Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Eye Of Melian en Delain (acoustic)
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne en Everything Decays
  • 21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
  • 22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
    20 maart:
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy B. Franck (Symphorce) - 55
  • Beatmaster V (Body Count)† - 67
  • Eddy Offord (producent) - 83
  • Kjell "Kee Marcello" Lövbom (Europe) - 66
  • Kurt Cobain (Nirvana)† - 59
  • Nicky Holland (Tears For Fears) - 67
  • Pawel Maciwoda (Scorpions) - 59
  • Virginia Cazorla (Phantom Mask) - 46

Vandaag overleden:
  • Ty Longley (Great White) - 2003
Review

Ampütator - Deathcult Barbaric Hell
Jaar van release: 2007
Label: Foul Productions

Ampütator - Deathcult Barbaric Hell

Na in het verleden enkele demo’s en splits met Baphomet’s Horns en Mantak uitgebracht te hebben, heeft Ampütator dit jaar hun eerste volledige album uitgebracht en daarmee de eerste stap gezet op weg naar een serieus repertoire. Met Deathcult Barbaric Hell laten deze twee Amerikanen duidelijk horen wat ze in hun mars hebben; hun black metal wordt vol overtuiging gebracht. Subtiliteit is overboord gegooid en dit duo gaat keihard los.

Ik moet bekennen dat ik er na de eerste luisterbeurt niet bijzonder van onder de indruk was. Het kwam erg op me over als de zoveelste band die een standaardformule gebruikt en daar zitten we eigenlijk niet op te wachten. Bij de tweede luisterbeurt begon het me toch enigszins te pakken. De melodieën sloegen opeens aan en de rechtlijnigheid van het album begon zijn charmes te vertonen. In een kleine 40 minuten krijg je elf nummers te verwerken die onderling niet bijster veel van elkaar verschillen, maar toch even blijven boeien door de felheid waarmee ze gebracht worden en de simpele opzet ervan. Niet te veel experimenteren, moet de band gedacht hebben, dan kan er ook niet veel mis gaan.

In zekere zin kan je ze gelijk geven, want dit album mag er zijn. Het is duister, hard en snel. De wat troebele productie past uitstekend bij de muziek die ze maken en de gecontroleerde chaos die je soms in nummers hoort, pakt verrassend goed uit. Ook de dissonante riffs in Sarin Death Vengeance en die lekkere melodieuze lijntjes in Creed Of Persecution mogen er zeker zijn. Een ander positief punt is dat, ondanks de simpele opzet, dit geen hapklare brok geworden is die bij een breed publiek aan zal slaan en ook daar kan ik wel waardering voor opbrengen.

Daar tegenover staat weer dat het album net iets te veel eenheidsworst is. Een vaak gebruikte formule oppakken brengt zo zijn risico’s met zich mee en dat is iets dat Ampütator verweten kan worden. Beter dat ze er iets origineels van zichzelf in hadden gestopt, dan klakkeloos overnemen wat anderen al eerder gedaan hebben. Ondanks dat, ben ik eigenlijk best tevreden over Deathcult Barbaric Hell. Hoewel het geen topper is, doet dit album vermoeden dat we in de toekomst nog wel eens wat leuke dingen van deze band kunnen gaan verwachten.

Tracklist:
1. Rape Kill Annihilate
2. Gutterslut
3. Sarin Death Vengeance
4. Obliteration
5. Massacre Bloodhate
6. Slaughter Of The Innocent
7. With Hate
8. Extinction Deathmarch
9. Complete Butchery
10. Feasting On Vermin
11. Creed Of Persecution

Score: 74 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 14 oktober 2007

Meer Ampütator:

Ampütator - Deathcult Barbaric Hell
Reactie van behemoth666 op 15-10-2007 om 00:20u

vette bandnaam iig :)

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.