Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 juli:
  • Floor Jansen
  • Vindicta
  • 10 juli:
  • Bospop festival
  • Vindicta
  • 11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
  • 12 juli:
  • Bospop festival
    8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
Kalender
Vandaag jarig:
  • George "Corpsegrinder" Fisher (Cannibal Corpse) - 56
  • Greg T. Walker (Blackfoot) - 75
  • Jessica Otten (Dictated) - 38
  • John Purdell (producent)† - 67
  • Steve Ramsey (Skyclad) - 62
  • Tommy "T. Baron" Vetterli (Coroner) - 59

Vandaag overleden:
  • Midnight (Crimson Glory) - 2009
  • Sabine Dünser (Elis) - 2006
  • Tim Cronin (Monster Magnet) - 2025
Review

Cause For Effect - 2001-2004
Jaar van release: 2006
Label: Dies Irae Records
Cause For Effect - 2001-2004
Ik ben dankzij Metalfan al in contact gekomen met enkele aparte cd’s. Maar deze 2001-2004 behoort toch wel tot nog een andere categorie van vaagheid. Het Finse Cause Fore Effect begon als een normale metalband, maar omdat beide gitaristen stopten, besloten bassist Tuomo en drummer Ari om maar met zijn tweetjes verder te doen. Geen gitaren, keyboards, samples of vage geluiden. Maar enkel drumpartijen, funky Primus-achtige baspartijen en wat gegrunt er overheen.

Ze noemen het zelf fusiongrindcore en ze besloten al hun composities eens op één schijfje te persen. De tracklist (liedjes hebben namen als 300, -50 modication, sto/po, nullsoft disk writer plug in, etc.) ga ik niet overtikken want in een uurtje passeren er exact 80 liedjes. Die dus bestaan uit korte basriedeltjes, wat drumroffels en sporadisch gegrunt. Allé tachtig. Origineel is het zeker, maar je moet wel een heel speciale vogel zijn om hier meermaals de volle zestig minuten naar te kunnen luisteren. Verruim je geest en download eens wat liedjes op hun webstek en oordeel dan maar zelf. Kunst of Kut?

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 21 juli 2006

Meer Cause For Effect:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.