Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
  • 13 april:
  • Exhumed en Gruesome
  • Skynd
  • 14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
  • 16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alexander Kuoppala (Children Of Bodom) - 52
  • Jens Volker Mathias Bömer (Lonewolf) - 53
  • John Parish (producent) - 67
  • Martin Arendal (Manticora) - 48
  • Michael Nicklasson (Dark Tranquillity) - 54
  • Oliver Riedel (Rammstein) - 55
  • Reinier Vreeswijk (Whispering Gallery) - 55
  • Ryan Shuck (Orgy) - 53
  • Tomi Koivusaari (Amorphis) - 53
  • Toni Hallio (Norther) - 46
  • Wendy Dio (manager) - 81

Vandaag overleden:
  • Emile Ford - 2016
Review

Derdian - War Of The Gods - New Era part 2
Jaar van release: 2007
Label: Magna Carta Records
Derdian - War Of The Gods - New Era part 2
Het verhaal dat Derdian op het debuut is gestart, had een cliffhanger en gaat op deze cd verder. Maar eerlijk gezegd heb ik dit keer niet echt de moeite genomen om te volgen wat er in het land van Derdian gebeurt. Het is allemaal te lezen op de officiële website van de Italiaanse band. Ik heb het begin wel gelezen, maar het begon mij eerlijk gezegd wat belachelijk te worden. "Troghlor had to leave for Naxar", "a worshipper of Khali Goddess was looking for proselytes to break up Mohzer’s worship", "Golstar , the head of a maniple of Derdian army, was travelling to Anubi’s lands"... zomaar wat zinnen uit het verhaal waarbij de meest stompzinnige namen je om de oren vliegen. Daar is werkelijk geen touw meer aan vast te knopen en dat terwijl op album New Era prt 1 het verhaal best nog wel interessant van start ging.

Over naar de muziek dus, want die is uiteindelijk het belangrijkste. Immers, bij dezelfde film score metal van Rhapsody kan het verhaal voor de meeste fans ook gestolen worden. Wat betreft de muziek op War Of The Gods is Derdian enigzins geëvalueerd, maar ook weer niet. De nummers zijn symfonischer, sneller en de composities zitten beter in elkaar. Hier speelt een band dat dit keer echt goed gezeten heeft voor het schrijven van de nummers. De symfonische metalfans die niet genoeg van dit genre kunnen krijgen en houden van dikke Italiaanse accenten, mogen van mij meteen naar de winkel rennen

Echter, Derdian is flink gekelderd wat originaliteit betreft. Op de vorige cd klonk het nog wel eens lekker stevig en ging men wel eens richting Judas Priest-achtige heavy metal. Dat is dit keer niet het geval en klinkt men als power metal-band nummer zoveel. De nummers luisteren lekker weg, maar eigenlijk gingen mijn oren pas echt spitsen tijdens Back To The Crystal. Een heftig, duister werkstukje en duidelijk de uitschieter van de cd. Helaas mist het album meer van dit soort nummers, waardoor de rest helaas als eenheidsworst voorbij komt. Maar goed, verder is het kwalitatief dik in orde. War Of The Gods kan zelfs aangeraden worden aan de mensen die graag nog eens wat 'hollywood metal' willen horen zoals Rhapsody dat in zijn begindagen nog maakte.

Tracklist:
1. Overture
2. New Era
3. Betrayer
4. I Don't Wanna Die
5. Golstar's Rage
6. Why
7. Back To The Crystal
8. Immortal's Lair
9. The Hunter
10. Before The War (instr.)
11. War Of The Gods

Score: 73 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 13 oktober 2007

Zoeken
    9 april:
  • Voidchaser - Interstellar I
  • 10 april:
  • Archspire - Too Fast To Die
  • Battlegrave - Enslavement
  • Chronicler Of Ardul - Sounds Of Ardul
  • Fighter V - Deja Vu
  • Immolation - Descent
  • Metal Church - Dead To Rights
  • Resurrected - Perpetual
  • Uada - Interwoven
  • 13 april:
  • Evil Warriors - Evil Warriors
  • 17 april:
  • Doodswens - Doodswens
  • Draken - Here Be Draken
  • LungBurner - Dogma
  • Master Dy - Milf Queen
  • Mylingar - Út
  • Skindred - You Got This
  • The Last Ten Seconds Of Life - The Dead Ones
  • Vargrav - Dimension: Daemonium
  • Victorious - World War Dinosaur
  • Victorius - World War Dinosaur
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.