Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij het meest teleurstellende studio-album, dat in 2025 is uitgebracht?

Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Arch Enemy - Blood Dynasty
Architects - The Sky, The Earth And All Between
Babymetal - Metal Forth
Behemoth - The Shit Ov God
Dark Angel - Extinction Level Event
Equilibrium - Equinox
Ghost - Skeletá
Jinjer - Duél
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
Killswitch Engage - This Consequence
Lacuna Coil - Sleepless Empire
Machine Head - Unatøned
Marko Hietala - Roses From The Deep
Obscura - A Sonication
Orbit Culture - Death Above Life
Paleface Swiss - Cursed
Patriarkh - Prophet Ilja
Sabaton - Legends
Slaughter To Prevail - Grizzly
Sleep Token - Even In Arcadia
Soulfly - Chama
Spiritbox - Tsunami Sea
Volbeat - God Of Angels Trust
een ander tegenvallend album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 19-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaron Aedy (Paradise Lost) - 56
  • Andy C. (Dark Moor) - 48
  • Jimmy Bain (Dio)† - 78
  • Jorge Marques (Tarantula) - 59
  • Klaus Eichstadt (Ugly Kid Joe) - 58
  • Letícia Figueiredo (Venin Noir) - 42
  • Marc Mas Marti (Persefone) - 41
  • Migé Amour (HIM) - 51
  • Travis Ryan (Cattle Decapitation) - 51
Review

Allfader - From The Darkest Star
Jaar van release: 2002
Label: Rage Of Achilles
Allfader - From The Darkest Star
Allfader, een jonge band uit het noorden van Noorwegen heeft dit jaar “ From the Darkest Star” geintroduceerd aan het publiek. Deze band bestaat uit 6 leden die allen een gevarieerd muziek geschiedenis hebben gehad in andere bands. Ze zijn niet al te lang bezig geweest, vanaf begin 2001, maar hebben al wel wat demo’s gemaakt. Dit is maar een MCD, een voorproefje tot het gehele album die pas volgend jaar 2003 zal uitkomen. Ze spelen brutal, melodic, dark metal soms ook wel geclasseerd als black.

De eerste tegenvaller, die ik pas tegen kwam na het 2de maal te luisteren, waren de drums. Zo te horen waren computer drums gebruikt voor de recording. Dat is waarschijnlijk omdat bij het uitkomen van hun eerste demo’s er nog geen drummer was. Deze MCD is namelijk een remix van hun vorige demo’s. Officieel hebben ze nu de drummer, Cato Skivik, die te horen zal zijn op hun debuut album in 2003. De debuut album zal dus geheel anders aan horen dan deze MCD. Ik ben benieuwd.

Voor zo’n jonge band klinken ze in ieder geval niet amateuristisch. En weet ik vrij wel zeker dat ze snel geaccepteerd zullen zijn en een grote fanbase zullen krijgen. In het geheel is de MCD niet saai, de nummers verschillen van elkaar door het af en toe geintroduceerde “viking” geluid. Het overkomt me regelmaatig dat na het beluisteren van een black metal album ik het snel beu ben door de eentonigheid van de liedjes. Met Allfader is dit zeker niet het geval. Het gezang is meestal vrij duidelijk wat voor mij een pluspunt is. De zanger varieert de manier waarop hij zijn stem gebruikt vaak maar het blijft altijd clean. Niet echt een typisch black metal album desondanks, vermakelijk en origineel. Met deze goede productie zullen ze niet zomaar onopgemerkt verdwijnen. Ze zijn zeker de moeite waard om aandacht aan te besteden.

Tracklist:
1. Fury
2. From the Darkest Star
3. Sol
4. A Final Embrace
5. Nightfall
6. Of Dream and Voice
7. Selfdeciever
8. Hevnen

Score: 65 / 100

Reviewer: Silentsinner
Toegevoegd: 13 december 2002

Meer Allfader:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.