Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Corpus Mortale - A New Species Of Deviant
Jaar van release: 2007
Label: Neurotic Records
Corpus Mortale - A New Species Of Deviant
Soms is het best goed om te horen dat er tegenwoordig, tussen de technische en experimentele opmars door, ook nog "gewone" deathmetal gemaakt wordt. Gewoon... ja, wat is "gewoon"? Een discutabel punt dat ik verder voor onderhoud te kroeg bewaar, hier is de ruimte immers schaars. Toch zou ik deze term inzake van Corpus Mortale nog even willen blijven toepassen. Soms moet je wat, indien de muziek even geen andere omschrijving doet opborrelen.

Eind vorig jaar kwam de derde full-length, A New Species Of Deviant, door de kieren van de speakers geslopen. Een hele degelijke plaat die niet noodzakelijk ergens in uitblinkt, maar gewoon lekker klinkt. No-nonsense deathmetal heeft de overhand. Geen technisch gepriegel, geen verrassende invloeden, geen overkill aan blastbeats, A New Species Of Deviant klinkt eerder old-school, maar dan wel moddervet geproduceerd. De gebruikelijk rauwe old-school sound en productie zijn vervangen door een donker, diep en massief geluid, dat vooral op het nummer Descent Into The Maelstrom als een gigantische muur boven de nietige wezens uittorent.

Hoewel A New Species Of Deviant de inmiddels geslepen oren wellicht wat gewoontjes zou kunnen lijken, wil het nog niet zeggen dat de band eentonigheid laat woekeren. Integendeel. Naast snelle nummers gunt de band ook vaddige nummers als Scorched en Devoid in Compassion alle ruimte en worden ook de vele uitspringende solo`s aandachtig in kaart gebracht.

Gerust kan er dus gesteld worden dat A New Species Of Deviant bewijst dat de klassieke aanpak nog steeds kan werken, mits de band deze divers en overtuigend weet neer te zetten. Niet alles hoeft altijd baanbrekend te zijn. Corpus Mortale is dit dan ook zeker niet, toch is A New Species Of Deviant gewoon een goed album.

Tracklist:
1. An Embrace To Wake The Dead
2. Dehumanized
3. Postmortem Rape
4. Scorched
5. Cold Earth
6. Erosion Of The Flesh
7. Devoid In Compassion
8. Sustained Depressed Fractures
9. Descent Into The Maelstrom
10. Shallow Graves

Score: 75 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 4 juni 2008

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.