Bibelot, Dordrecht
Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
  • 21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • Sunn O))) en Natasa Grujovic & Steve Moore
  • The Exploited en Skroetbalg
  • 22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
  • Uncle Acid & the Deadbeats en Rezn
  • 23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
  • 24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs en Maha
  • Possesssed en The Heritance
  • 25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
  • 26 juni:
  • Jera On Air
  • Walg en Griis
Geen concerten bekend voor 20-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Barry Sparks (Dokken) - 58
  • Bob Andrews (producent)† - 77
  • Chino Moreno (Deftones) - 53
  • Gregor Mackintosh (Paradise Lost) - 56
  • Jacques Namotte (Wallace Collection)† - 87
  • Jimmie Mattisson (Wulfgar) - 43
  • Kelly Johnson (Girlschool)† - 68
  • Lionel Richie (Commodores) - 77
  • Marco Pesenti (Sadist) - 61
  • Michael Anthony (Van Halen) - 72
  • Michael Schiel (Squealer) - 51
  • Rui Santos (Oratory) - 47
  • Sergey Petrovich Nagorny (Holy Blood) - 41
  • Twiggy Ramirez (Marilyn Manson) - 55
  • Yui "Yuimetal" Mizuno (Babymetal) - 27

Vandaag overleden:
  • Bill Ham (producent) - 2016
Review

Lacrimas Profundere - Filthy Notes For Frozen Hearts
Jaar van release: 2006
Label: Napalm Records
Lacrimas Profundere - Filthy Notes For Frozen Hearts
Het Duitse Lacrimas Profundere heeft sinds haar oprichting in 1993 de sound langzaam laten evolueren. Op de eerste vier platen maakte het gezelschap rond gitarist Oliver Schmid vooral doom metal. Inmiddels is het zestal met Filthy Notes For Frozen Hearts bij hun zevende studioalbum aanbeland en is het niets meer en niets minder dan gothic metal wat de klok slaat, maar dan wel gebracht op authentieke wijze.

Dat betekent op voorhand dat je die schattige sopraantjes wel kunt vergeten als je besluit Filthy Notes For Frozen Hearts een kans te geven. En liefhebbers van Type O Negative, Paradise Lost, HIM en de latere Katatonia zouden dat zeker moeten doen. De nieuwe Lacrimas Profundere is te omschrijven als het beste werk van HIM, maar dan minder poppy (hoewel de eerste single Again It’s Over zeker hitpotentie heeft in hun thuisland). Daarbij beschikt de band met zanger Christopher Schmid over een machtig wapen.

Het tempo ligt vaak laag en Schmids zang vormt de kern van het geheel. Lacrimas Profundere maakt derhalve niet de fout om alles als één geheel te laten klinken, want soms wordt er wel degelijk even een tandje bij gezet en laten gitaristen Christian Freitsmiedl en Schmid zelf op aangename wijze van zich horen. Ook de bijdrage van toetsenist Christian Steiner mag worden genoemd. Hoewel hij zeker niet op de voorgrond opereert is zijn verfijnde pianospel een aangename toevoeging op Filthy Notes For Frozen Hearts, en draagt dit zeker zijn steentje bij om de plaat een nog net iets sfeervoller en triester karakter te geven.

Lacrimas Profundere maakt weer een goede beurt. Filthy Notes For Frozen Hearts is een voortreffelijke cd met de feel van de gothic rock/dark wave zoals die eind jaren 80 gemaakt werd. Bovendien doet de productie van John Fryer (HIM, Depeche Mode, Nine Inch Nails) de plaat eer aan en is dit eigenlijk een must voor iedereen die enige affiniteit met dit genre heeft.

Tracklist:
1. My Velvet Little Darkness
2. Again It’s Over
3. Not To Stay
4. No Dear Hearts
5. Short Glance
6. Filthy Notes
7. Sweet Caroline
8. An Irrestible Fault
9. To Love Her On Knees
10. Sad Theme For A Marriage
11. Should
12. My Mescaline

Score: 85 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 9 juli 2006

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.