Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album uit 1986?

Accept - Russian Roulette
Bon Jovi - Slippery When Wet
Candlemass - Epicus Doomicus Metallicus
Crimson Glory - Crimson Glory
Dark Angel - Darkness Descends
Destruction - Eternal Devastation
Europe - The Final Countdown
Fates Warning - Awaken The Guardian
Flotsam And Jetsam - Doomsday For The Deceiver
Iron Maiden - Somewhere In Time
King Diamond - Fatal Portrait
Kreator - Pleasure To Kill
Megadeth - Peace Sells, But Who's Buying?
Metal Church - The Dark
Metallica - Master Of Puppets
Motörhead - Orgasmatron
Nuclear Assault - Game Over
Ozzy Osbourne - The Ultimate Sin
Queensrÿche - Rage For Order
Slayer - Reign In Blood
Stryper - To Hell With The Devil
Tankard - Zombie Attack
Tesla - Mechanical Resonance
Yngwie Malmsteen - Trilogy
een andere langspeler uit 1986

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • 26 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
  • 27 maart:
  • Bodysnatcher, PSYCHO-FRAME, Ingested en BIG ASS TRUCK
  • Halve finale Metal Battle
    Met Slumberclouds, Mourn, Parkour en OPHÆRA
  • 28 maart:
  • At The Mountain en A Life Aligned
  • Drachten Darkness
  • Grindhoven
  • Headless Hunter, Deadspeak en Funeral Whore
  • Stay Hungry, Massattack en Indulgence
  • 29 maart:
  • Gama Bomb, Lich King, Velozza, Headless Hunter en Hateful Agony
    25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Fridén (In Flames) - 53
  • Bob Ezrin (producent) - 77
  • Elton John - 79
  • Frank Ferrer (Guns N' Roses) - 60
  • Hein Frode Hansen (Theatre Of Tragedy) - 54
  • Ishimoto Chiemi (Mass Of The Fermenting Dregs) - 42
  • Jeff Walker (Carcass) - 57
  • Johnny Burnette† - 92
  • Michael Ende (Letzte Instanz) - 55
  • Michael McKeegan (Therapy?) - 55
  • Pete Blakk (King Diamond) - 61
  • Robert Kinkel (Trans-Siberian Orchestra) - 76
  • Ron Keel (Keel) - 65
  • Travis Miguel (Atreyu) - 47

Vandaag overleden:
  • Bob Carlos Clarke (fotograaf) - 2006
  • Henrik Frykman (Disfear) - 2011
  • Taylor Hawkins (Foo Fighters) - 2022
Review

Dying Fetus - War Of Attrition
Jaar van release: 2007
Label: Relapse Records
Dying Fetus - War Of Attrition
Het geschreven woord kan het leven van prachtige tegenstellingen voorzien. Neem nou "Dying Fetus". Terwijl de literaire foetus nog altijd stervende is, waar deze overigens al sinds 1991 mee bezig is, is de spreekwoordelijke foetus springlevend. Sterker nog, niet enkel levend, maar ook zeer actief. De vulkaan uit Annapolis roert zich naar hartelust om op zes maart definitief uit te barsten, en uitputtingsoorlog is wat deze uitbarsting met zich mee gaat brengen.

Bijna vier jaar na de release van Stop At Nothing komt Dying Fetus met de opvolger waar halsreikend naar uitgekeken werd, want Dying Fetus heeft door de jaren heen veel stof doen opwaaien. Een band die zich tot een uniek exemplaar in de Amerikaanse deathmetalscène wist op te werken is de laatste jaren ook veelvuldig het mikpunt van kritiek geweest. En nu rijst de vraag of het nieuwe wapenfeit War Of Attrition de critici voor eens en voor altijd de mond kan snoeren en de metalheads kan bedwelmen met ongekend gewelddadige en doeltreffende nummers.

In mijn opinie is het anwoord zowel "ja" als "nee". War Of Attrition zal de kritieken niet ontlopen maar tegelijkertijd ook heel geschikt zijn voor wellicht een breder metalpubliek dan voorheen. Nee, Dying Fetus is niet zozeer toegankelijker geworden, want van toegankelijkheid is er bij deze bijtende band nog altijd geen sprake. Het is de aanpak van het ontoegankelijke doe 't 'm doet. Dying Fetus klonk voorheen nog wel eens als een razende doch logge hond die zich door een diepe moedderpoel een weg naar de kluif stormde. Van dit geluid is nu geen sprake. War Of Attrition klinkt op alle vlakken stukken opener en cleaner. Nog wel lomp, maar niet zó lomp als voorheen. Ook de vocalen klinken minder blafferig (hoewel dat element niet geheel geëlimineerd is, waardoor Dying Fetus dat vertrouwde ingrediënt nog altijd toepast om de stempel nog eens aan te drukken), de solo's scherper en de riffs stuiteren minder en zijn venijniger van aard.

Daar tegenin kan worden gebracht dat Dying Fetus, hoewel War Of Attrition zeker geen haastklus is geweest, het zich wel wat gemakkelijk heeft gemaakt. War Of Attrition is een lekker, goed wegluisterend en technisch prima album, maar geen unicum of bijstere bijzonderheid. Van een band als Dying Fetus zou men meer verwacht kunnen hebben. De band heeft reeds bewezen capabel te zijn tot hoogstandjes als Killing On Adrenaline en Destroy The Opposition en War Of Attrition is als "persoonlijkheid" niet zo excentriek. Hoewel er voldoende "Dying Fetus-elementen" in zitten, de snelheid en de riffs prima in orde zijn, is deze cd wat gewoner van aard. Een beetje voorspelbaar ook (zeker als je 'm vaker draait), de moordende grilligheid van Killing On Adrenaline is behoorlijk afgezwakt.

Hoe goed u tegen deze uitputtingsoorlog bent bestand zal spoedig blijken.

Tracklist:
1. Homicidal Retribution
2. Fate Of The Condemned
3. Raping The System
4. Insidious Repression
5. Unadulterated Hatred
6. Ancient Rivalry
7. Parasites Of Catastrophe
8. Obsolete Deterrence

Score: 78 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 2 maart 2007

Meer Dying Fetus:

Dying Fetus - War Of Attrition
Reactie van DirkGrijs op 03-03-2007 om 12:08u

daar ging wat mis, overnieuw dan: Quote: Een beetje voorspelbaar ook (zeker als je 'm vaker draait) Is dat niet enigszins logisch? verder prima review

Dying Fetus - War Of Attrition
Reactie van satyr op 22-04-2007 om 09:46u
Score: 80 / 100

1van de betere death metal albums van de laatste maanden samen met grave,enige nadeel is dat het allemaal wel 1tonig gaat gaan klinken

Dying Fetus - War Of Attrition
Reactie van Bronnieponnie op 26-04-2008 om 16:03u
Score: 95 / 100

78 puntjes maar? Laat eens gauw je oren uitspuiten! "War of Attrition" is één van de beste deathmetal albums ooit, en met afstand het beste album van 2007. Een mijlpaal!!!

Dying Fetus - War Of Attrition
Reactie van Een Metalfan op 11-02-2009 om 05:39u

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.