Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Headcharger - Watch The Sun
Jaar van release: 2007
Label: Custom Core

Headcharger - Watch The Sun

Als je een review mag verzorgen voor Metalfan dan krijg je, naast de cd, ook een bio met informatie over de band en het album. Nu zijn deze meestal in het Engels, maar toen Watch The Sun van het Franse Headcharger op de mat viel, bleek dat de bio compleet in het Frans is. Klein probleempje omdat ik na mijn vijftiende geen Frans meer heb gehad. Ondanks mijn gebrekkige talenknobbel kon ik nog wel uit de tekst opmaken dat Headcharger zogenaamde Hardcore 'n Roll speelt. Hardcore n' Roll? Vol verwachting klopte mijn hart.

Headcharger bestempelt haar muziek als een krachtige mix van hardcore samen met het swingende van rock 'n roll. Daardoor moest ik meteen aan Volbeat denken, dat thrash mixt met rock 'n roll. Met de eerste noten zijn die rock 'n roll invloeden duidelijk te horen. Lekker opzwepend en lichtelijk swingend. Niks mis mee.

Bij het hardcore gedeelte moet ik wel een paar kritische noten plaatsen. Hoewel Headcharger zichzelf wel ziet als een hardcoreband, klinkt het weinig er bar weinig naar. Het heeft meer weg van punk dan van echte pure hardcore. Wellicht is dit ook beter. Een snoeihard hardcoregeluid had wellicht niet bij de rock n' roll gepast.

Verder is Watch The Sun gewoon een zeer lekker plaatje. Het herbergt een tegenstelling van duistere tonen met vrolijke akkoorden en dito riffs. Een beetje van twee werelden, en daar is niks mis mee. De rock 'n roll had iets beters uit de verf kunnen komen. Nu klinkt het nog net iets te lomp om het lekker swingend te maken. Daardoor zal er geen extreem hoog cijfer uitrollen voor Headcharger. Maar ontevreden hoeven ze niet te zijn.

Tracklist:
1. You Wanna Dance You Gotta Pay The Band
2. On The Prowl
3. Every Tick Of The Clock
4. Up To You
5. Do You Think Of Me
6. Get Naked
7. The Price To Pay
8. Bill Murray's Syndrome
9. Adrift
10. Waste Your Time
11. Flood The Air

Score: 78 / 100

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 20 mei 2008

Headcharger - Watch The Sun
Reactie van romheadcharger op 25-05-2008 om 18:15u

Hi,
thanx for the review! we are glad you enjoy our stuff...
have a nice day,
see ya and take care.

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.