  • John Bush (Armored Saint) - 63
  • Ken Hensley (Uriah Heep)† - 81
  • Orson Scott Card (auteur) - 75
  • Terry Jones (Pagan Altar)† - 81

Vandaag overleden:
  • Bernie Marsden (Whitesnake) - 2023
  • Carlos Denogean (Weedeater) - 2018
  • Charlie Watts (The Rolling Stones) - 2021
  • Larrie Londin (Journey) - 1992
  • Riley Gale (Power Trip) - 2020
Review

Breed Machine - Renaissance
Jaar van release: 2008
Label: Revanches Records
Breed Machine - Renaissance
De debuutplaat van het Franse Breed Machine vond ik een heel vervelend cd'tje. Eveil Hardcore bood niet alleen niks nieuws, het was verder een zeer matig album. Omdat het niet één lading bagger was, streek ik over mijn hart en kreeg het nog een kleine voldoende. Maar hierdoor deed ik met de nodige tegenzin het nieuwste plaatje Renaissance in de cd-speler, en maakte me op voor een nieuwe lading bittere teleurstelling.

Maar wat schept mijn verbazing? De heren zijn er blijkbaar fors op vooruit gegaan sinds Eveil Hardcore. Het chaotische spel lijkt wat meer gecontroleerd en er zit een betere structuur in de nummers. Het klinkt beter en minder uitgekauwd. De riffs zitten er beter in, en klinken gewoon erg lekker. Het lijkt wel alsof de heren zelf ook niet tevreden waren, en daarom blijkbaar maar het beste uit zichzelf proberen te persen. En dat klinkt gewoon vrij bruut.

Ook deze plaat is weer volledig Franstalig. Ondanks ik er geen zak van versta, vind ik het altijd interessant dat een band in de moerstaal zingt. Het schijnt dat Frans de taal van de liefde is. Maar de vocals op deze plaat zijn allesbehalve sexy. Met brute grunts en prima screams worden de woorden op je afgevuurd.

Goed, nu is ook Renaissance geen wereldplaat natuurlijk. Hoewel het allemaal stukken beter klinkt, zit er nog altijd bar weinig variatie in. Dat ruime half uurtje is dan ook meer dan genoeg voor dit plaatje. Als het langer had geduurt dan zou ik weer met tegenzin het einde luisteren. Daarnaast loopt het album ook niet over aan orginaliteit. Maar zie dit maar als een paar verbeterpuntjes.

Godzijdank heeft Breed Machine wat meer in zijn mars met Renaissance. Er zit eindelijk wat potentie in de band, wat ik niet hoorde bij Eveil Hardcore. Als ze een stijgende lijn als dit voortzetten, dan kijk ik stiekem toch uit naar hun volgende plaat.

Tracklist:
1. Renaissance
2. V.S
3. Riviere Blanche
4. Ma Maine
5. Ma Prison
6. Hypocrites
7. Toujours
8. Douleur
9. Juste Pour Toi
10. Un Destin Trace
11. Quel Avenir ?

Score: 70 / 100

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 29 juni 2008

Zoeken
    21 augustus:
  • Azatoth - Carnal Lust of Blasphemy
  • Cutthroat - The Purge
  • Dark Funeral - A Beast To Praise
  • Karen Dió - Fugaz
  • Kindred North - Kindred North
  • Korpse - Forbid EP
  • Martyrium - Malevolent
  • Rocketsuite Rogue - Hello, Apocalypse!
  • Triskelyon - Metalmorphosis
  • Tsirhic - To Satan I Reply...
  • 22 augustus:
  • Bleeding Antlers - Songs of Praise
  • 24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.