Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
  • 6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
  • 7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
  • 8 februari:
  • Folk Metal Fest
    3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Reichard (Boomerang) - 47
  • Dave Davies (The Kinks) - 79
  • Lee Ranaldo (Sonic Youth) - 70
  • Richie Kotzen (Poison) - 56
  • Riku Kovalainen (Frostburn) - 40
  • Rob Sowden (Arena) - 59
  • Shredda "Ball" Cheeze (Gwar)† - 61
  • Stephen Priestly (Celtic Frost) - 60
Review

Allfader - From The Darkest Star
Jaar van release: 2002
Label: Rage Of Achilles
Allfader - From The Darkest Star
Allfader, een jonge band uit het noorden van Noorwegen heeft dit jaar “ From the Darkest Star” geintroduceerd aan het publiek. Deze band bestaat uit 6 leden die allen een gevarieerd muziek geschiedenis hebben gehad in andere bands. Ze zijn niet al te lang bezig geweest, vanaf begin 2001, maar hebben al wel wat demo’s gemaakt. Dit is maar een MCD, een voorproefje tot het gehele album die pas volgend jaar 2003 zal uitkomen. Ze spelen brutal, melodic, dark metal soms ook wel geclasseerd als black.

De eerste tegenvaller, die ik pas tegen kwam na het 2de maal te luisteren, waren de drums. Zo te horen waren computer drums gebruikt voor de recording. Dat is waarschijnlijk omdat bij het uitkomen van hun eerste demo’s er nog geen drummer was. Deze MCD is namelijk een remix van hun vorige demo’s. Officieel hebben ze nu de drummer, Cato Skivik, die te horen zal zijn op hun debuut album in 2003. De debuut album zal dus geheel anders aan horen dan deze MCD. Ik ben benieuwd.

Voor zo’n jonge band klinken ze in ieder geval niet amateuristisch. En weet ik vrij wel zeker dat ze snel geaccepteerd zullen zijn en een grote fanbase zullen krijgen. In het geheel is de MCD niet saai, de nummers verschillen van elkaar door het af en toe geintroduceerde “viking” geluid. Het overkomt me regelmaatig dat na het beluisteren van een black metal album ik het snel beu ben door de eentonigheid van de liedjes. Met Allfader is dit zeker niet het geval. Het gezang is meestal vrij duidelijk wat voor mij een pluspunt is. De zanger varieert de manier waarop hij zijn stem gebruikt vaak maar het blijft altijd clean. Niet echt een typisch black metal album desondanks, vermakelijk en origineel. Met deze goede productie zullen ze niet zomaar onopgemerkt verdwijnen. Ze zijn zeker de moeite waard om aandacht aan te besteden.

Tracklist:
1. Fury
2. From the Darkest Star
3. Sol
4. A Final Embrace
5. Nightfall
6. Of Dream and Voice
7. Selfdeciever
8. Hevnen

Score: 65 / 100

Reviewer: Silentsinner
Toegevoegd: 13 december 2002

Meer Allfader:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.