Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
  • 13 april:
  • Exhumed en Gruesome
  • Skynd
  • 14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
    8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Splendidula en Doomcult
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alexi Laiho (Children Of Bodom)† - 47
  • Aries (Hellsaw) - 44
  • Biz Markie† - 62
  • Chris Astley (Xentrix) - 58
  • Christian Lukhaup (Atrocity) - 56
  • Henrik Rangstrup (Chaoswave) - 49
  • Izzy Stradlin (Guns N' Roses) - 64
  • Juho Törmälä (Frostburn) - 40
  • Paul Gray (Slipknot)† - 54
  • Roger Chapman (Family) - 84
  • Steve Howe (Yes) - 79
  • Tore Østby (Conception) - 54

Vandaag overleden:
  • Per Yngve "Dead" Ohlin (Mayhem) - 1991
Review

Criminal Element - Career Criminal
Jaar van release: 2006
Label: Emetic Records
Criminal Element - Career Criminal
Waarde lezer, voor het geval dat u wat anders mocht denken of vermoeden: metal en humor gaan uitstekend samen. En hoewel een handvol grimme blekkies of fronsende legerbroeken wat anders zullen opperen, stel ik voor dat u daar op z`n minst vandaag geen gehoor aan geeft, en uw oren openstelt voor een geheel nieuwe maar onvergetelijke sensatie. Want ik breng u Criminal Element en Criminal Element brengt u Career Criminal. Een ep vol onstuimige, jolige en stuiterende death/grind.

Criminal Element is een humoristisch projectje van onder meer leden van Suffocation en Catastrophic, waar vijf doorgaans bloedserieuze muzikanten duidelijk ontspanning en lol in kwijt kunnen en vinden. Zo solide, doordacht en doelgericht als de muziek die ze normaal gesproken maken klinkt, zo ontspannen, humoristisch en losbollig is Career Criminal. Maar nu komt het mooie, losbollig of niet, Career Criminal klinkt fantastisch.

Opzich is dat niet geheel een verrassing aangezien de muzikanten doorgewinterde rotten in het vak zijn en met hun ogen dicht en gedachten op oneindig de beste riffs produceren. Maar dat Career Criminal boven verwachtingen (mijn verwachtingen, in ieder geval) subliem uitpakt is nooit echt vanzelfsprekend. Dus met dit werkje van een schamele achttien minuten hebben de heren toch wel een schoonheidsprijsje gegrepen.

Want, waarde lezer, stelt u zich acht korte nummers voor, voorzien van een snelheid waar een renkoekoek moe van wordt, aanstekelijke riffs, ritmisch trommelende drums, uitbundige solo's en zeer diverse vocalen (ook Frank Mullen van Suffocation komt overigens een gastbrulletje doen). Dit is een death/grind-feest bij uitstek. Niets moet, alles mag, maar alles wat geproduceerd wordt is van topniveau. Geen steken blijven liggen, de jongens van Career Criminal staan garant voor louter kwaliteit. En ondertussen blijft niemand ongevoelig voor deze aanstekelijke muziek. Want hoewel de agressieve sound (het blijft per slot van rekening wel metal) overtuigend overrompelt, wordt u tegelijkertijd ook uitgenodigd om een potje te maken van alles waar u op dat moment mee bezig is, uw haren los te gooien en als een doldwaze halvegare in de ronde te gaan stuiteren, koffie morsend op iedereen die in de buurt komt.
Maar Career Criminal is niet (hoewel wel hoofdzakelijk) enkel muziek op topsnelheid. Het nummer Waking The Corpses, bijvoorbeeld, kent ook hele trage stukken welke voor een verrassende en toch ook wel welkome afwisseling zorgen.

Waarde lezer, dìt is muziek! Oprecht, spontaan en zonder gefuck en overtrokken attitudes, maar ondertussen steengoed van geluid. Nu is de beurt aan u. Tijdens de achttien minuten speeltijd kruipt u in de huid van een heuse crimineel, and you will enjoy that for sure!

Tracklist:
1. Bitch Slapped
2. Career Criminal
3. Kirking Out
4. Dysfunctional
5. Waking the Corpses
6. Fleeing and Alluding
7. Blind Rosery
8. Charges Pending

Score: 90 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 13 november 2006

Meer Criminal Element:

Criminal Element - Career Criminal
Reactie van satyr op 20-11-2006 om 09:26u

vette muziek!!!

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.