Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat vond jij het gaafste festival van 2025?

Alcatraz Festival
Back To The Beginning
Baroeg Open Air
Brainstorm Festival
Complexity Fest
Drachten Deathfest
Dutch Doom Day
Dynamo Metalfest
Eindhoven Metal Meeting
Graspop Metal Meeting
Grindhoven
Heavy Metal Maniacs
Hedon Zwaar Nieuwjaar
Helldorado
Into The Grave
Into The Void
Jera On Air
Pitfest
Roadburn Festival
Samhain Festival
Soulcrusher
South Of Heaven
Stonehenge Festival
Wacken Open Air
een ander festival uit 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 januari:
  • Briqueville, Hemelbestormer en Modder
  • Grafjammer, Verwilderd en Sterveling
  • Hedon Zwaar Nieuwjaar
  • 11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
  • 13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
  • 14 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
  • 15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
    10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Ho99o9 en N8Noface
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brent Smith (Shinedown) - 48
  • Jerv (Ragnarok) - 49
  • Jim Croce† - 83
  • Lincoln Bowen (The Eternal) - 49
  • Luz Marsen (Haggard) - 53
  • Matthias Zimmer (Perzonal War) - 48
  • Michael Schenker (UFO) - 71
  • Nadja Peulen (Coal Chamber) - 51
  • Pat Benatar - 73
  • Petri Lindroos (Norther) - 46

Vandaag overleden:
  • David Bowie (Tin Machine) - 2016
  • Einar Andre Fredriksen (Funeral) - 2003
  • Fast Eddie Clarke (Motörhead) - 2018
  • Freddy Nieuland (Wallace Collection) - 2008
  • Howlin' Wolf - 1976
  • Jeff Beck (Jeff Beck Group) - 2023
  • Marsha Zazula (Megaforce Records) - 2021
Review

Derdian - War Of The Gods - New Era part 2
Jaar van release: 2007
Label: Magna Carta Records
Derdian - War Of The Gods - New Era part 2
Het verhaal dat Derdian op het debuut is gestart, had een cliffhanger en gaat op deze cd verder. Maar eerlijk gezegd heb ik dit keer niet echt de moeite genomen om te volgen wat er in het land van Derdian gebeurt. Het is allemaal te lezen op de officiële website van de Italiaanse band. Ik heb het begin wel gelezen, maar het begon mij eerlijk gezegd wat belachelijk te worden. "Troghlor had to leave for Naxar", "a worshipper of Khali Goddess was looking for proselytes to break up Mohzer’s worship", "Golstar , the head of a maniple of Derdian army, was travelling to Anubi’s lands"... zomaar wat zinnen uit het verhaal waarbij de meest stompzinnige namen je om de oren vliegen. Daar is werkelijk geen touw meer aan vast te knopen en dat terwijl op album New Era prt 1 het verhaal best nog wel interessant van start ging.

Over naar de muziek dus, want die is uiteindelijk het belangrijkste. Immers, bij dezelfde film score metal van Rhapsody kan het verhaal voor de meeste fans ook gestolen worden. Wat betreft de muziek op War Of The Gods is Derdian enigzins geëvalueerd, maar ook weer niet. De nummers zijn symfonischer, sneller en de composities zitten beter in elkaar. Hier speelt een band dat dit keer echt goed gezeten heeft voor het schrijven van de nummers. De symfonische metalfans die niet genoeg van dit genre kunnen krijgen en houden van dikke Italiaanse accenten, mogen van mij meteen naar de winkel rennen

Echter, Derdian is flink gekelderd wat originaliteit betreft. Op de vorige cd klonk het nog wel eens lekker stevig en ging men wel eens richting Judas Priest-achtige heavy metal. Dat is dit keer niet het geval en klinkt men als power metal-band nummer zoveel. De nummers luisteren lekker weg, maar eigenlijk gingen mijn oren pas echt spitsen tijdens Back To The Crystal. Een heftig, duister werkstukje en duidelijk de uitschieter van de cd. Helaas mist het album meer van dit soort nummers, waardoor de rest helaas als eenheidsworst voorbij komt. Maar goed, verder is het kwalitatief dik in orde. War Of The Gods kan zelfs aangeraden worden aan de mensen die graag nog eens wat 'hollywood metal' willen horen zoals Rhapsody dat in zijn begindagen nog maakte.

Tracklist:
1. Overture
2. New Era
3. Betrayer
4. I Don't Wanna Die
5. Golstar's Rage
6. Why
7. Back To The Crystal
8. Immortal's Lair
9. The Hunter
10. Before The War (instr.)
11. War Of The Gods

Score: 73 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 13 oktober 2007

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.