Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
  • 24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
Geen concerten bekend voor 23-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brad Whitford (Aerosmith) - 74
  • Chris Vrenna (Marilyn Manson) - 59
  • John Norum (Europe) - 62
  • Lee Pomeroy (Headspace) - 59
  • Michael Wilton (Queensrÿche) - 64
  • Paul Garabed (Kimaera) - 46
  • Paul O'Neill (Trans-Siberian Orchestra)† - 70
  • Rami Erich Martin Keränen (Dreamtale) - 52
Review

Bokor - Anomia 1
Jaar van release: 2007
Label: Scarlet Records
Bokor - Anomia 1
De tijden dat progressieve rock echt vernieuwend was liggen al enkele decennia achter ons. De meeste bands die nog altijd in ons midden zijn doen immers weinig anders dan vroeger. Het resulteert vaak in goede platen, maar origineel of spannend zijn ze des te minder.
Uiteraard weten vertrouwde namen als Rush, Dream Theater en voornamelijk Porcupine Tree nog altijd wel de muziek een origineel extraatje mee te geven.

Het Zweedse Bokor zag de kansen liggen en besloot tevens een poging te wagen om vernieuwend over te komen. Toegegeven, invloeden van bands als Porcupine Tree en Tool liggen er vrij dik bovenop, maar door het toevoegen van moderne rock invloeden en het gebruik van aparte wendingen, geeft men toch weer een eigen draai aan het geheel.
De non-commerciële insteek is direct al goed te zien en te horen aan het openingsnummer. Met een song die Crawl - The Sermons And The Dreams Of John Duncan Thunstall heet scoor je immers geen hit. Daar is het de band dan ook niet om te doen. Met dramatisch klinkend zangwerk, doorzagende gitaarrifs en licht symfonische accenten weet men namelijk wel raad. Door de combinatie van die traditioneel progressieve (kan dat eigenlijk wel?) rock invloeden met hardere moderne metal ontstaat er namelijk iets unieks. Men springt niet van de hak op de tak, maar laat doormiddel van sublieme overgangen en sferische instrumentale partijen het nummer ook echt als een nummer klinken. Geen fragmentarisch geneuzel of irritant gefreak, maar een vette modern klinkende song met kop en staart.

Zo volgen er nog een aantal en pas in het lange Migrating laat Bokor zich echt van z'n progressieve zijde zien. Rare wendingen en experimentele zangpassages zetten de luisteraar al gauw op het verkeerde been, maar zo gauw als je de kluts kwijt bent, zo snel raak je ook weer op het juiste spoor. Bokor heeft namelijk net als de twee grote voorbeelden (subjectief gekozen) de gave om zelfs een lange song goed en structureel te laten verlopen. De zanger legt daarbij veel variatie in zijn stem, waardoor zowel de moeilijkere passages en de laid back stukken subliem in elkaar overgaan.
De productie is daarnaast ook nog eens van hoog niveau zodat de analyserende luisteraars geen detail hoeven te missen.

Het is goed om te zien dat er nog bands zijn die de hedendaagse progressieve rock in een nieuw jasje willen stoppen. Baanbrekend is Bokor misschien niet op dat gebied, maar we hebben met dit mysterieuze werkstuk wel weer een plaat erbij die voor liefhebbers van bovenstaande bands zeer interessant kan zijn.
Ze bedienen de fan van elke soort rock dankzij de aanwezigheid van langere epische nummers en meer kortere rockers. De kwaliteit is daarbij uitstekend en wordt ruim boven kwantiteit gesteld. Zes nummers lang dus genieten geblazen met dit uitstekende werkstuk. Dat er nog maar vele moge volgen!

Tracklist
1. Crawl - The Sermons And The Dreams Of John Duncan Thunstall
2. Best Trip
3. The Island Of St: Menèe (Beach of The Living Dead)
4. Convert Into
5. Migrating
6. Avert Your Eyes

Score: 85 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 24 mei 2007

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.