Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
    12 december:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Desolated, Bayway, D Bloc en Sidestep
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Epinikion, Cathubodua en Abstracted Mind
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaron Stainthorpe (My Dying Bride) - 57
  • David Ellefson (Megadeth) - 61
  • Donald "Buck Dharma" Roeser (Blue Öyster Cult) - 78
  • Miika "Azhemin" Niemelä (Thy Serpent) - 47
  • Stefan Helleblad (Within Temptation) - 47
  • Vic Chesnutt† - 61

Vandaag overleden:
  • Mitch Mitchell (The Jimi Hendrix Experience) - 2008
  • Phil "Philthy Animal" Taylor (Motörhead) - 2015
Review

Essence Of Sorrow - Reflections Of The Obscure
Jaar van release: 2007
Label: Rivel Records
Essence Of Sorrow - Reflections Of The Obscure
Zowel de druilerige hoes, de bandnaam en de albumtitel doen vermoeden dat het hier gaat om een gezelschap dat trage doom op de mensheid wil los laten. Niets is echter minder waar. We hebben hier namelijk te maken met een power metal band uit Finland. Eentje die in de ban is van de Here Jezus ook nog.

In de line-up treffen we onder andere superzanger Christian Palin aan die het album op overtuigende wijze heeft ingezongen. Hij is absoluut één van de attracties op de plaat en weet met zijn veelzijdige stem vele muzikaal minder interessante momenten toch goed luisterbaar te maken. Dat laatste is nu net tevens ook een minder punt van het album. Hoewel de vocalen op het hele album van hoog niveau zijn, blijft de muziek een beetje achter. Zeker staan er goed gecomponeerde krakers op de cd, maar het grootste deel is simpelweg doordeweeks te noemen.

Krakers staan er op in de vorm van opener Face Of Death of het vrij rauwe The Essence Of Sorrow. De rest blijft daar een beetje bij achter en als er niet een zodanige dijk van een stem bij zat, dan zakte men misschien wel onder de middenmoot.

Met de instrumentbeheersing is verder weinig mis. De heren kunnen allemaal spelen en menig solo ligt lekker in het gehoor. De riffs zijn niet erg origineel, maar ze hakken wel erg lekker.
Dankzij een goede heldere productie klinkt alles ook als een klok, maar dat zijn we ondertussen wel gewend van bands uit Finland.

Leuk plaatje dus, maar niet meer dan dat. Het is jammer dat de muziek niet al te opzienbarend is, maar gelukkig hebben we de zang en de goede productie die de boel nog enigszins recht trekken. Bij een volgend album verwacht ik uiteraard een betere uitwerking.
Liefhebbers van stevige melodieuze power metal moeten daarom eerst maar eens luisteren naar dit verder verzorgde werkstuk.

Tracklist
1. Face Of Death
2. Mind Control
3. The Essence Of Sorrow
4. Hollow
5. Supreme Oppression
6. Ashes
7. The Mirror
8. Trail Of Tears
9. Come Serenity

Score: 75 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 20 maart 2007

Meer Essence Of Sorrow:

Into The Grave

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.