Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 06-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Becky Baldwin (Mercyful Fate) - 35
  • Charley Shackelford (Daylight Dies) - 48
  • Christophe Briand (Spheric Universe Experience) - 48
  • Didier Fontaine (A Group) - 66
  • Johnny Dee (Doro) - 62
  • Martí­n Méndez (Opeth) - 48
  • Mike Wead (King Diamond) - 59
  • Pablo Stagnaro (Six Magics) - 44
  • Robbie de Klerk (Another Messiah) - 47
  • Roy Mayorga (Stone Sour) - 56
  • Szymon Czech (producent)† - 51
  • Tim Öhrström (Avatar) - 36
  • Udo Dirkschneider (Accept) - 74

Vandaag overleden:
  • Alwin Schnoing (The Wounded) - 2023
Review

Yorblind - Melancholy Souls
Jaar van release: 2005
Label: Thundering Records
Yorblind - Melancholy Souls
Mijn waarde lezer, laten wij het vandaag maar eens over een andere boeg werpen. Nu de dagen lang en licht zijn, de lucht zwoel en mugrijk en kleren aan uw rug en achterste kleven, lijkt het mij toepasselijk om een review in termen van romantiek neer te zetten. Hoewel beurs gemepte lijken juist onder deze weersomstandigheden het beste ontbinden en het hardst stinken, is de cd die ik u vandaag wil voorstellen niet op een vuilnisbelt vol vleesjattende ratten op te scharrelen. En dat biedt zo plotsklaps open deuren.

Het Franse gezelschap van Yorblind debuteerde vorig jaar met hun melo-Scandinavisch klinkende Melancholy Souls. In Noorwegen opgenomen, in Zweden gemasterd, authentieker recht kun je zo`n geluid nauwelijks verlenen. En ja, eerlijk is eerlijk, Yorblind wurmt zich prima in de spleet der typische Scandinavische melodie, waarvan ik u de defenitie voor het gemak onthoud. Wel noem ik In Flames, Soilwork, Dark Tranquility en Eternal Tears Of Sorrow.

Hoewel albumnaam en meeste nummertitels een neerslachtig voorkomen doen opwekken, is het geluid eerder romantisch dan angstzweetuitbrekend. Melodie is sowieso altijd goed voor een veren kussen in plaats van een onbedekte baksteen, zeker in het melodeath genre, en ongewtijfeld kunt u allen beamen dat romatiek veelal hand in hand gaat met een duistere hemel met enkel een bundel maanlicht dat een onbekend pad, slechts plaatselijk verlicht. Op deze manier kan het geluid van Yorblind wel ademen en leven, of leven en ademen. De donkere klanken van Melancholy Soul scheiden tegelijkertijd behoorlijk zoete sappen af.

Deze cd bevat zo`n beetje en ongeveer alle ingredienten voor een hartverwarmende nacht vol metalen hartstoscht en passie. Snoeiharde gruntklanken die plots maken voor een kreunende cleane stem, vrij zwaar en hypnotiserend (New Life), een bombatisch en vol voorkomen van instrumenten en stemmen (Regret), mierzoete, vloeiende en haast omarmende passages vol tedere instrumenten (Place Of Death, Tortured Souls) en als een zwoele vrouwenstem (Forget) zich aandient is de cirkel gesloten. Uiteraard worden al deze elementen vasthandig begeleid door harde deathmetalklanken (hoewel deathmetal in pure vorm uiteindelijk wel schittert door afwezigheid), zodat de meeste nummers (het instrumentale titelnummer daargelaten) alsnog een vrij robuste klank weten te behouden maar zonder in het brute te vervallen.

Vervelend muziekje? Nee, dat niet. Een hoogvlieger is deze cd zeer zeker niet, daar dit wel degelijk met het "been there, done that"-syndroom kampt. Scandinavische melodeath produceert op dit gebied al jaren niks nieuws meer waardoor u echt een liefhebber der genre moet wezen, wilt u hiermee optimaal uit de voeten kunnen. Objectief genomen is Melancholy Soul zeker niet slecht opgezet en uitstekend geproduceerd, zodat er, behalve misschien op een wat lange duur na, weinig aangemerkt kan worden. De rest is uwes.

Volgende keer weer lijken.

Tracklist: 1. Hybrid
2. Tortured Souls
3. Place Of Death
4. Melancholy Souls
5. Regret
6. Devil's Garden
7. New Life
8. Sorget
9. Spirit's War
10. Fucking Sickness
11. Rejection
12. Lost Dream

Score: 71 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 22 juni 2006

Meer Yorblind:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.