Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
    1 mei:
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
Kalender
Vandaag jarig:
  • Angus Young (AC/DC) - 71
  • Bruce Sinofsky (regisseur)† - 70
  • Jeff Young (Megadeth) - 64
  • Jerry Finn (producent)† - 57
  • Mark Lockheart (Polar Bear) - 65
  • Mick Ralphs (Bad Company)† - 82
  • Stuart Carruthers (Grip Inc.) - 56
  • Toshimasa "Toshiya" Hara (Dir En Grey) - 49
  • Victor Agnello (Lȧȧz Rockit)† - 62
Review

Yorblind - Melancholy Souls
Jaar van release: 2005
Label: Thundering Records
Yorblind - Melancholy Souls
Mijn waarde lezer, laten wij het vandaag maar eens over een andere boeg werpen. Nu de dagen lang en licht zijn, de lucht zwoel en mugrijk en kleren aan uw rug en achterste kleven, lijkt het mij toepasselijk om een review in termen van romantiek neer te zetten. Hoewel beurs gemepte lijken juist onder deze weersomstandigheden het beste ontbinden en het hardst stinken, is de cd die ik u vandaag wil voorstellen niet op een vuilnisbelt vol vleesjattende ratten op te scharrelen. En dat biedt zo plotsklaps open deuren.

Het Franse gezelschap van Yorblind debuteerde vorig jaar met hun melo-Scandinavisch klinkende Melancholy Souls. In Noorwegen opgenomen, in Zweden gemasterd, authentieker recht kun je zo`n geluid nauwelijks verlenen. En ja, eerlijk is eerlijk, Yorblind wurmt zich prima in de spleet der typische Scandinavische melodie, waarvan ik u de defenitie voor het gemak onthoud. Wel noem ik In Flames, Soilwork, Dark Tranquility en Eternal Tears Of Sorrow.

Hoewel albumnaam en meeste nummertitels een neerslachtig voorkomen doen opwekken, is het geluid eerder romantisch dan angstzweetuitbrekend. Melodie is sowieso altijd goed voor een veren kussen in plaats van een onbedekte baksteen, zeker in het melodeath genre, en ongewtijfeld kunt u allen beamen dat romatiek veelal hand in hand gaat met een duistere hemel met enkel een bundel maanlicht dat een onbekend pad, slechts plaatselijk verlicht. Op deze manier kan het geluid van Yorblind wel ademen en leven, of leven en ademen. De donkere klanken van Melancholy Soul scheiden tegelijkertijd behoorlijk zoete sappen af.

Deze cd bevat zo`n beetje en ongeveer alle ingredienten voor een hartverwarmende nacht vol metalen hartstoscht en passie. Snoeiharde gruntklanken die plots maken voor een kreunende cleane stem, vrij zwaar en hypnotiserend (New Life), een bombatisch en vol voorkomen van instrumenten en stemmen (Regret), mierzoete, vloeiende en haast omarmende passages vol tedere instrumenten (Place Of Death, Tortured Souls) en als een zwoele vrouwenstem (Forget) zich aandient is de cirkel gesloten. Uiteraard worden al deze elementen vasthandig begeleid door harde deathmetalklanken (hoewel deathmetal in pure vorm uiteindelijk wel schittert door afwezigheid), zodat de meeste nummers (het instrumentale titelnummer daargelaten) alsnog een vrij robuste klank weten te behouden maar zonder in het brute te vervallen.

Vervelend muziekje? Nee, dat niet. Een hoogvlieger is deze cd zeer zeker niet, daar dit wel degelijk met het "been there, done that"-syndroom kampt. Scandinavische melodeath produceert op dit gebied al jaren niks nieuws meer waardoor u echt een liefhebber der genre moet wezen, wilt u hiermee optimaal uit de voeten kunnen. Objectief genomen is Melancholy Soul zeker niet slecht opgezet en uitstekend geproduceerd, zodat er, behalve misschien op een wat lange duur na, weinig aangemerkt kan worden. De rest is uwes.

Volgende keer weer lijken.

Tracklist: 1. Hybrid
2. Tortured Souls
3. Place Of Death
4. Melancholy Souls
5. Regret
6. Devil's Garden
7. New Life
8. Sorget
9. Spirit's War
10. Fucking Sickness
11. Rejection
12. Lost Dream

Score: 71 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 22 juni 2006

Meer Yorblind:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.