Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Triglav - When The Sun Is Rising Above The Earth
Jaar van release: 2006
Label: CCP records
Triglav - When The Sun Is Rising Above The Earth
Prachtige sneeuwtaferelen die we hier in Nederland maar zo zelden zien… Ze prijken op de voorkant van het debuutalbum van de Oekraïense black/pagan band Triglav. Wat nog meer op de cover prijkt, is het prachtige maar totaal onleesbare logo van de band. Gelukkig staat er ergens in het cd-boekje met normale letters de bandnaam Triglav vermeld, anders had ik wellicht nu nog niet geweten over welke band ik het nu eigenlijk ga hebben.

Zoals ik dus al zei, is When The Sun Is Rising Above The Earth het debuutalbum van het drietal uit het koude oosten. Voor liefhebbers van een stevige portie blackmetal met een heel leuk pagan- en folkachtig tintje is dit album zeker de moeite waard om even te checken. Ruimte voor verbetering is er echter ook te vinden. Sterker nog, deze ruimte voor verbetering is ook echt nodig. Het geheel klinkt een beetje rommelig, alsof de band te veel goede ideeën in één probeerde te proppen. Daarbij komt ook nog kijken dat de productie niet je van het is, maar voor een beginnend bandje is dat vaak ook niet te verwachten. Maar begrijp me niet verkeerd, voor een debuutalbum is dit zeker niet slecht! Bovendien kom je vaak debuutalbums tegen die het toch echt niet halen bij de kwaliteit van Triglav. When The Sun Is Rising Above The Earth straalt een prachtige, diepe, duistere sfeer uit en dat maakt de muziek puur.

Het geheel wordt ook nog opgeleukt met de cleane zang van gastmuzikant Wel en zeker bij Through a Battle of Life is dat met groot succes. Het meer dan tien minuten tellende epos is zeker het hoogstandje van dit album. Verder kun je voornamelijk harde blackmetal vinden met hier en daar een intermezzo die de muziek een ongelooflijke zachte uitstraling geeft. Titelnummer When The Sun Is Rising Above The Earth is hier een goed voorbeeld van. Dreigende drums en rauwe gitaren worden afgewisseld met prachtige keys en een scala aan fluiten. Verwacht geen blije folkmetal in de stijl van Finntroll en aanverwanten, Triglav weet rauwe blackmetal neer te zetten waarin de folkelementen vaak heel subtiel verwerkt zitten. Dat is juist de kracht van deze band.

Ik verwacht dat Triglav met de volgende albums zal groeien en groeien en dan zal er een band opstaan die zeker zijn plaatsje tussen de galerij der groten van de paganmetal mag gaan innemen. Zover is het echter nog niet, dus tot die tijd zul je het moeten doen met dit zeer aardige debuutalbum When The Sun Is Rising Above The Earth.

Tracklist:
1. The Warrior of Honour
2. When the Sun Is Rising Above the Earth
3. …And the New Dawn Is Not For Everyone
4. Through a Battle of Life
5. Battle Hymn
6. Echoes of the Past Victories
7. Full Moon

Score: 79 / 100

Reviewer: Inge
Toegevoegd: 20 augustus 2006

Triglav - When The Sun Is Rising Above The Earth
Reactie van Baldurs Tod op 21-08-2006 om 18:28u

Ben benieuwd! Dit klinkt in ieder geval stukken beter dan de reviews op enkele andere sites die ik heb gelezen over dit album, terwijl ik de samples van Triglav juist wel goed vond klinken.

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.