Alcatraz Pitfest
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2025 werd uitgebracht?

After Taste - Hungry For Life
Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Austere - The Stillness Of Dissolution
Buckcherry - Roar Like Thunder
Ceremony - Solitary Bleed
Cryptopsy - An Insatiable Violence
Fallujah - Xenotaph
Fragmentum - Warriors Of Chaac
Gaahls Wyrd - Braiding The Stories
Gruesome - Silent Echoes
Heaven Shall Burn - Heimat
Hellevaerder - Fakkeldragers
Inhuman Condition - Mind Trap
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
King Witch - III
Lord Belial - Unholy Trinity
Malevolence - Where Only The Truth Is Spoken
Neil Young & The Chrome Hearts - Talkin’ To The Trees
Shadow Of Intent - Imperium Delirium
Sodom - The Arsonist
Turnstile - Never Enough
Volbeat - God Of Angels Trust
White Snake Of Blackened Maze - The Ocean Of Truth
Winterblind - Ego
een ander album uit juni 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 juli:
  • Pitfest
  • 13 juli:
  • Cradle Of Filth en Nervosa
  • Valley of the Sun, Earth Tongue
  • 15 juli:
  • Battlesnake
  • Carach Angren
  • 16 juli:
  • Anal Vomit en Total Annihilation
  • Battlesnake
    12 augustus:
  • Dark Angel en Inherited
  • Hatebreed
  • Obituary
  • Trivium en Defects
Kalender
Vandaag jarig:
  • Eric Adams (Manowar) - 73
  • Eric Carr (Kiss)† - 75
  • John Petrucci (Dream Theater) - 58
  • Samer El Nahhal (Lordi) - 50
  • Sharon Den Adel (Within Temptation) - 51

Vandaag overleden:
  • Jeremy Lammas (One Step Beyond) - 2006
Review

Lacrimas Profundere - The Grandiose Nowhere
Jaar van release: 2010
Label: Napalm Records
Lacrimas Profundere - The Grandiose Nowhere
Het Duitse Lacrimas Profundere is een band met een omvangrijke geschiedenis. Niet alleen versleet de band door de jaren heen een behoorlijk aantal leden, maar ook qua stijl zijn er de nodige wijzigingen doorgevoerd. Hoewel de band als gothic/doom formatie begon, zijn de laatste albums steeds verder opgeschoven naar eenvoudig in het gehoor liggende gothic rock, waarbij het erop lijkt dat vooral bands als Him en Sentenced een onuitwisbare indruk achter hebben gelaten op de bandleden. Deze stijlwijziging heeft – zoals wel vaker het geval – de oorspronkelijke fanbasis enigszins in tweeën gesplitst.

Met The Grandiose Nowhere (alweer het negende album van de band) zal de discussie niet verstommen. Met dit album schuift de band namelijk nóg een stap dichter richting de schaamteloos commerciële Him-sound op en dat zal niet iedereen hun in dank afnemen. Daar staat tegenover dat de meeste nummers op The Grandiose Nowhere uitstekend in het gehoor liggen. Met name nummers als Lips (lekker rockend en met een onweerstaanbaar refrein), Not For Love, The Fear Of Being Alone en het opmerkelijke No Matter Where You Shoot Me Down klinken gewoon heerlijk donker. Ook John Fryer verdient een compliment vanwege de volle, warme productie die perfect past bij de sound van de band. Een kritiekpunt dat Lacrimas Produndere wel aan te rekenen valt, is dat de nummers wel érg op elkaar lijken. De band lijkt dus inmiddels wel érg de weg van de minste weerstand te bewandelen. Daar staat echter tegenover dat The Grandiose Nowhere met veertien nummers geen enkel slecht nummer bevat – en dat is natuurlijk ook wat waard.

Al met al is The Grandiose Nowhere voor mij een beetje als een 'guilty pleasure' uitgevallen. Enerzijds is het muziek geworden die waarschijnlijk de nodige onzekere pubermeisjes trillende lipjes zal bezorgen, maar anderzijds zijn de meeste nummers gewoon érg lekker. En hoewel er bij mijzelf (gelukkig) niets gaat trillen tijdens het luisteren van dit album, moet ik wel stiekem bekennen dat The Grandiose Nowhere inmiddels aardig wat rondjes in mijn CD-speler heeft gemaakt. Dat zegt ook wel genoeg over de compositorische kwaliteiten van deze band, lijkt mij zo.

Tracklist:
1. Be Mine In Tears
2. The Letter
3. Lips
4. I Don't Care
5. Her Occasion Of Sin
6. A Plea
7. Not For Love
8. The Fear Of Being Alone
9. My Little Fear
10. Side
11. Dead Heart Serenade
12. No Matter Where You Shoot Me Down
13. All Is Suffering
14. Of Words And Rain

Score: 77 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 28 december 2010

Meer Lacrimas Profundere:

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.