Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
  • 13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
  • 14 januari:
  • Ensiferum, Freedom Call en Dragony
  • 15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Midjonno Prog
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
Kalender
Vandaag jarig:
  • Caroline Westendorp (The Charm The Fury) - 37
  • Christo Hummels (Beyond The Black) - 42
  • Edyta Bartosiewicz - 61
  • Eric Serre (Syrens Call) - 54
  • Guido de Jongh (Devious)† - 44
  • Jason Bittner (Shadows Fall) - 56
  • Lee Morris (Paradise Lost) - 56
  • Mick Cocks (Rose Tattoo)† - 71
  • Moshe Brakha (fotograaf) - 79
  • Rubén Villanueva (Ebony Ark) - 44
  • Tony Kaye (Yes) - 80
Review

Cold - Cold
Jaar van release: 1998
Label: Flip Records
Cold - Cold
Ten eerste wil ik vermelden, dat mij het aantal reviews van nu-metalbandjes tegen vind vallen. Maar goed, daar gaat het hier niet om. Cold is een bandje uit de States en ontdekt door Fred "Limp Bizkit" Durst. Gelukkig lijkt deze muziek totaal niet op Limp Bizkit!

De cd start met de single Go Away en dit is gelijk ook een van de hardere nummers. Het is ook gelijk een goed nummer om kennis te maken met de verknipte stem van Scoot Ward. Hij weet zowel heel heavy te klinken als erg gevoelig en op sommige momenten heb je het idee dat hij denkt dat de wereld vergaat. Het volgende nummer Give borduurt voort op Go Away, het is alleen iets minder heftig en naar mijn mening ook een van de minste nummers van de cd.

Het derde nummer is 'Ugly'. Een ingetogen nummer, waar ik in eerste instantie niet veel van moest hebben, maar ben er in de loop van tijd van gaan houden. Zoals bij vaak de beste nummers het geval is. Het handelt over iemand die zijn dromen niet waar heeft kunnen maken, een thema die vaak terugkeert (net zoals verloren liefdes) in het werk van Cold. "Everyone Dies" is een soort van wake-up call na "Ugly". Compromisloos handelt het nummer over een buitenaardse invasie en hoe deze de wereld vernietigd. "Strip her Down" is daarentegen weer erg rustig. Ook hierbij gaat het om een liefde die de zanger heeft pijn gedaan. Het volgende nummer "Insane" is een nummer dat je echt moet beluisteren. Mijn favoriete nummervan de cd. Gevoelig, met een geweldig laaggestemde gitaar, die het hele lied door jakkert. Ook redelijk rustig en bij dit nummer komt de stem van Scoot perfect tot zijn recht. Een juweeltje!

"Goodbye Cruel World" handelt over een moord, die een jongen gezien heeft en iedereen die misbruik van hem heeft gemaakt. Totaal fucked up nummer! Heerlijk om je agressie op af te reageren."Then I saw a river fall from Heaven/rain mistakes on me/then I saw your mother shoot your father/killed herself the same. Kan het dramatischer? "Serial Killer" gaat overeen jongen die wraak neemt op een seriemoordenaar. Nummer is redelijk niet meer. "Superstar" gaat over de manier hoe supersterren denken en handelen. En de zanger is daar niet blij mee. Tekstueel ijzersterk!. "the Switch" is een minder nummer op de cd, maar dat kan ook bijna niet anders met al die onwijze nummers erop! "Makes her Sick" is de perfecte afsluiting van de plaat. Wat sneller dan de vorige paar nummers. Gaat over een meisje die aan de drugs zit en haar wereld verliest.

Al met al een geweldige plaat. Hun derde cd, dit is hun eerste, komt januari volgend jaar uit. De platenzaak kan hem voor mij al apart leggen!

Tracklist:
1. Go Away
2. Give
3. Ugly
4. Everyone Dies
5. Strip Her Down
6. Insane
7. Goodbye Cruel World
8. Serial Killer
9. Superstar
10. The Switch
11. Makes Her Sick

Score: 97 / 100

Reviewer: Damy Gleijm
Toegevoegd: 28 augustus 2002

Meer Cold:

Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.