Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
    30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila "Galopp" Szucs (Tuzmadár) - 45
  • Eirin Bendigtsen (Where Angels Fall) - 48
  • Emanuel "Zouzahammen" Sousa (The Spektrum) - 41
  • Eric Clapton (Cream) - 81
  • Graeme Edge (The Moody Blues)† - 85
  • Joey Castillo (Queens Of The Stone Age) - 60
  • Kai Mühlenbruch (Galloglass) - 44
  • Luciano Esteban (Soul Takers) - 48
  • Marco Foddis (Pestilence) - 57
  • Maria Seeburger (Lucifixion) - 46
  • Martijn Westerholt (Delain) - 47
  • Martin Reichhart (Superior) - 58
  • Pat Lachman (Halford) - 56
  • Peter "Peppe" Johansson (Axenstar) - 52
  • Tim Sult (Clutch) - 56
  • Ville Vuorinen (The Zombi) - 42
  • Zaher Siryani (Tyrant Throne) - 42

Vandaag overleden:
  • Derrick Plourde (Lagwagon) - 2005
Review

Serj Tankian - Elect The Dead
Jaar van release: 2007
Label: Warner Brothers
Serj Tankian - Elect The Dead
In 2003 bracht Serj Tankian, beter bekend als de zanger van System Of A Down (SOAD), samen met Arto Tuncboyaciyan het album Serart uit onder de naam Serart. Dit album had totaal niets met metal of rock te maken. Dit album stond vol met Armeense klanken en andere vormen van wereldmuziek. Toen ik het 1e solo album van Serj Tankian in handen kreeg ging mijn hart dan ook niet bepaald harder kloppen. Echter tot mijn grote vreugde blijkt het album wel degelijk de moeite waard te zijn. Veel nummers vertonen namelijk grote overeenkomsten met de muziek van SOAD. En laat dat nu net één van mijn lievelingsbands zijn. Een vergelijking met SOAD is dan ook niet te voorkomen.

Het album is een bonte mengeling geworden van agressie, wisselende emoties en freakyness. Tevens hebben de nummers stuk voor stuk een refrein wat blijft hangen. Er worden echter door Tankian geen echte nieuwe paden bewandeld. Eigenlijk blijkt nu pas hoe groot de invloed van deze zanger is op het geluid van SOAD. Mede daarom heb ik het gevoel dat enkele nummers best leftovers van SOAD kunnen zijn. Geweldige nummers als Money en The Unthinking Majority hadden ook op Hypnotize (2005) kunnen staan, maar een uitstekend nummer als Praise The Lord And Pass The Ammunition wellicht weer niet. Verdere aanraders op het album zijn de nummers Lie, Lie, Lie, de single Empty Walls, en Feed Us. Serj Tankian heeft op dit album de meeste instrumenten zelf ingespeeld. Alleen voor de drums heeft hij onder andere de hulp ingeroepen van niemand minder dan John Dolmayan (inderdaad de drummer van SOAD, waardoor de vergelijking met SOAD natuurlijk helemaal rond is).

Er zijn ook zeker verschillen met SOAD waarneembaar. De gitaren klinken bijvoorbeeld over de gehele linie veel minder “metal” dan bij SOAD, en verder wordt op veel nummers een piano gebruikt. Daarnaast ligt het tempo bij de meeste nummers lager dan bij SOAD, waardoor de zangkwaliteiten van Tankian toch wat meer naar voren komen.

Resume, Serj Tankian “going solo” klinkt niet compleet anders dan SOAD. De zanger heeft zeker geen vervolg gemaakt op Mesmerize/ Hypnotize (2005), en Tankian is ook niet in staat SOAD te overtreffen. Serj Tankian bewijst echter wel dat hij ook alleen in staat is om een zeer goed album neer te zetten.

Tracklist:
1. Empty Walls
2. The Unthinking Majority
3. Money
4. Feed Us
5. Saving Us
6. Sky Is Over
7. Baby
8. Honking Antelope
9. Lie Lie Lie
10. Praise The Lord And Pass The Ammunition
11. Beethoven’s C***
12. Elect The Dead

Score: 80 / 100

Reviewer: Ard
Toegevoegd: 6 november 2007

Serj Tankian - Elect The Dead
Reactie van Rein op 07-11-2007 om 20:39u
Score: 90 / 100

Ik vind dit album getuigen van het uitmuntende vakmanschap van Serj Tankian. Daarnaast staat dit album in de metal/rock zo ontzettend op zichzelf. Louter positief ontvangen aan mijn kant. Het enige wat je kan zeggen is dat er wel veel overeenkomsten met SOAD inzitten maar dat zegt waarschijnlijk meer over de invloed op de SOAD muziek van de andere SOAD muzikanten...:-)

Serj Tankian - Elect The Dead
Reactie van JJ op 02-12-2007 om 10:00u
Score: 86 / 100

De zieke SOAD achtige uithalen zitten er nog regelmatig in, en af en toe en had die andere zanger van SOAD (D. Malakian geloof ik) voor het zelfde geld de tweede zanglijn kunnen doen.
Wel een groot verschil met System Of A Down is dat deze cd wel duidelijk een serieuzere ondertoon heeft dan het meeste System of a Down werk (Sugar 8-) )

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
  • 3 april:
  • Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
  • Nervosa - Slave Machine
  • Toxic Shock - Future Is Calling
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.