Alcatraz
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit de loopbaan van Ozzy Osbourne?

Bark At The Moon
Black Sabbath
Changes
Children Of The Grave
Close My Eyes Forever
Crazy Train
Dreamer
Flying High Again
God Is Dead?
I Don’t Wanna Stop
Iron Man
Mama, I’m Coming Home
Miracle Man
Mr. Crowley
N.I.B.
No More Tears
Over The Mountain
Paranoid
Patient Number 9
Perry Mason
Sabbath Bloody Sabbath
Shot In The Dark
Symptom Of The Universe
War Pigs
een ander Black Sabbath- of solonummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    31 juli:
  • Wacken Open Air
  • 1 augustus:
  • Dogma
  • Wacken Open Air
  • 2 augustus:
  • Undeath en Celestial Sanctuary
  • Wacken Open Air
  • 3 augustus:
  • Forbidden, Warbringer en Headless Hunter
  • Helmet
  • 4 augustus:
  • Fit For A King en Angelmaker
  • Steve Harris British Lion en Tony Moore's Awake
  • 6 augustus:
  • Dimmu Borgir, Abbath, Doom Occulta en Gaerea
Geen concerten bekend voor 31-08-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alexander Krull (Atrocity) - 55
  • Alissa White-Gluz (Arch Enemy) - 40
  • Bill Berry (R.E.M.) - 67
  • John 5 (Rob Zombie) - 55
  • Laura Guldemond (Burning Witches) - 37
  • Matthew "M. Shadows" Sanders (Avenged Sevenfold) - 44

Vandaag overleden:
  • Guido de Jongh (Devious) - 2023
Review

Solekahn - Suffering Winds
Jaar van release: 2002
Label: Imperial Maze
Solekahn - Suffering Winds
Toen deze cd binnenkwam dacht ik het debuutalbum van het Franse Solekahn in handen te hebben. Mooie vormgeving, acht tracks... en maar 18 minuten muziek. Een mini-cd dus, en het eerste materiaal sinds een demo enkele jaren terug. De band speelt Death Metal (Zweedse variant) en doet af en toe denken aan bands als Dissection, Necrophobic en Naglfar.

Na een intro krijgen we een stevige sonische aanval voor de kiezen in de vorm van een strak ritme, toffe riffs en een stoere grunt -- al is deze een beetje standaard. Al snel is dit nummer afgelopen en komen we bij track 3, "Senses Labyrinth", een compositie die vooral opvalt om het melodieuze gitaarwerk. Een sterk nummer dat helaas veel te kort duurt (je zou haast gaan denken dat de heren een budget hadden voor 18 minuten muziek en de songs noodgedwongen moesten halveren). "Profaned Nights" is ook wel aardig, maar voordat je echt in het nummer komt is het alweer afgelopen.

"Entangled" bestaat uit enkele seconden totaal overbodig gepingel, maar met "In Dementia" zet Solekahn eindelijk een nummer met een min of meer respectabele lengte neer. Het kent enkele toffe riffs en zowaar duikt er zuivere zang op. Het komt over alsof het wat haastig in elkaar gezet is, maar ik sta er desondanks positief tegenover. Death Metal heeft nogal eens de neiging om eentonig te klinken, maar door enkele onverwachte elementen als zuivere zang, een doorgaans 'metal-vreemd' instrument of iets dergelijks (alles behalve het clichématige gebruik van vrouwelijke vocalen, wat gelukkig tegenwoordig in de extreme metal wat minder vaak toegepast wordt.) toe te voegen kun je gemakkelijker de spanning erin houden.
"Arena" is alweer het laatste nummer voor de outro en ook in dit nummer hoor ik goede ideeën, die helaas niet volledig gebruikt worden omdat het alweer tijd is om de cd af te sluiten.

Door "Suffering Winds" verkeer ik een beetje in tweestrijd met mezelf. Aan de ene kant hoor ik de prima riffs, de onverwachte melodieuze aanpak en de basis voor een geweldig debuutalbum. Maar aan de andere kant brengt Solekahn met deze mini-cd niets nieuws, is de productie matig en blijft er na aftrekking van de intro, de interlude en de outro mischien 14 minuten Death Metal over en dat is natuurlijk zelfs voor een mini-cd weinig materiaal.
Laat ik zeggen dat dit werkje alleen relevant is voor de doorgewinterde Zweedse Death Metal liefhebbers. De inhoud van de nummers is dik in orde en als de band met haar debuutalbum komt, hoop (en verwacht ik ook wel een beetje) dat de bovengenoemde problemen opgelost zijn en Solekahn een gerespecteerde positie in de Death Metal wereld inneemt.

Tracklist:
2. Visages
3. Senses Labyrinth
4. Profaned Nights
5. Entangled
6. In Dementia
7. Arena
8. Beyond the Pasts

Score: 70 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 30 augustus 2002

Meer Solekahn:

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.