Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Hunter Omega & Warlord
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
Kalender
Vandaag jarig:
  • Allan Johnson (Exciter) - 67
  • Andy Johns (producent)† - 76
  • Anton Corbijn (regisseur) - 71
  • Cristiano Migliore (Lacuna Coil) - 55
  • Daniel Sundbom (Persuader) - 48
  • Jay Schellen (Yes) - 66
  • Luca D'Angelo (Daedalus) - 49
  • Martin Lopez (Opeth) - 48
  • Mikael Stanne (Dark Tranquillity) - 52
  • Tom Gorman (Belly) - 60

Vandaag overleden:
  • Ray Manzarek (The Doors) - 2013
  • Roger Hawkins (Bob Seger) - 2021
  • Twan Fleuren (Legion Of The Damned) - 2011
Review

Lacrimas Profundere - The Grandiose Nowhere
Jaar van release: 2010
Label: Napalm Records
Lacrimas Profundere - The Grandiose Nowhere
Het Duitse Lacrimas Profundere is een band met een omvangrijke geschiedenis. Niet alleen versleet de band door de jaren heen een behoorlijk aantal leden, maar ook qua stijl zijn er de nodige wijzigingen doorgevoerd. Hoewel de band als gothic/doom formatie begon, zijn de laatste albums steeds verder opgeschoven naar eenvoudig in het gehoor liggende gothic rock, waarbij het erop lijkt dat vooral bands als Him en Sentenced een onuitwisbare indruk achter hebben gelaten op de bandleden. Deze stijlwijziging heeft – zoals wel vaker het geval – de oorspronkelijke fanbasis enigszins in tweeën gesplitst.

Met The Grandiose Nowhere (alweer het negende album van de band) zal de discussie niet verstommen. Met dit album schuift de band namelijk nóg een stap dichter richting de schaamteloos commerciële Him-sound op en dat zal niet iedereen hun in dank afnemen. Daar staat tegenover dat de meeste nummers op The Grandiose Nowhere uitstekend in het gehoor liggen. Met name nummers als Lips (lekker rockend en met een onweerstaanbaar refrein), Not For Love, The Fear Of Being Alone en het opmerkelijke No Matter Where You Shoot Me Down klinken gewoon heerlijk donker. Ook John Fryer verdient een compliment vanwege de volle, warme productie die perfect past bij de sound van de band. Een kritiekpunt dat Lacrimas Produndere wel aan te rekenen valt, is dat de nummers wel érg op elkaar lijken. De band lijkt dus inmiddels wel érg de weg van de minste weerstand te bewandelen. Daar staat echter tegenover dat The Grandiose Nowhere met veertien nummers geen enkel slecht nummer bevat – en dat is natuurlijk ook wat waard.

Al met al is The Grandiose Nowhere voor mij een beetje als een 'guilty pleasure' uitgevallen. Enerzijds is het muziek geworden die waarschijnlijk de nodige onzekere pubermeisjes trillende lipjes zal bezorgen, maar anderzijds zijn de meeste nummers gewoon érg lekker. En hoewel er bij mijzelf (gelukkig) niets gaat trillen tijdens het luisteren van dit album, moet ik wel stiekem bekennen dat The Grandiose Nowhere inmiddels aardig wat rondjes in mijn CD-speler heeft gemaakt. Dat zegt ook wel genoeg over de compositorische kwaliteiten van deze band, lijkt mij zo.

Tracklist:
1. Be Mine In Tears
2. The Letter
3. Lips
4. I Don't Care
5. Her Occasion Of Sin
6. A Plea
7. Not For Love
8. The Fear Of Being Alone
9. My Little Fear
10. Side
11. Dead Heart Serenade
12. No Matter Where You Shoot Me Down
13. All Is Suffering
14. Of Words And Rain

Score: 77 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 28 december 2010

Meer Lacrimas Profundere:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.