Fleddy Melculy
Enquête

Van de kernleden Tipton, Downing, Hill en Halford is alleen de laatstgenoemde nog over in de live-formatie van Judas Priest. Vind je het daarom beter als voor optredens de bandnaam voortaan gewijzigd wordt?

Ja
Nee
Geen voorkeur

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 oktober:
  • Audrey Horne en Motorowl
  • The HU en SKÁLD
  • 15 oktober:
  • Firtan en Bezwering
  • 16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
  • Mayhem en Marduk
  • Nymue en De Griene Wâlden
  • 17 oktober:
  • Anvil en Killer
  • Bards of Valor, Ilmarinen, Epinikion en Captain Kelphair and the Salty Seamen
  • Electric Eel Shock en Money & The Man
  • Elise en Jurassic Park
  • Fajtfest Fryslân
  • Life's Metaphor, Unfinished en Drain Life
  • Marko Hietela
  • Reinkaos en Morbid Stinsel
  • Spider Deathfest
    Met Rotten Remains, Anomic en Stoflik Omskot
  • The Dirty Denims en Glock '45
  • The Narrator
  • Wounded
  • 18 oktober:
  • Dimmu Borgir en Behemoth
  • Firtan
    13 november:
  • Changeling, Obsidian Tide en +46 Forty Six Band
  • Clobber
  • Temptations For The Weak en Mantah
  • Tusky en Rats And Daggers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Cassidy (The Black Dahlia Murder) - 37
  • Andrej Volčanšek (Brutart) - 48
  • Benjamin Clapp (White Trash) - 49
  • Bruno Kramm (Das Ich) - 59
  • Chris Farlowe (Atomic Rooster) - 86
  • Daniel "Død" Olaisen (Blood Red Throne) - 49
  • Dave Knudson (Botch) - 50
  • Diego Pires (Warlord) - 41
  • Fabian Gustavsson (Andromeda) - 47
  • Hein Willekens (Legion Of The Damned) - 41
  • James Lascelles (Wheel) - 43
  • Jenny Darren (The Second City Sound) - 77
  • Joey Belladonna (Anthrax) - 66
  • John Greely (Iced Earth) - 64
  • Mike Ohlson (Vektor) - 38
  • Morten Sandager (Mercenary) - 53
  • Neil Aspinall (Apple Records)† - 85
  • Nik Sampson (Benediction) - 37
  • Ole "Bone W. Machine" Öhman (Dissection) - 53
  • Paul Simon (Simon And Garfunkel) - 85
  • Rehn Stillnight (Nocturna) - 34
  • Robert Lamm (Chicago) - 82
  • Ruby Roque (The Project Hate MCMXCIX) - 44
  • Sammy Hagar (Van Halen) - 79
  • The Dude (The Slot) - 48
  • Tomi Kallava (Lightsucker) - 45
  • Wissam Abiad (Kimaera) - 46

Vandaag overleden:
  • Andréa Meyer-Haugen (Nebelhexë) - 2021
  • Gus Chambers (Grip Inc.) - 2008
  • Momadon (Manilla Road) - 2022
  • Saint Dog (Kottonmouth Kings) - 2020
Review

Exsecrator - Vehemence Of Human Displeasure
Jaar van release: 2005
Label: eigen beheer
Exsecrator - Vehemence Of Human Displeasure
Jawel, waarde lezer, het is weer zover. Een nieuwe golf van geweld nadert langzaam maar zeker onze kusten. Uw kust, mijn kust, met name de kusten waar de oren net vakantie wilden vieren. Want van vakantie mag er voor de oren kennelijk geen sprake zijn. Eens death-liefhebber, altijd death-liefhebber, moeten de hogere machten gedacht hebben, en zodoende sturen ze genadeloos weer de volgende lading ellende onze kant op.
Want net nu het wat rustig lijkt te zijn in deathmetalland is er weer een band die van zich moet doen spreken.

Exsecrator, ja, dat is de naam. Italianen. Net zoals de pas besproken Imposer wortelen ook zij diep onder de gronden der beschaving. Minimaal gehoord en gekend spreiden zij hun woord middels hun laatste demo "Vehemence Of Human Displeasure". Overigens al een flinke tijd, want deze demo ontsprong alweer in begin 2005. Maar pas nu weet dit werkje de grenzen over te steken dus vandaar een wat verlaat verhaaltje over Italiaanse death die uitermate goed uit de doeken komt.

Het eerste wat opvalt aan "Vehemence Of Human Displeasure" is de korte duur. Drie nummers, ruim 9 minuten. That`s all, daar zullen u en ik het mee moeten doen. Maar tijdens die drie nummers weet de band een puik staaltje death neer te kwakken. Wederom in eigen beheer opgenomen, maar holy fuck, het zullen de pizza`s wel zijn, die handen en brein zo voeden, dat een eigen opname totaal niet in de weg zit. Geen gerammel, geen geklik, geen geklooi, nee, eigenhandse kwaliteit, geloonde moeite en een behoorlijke demo. Oké, toegegeven, het geluid klinkt soms wat dof, maar dit gegeven sluit haast naadloos aan in het rijtje der zaken die de hele demo doen kloppen. Dus zo is er nog geen man overboord.

De inhoud spreekt boekdelen. Natuurlijk zijn grote namen, in dit geval bands als Morbid Angel en Nile, niet geheel onzichtbaar. Op bepaald terrein volgt Exsecrator Abraham naar de mosterd. Toch wordt de mosterd uiteindelijk middels een creatieve weg verworven want een legitieme vergelijking met een bepaalde band blijft ontrekbaar. Exsecration klinkt duivels duister, zwaar, smerig. Geen samples ter sfeerverrijking, maar spel. Louter spel, en dat spel is goed. Drie ijzersterke nummers rammen pizzabezorgers met scooter en al de berm in. Niet blastersnel, maar ook niet traag. De band hanteert een mooi tempo dat er net tussenin zit en de logge klanken zodoende de meeste vrijheid weet te verschaffen.
Alles aan Exsecrator is bruut. De stem, het spel, de mantel waarin de muziek uiteindleijk schuilt. Deze is zwart en lijkt oneindig waardoor de klanken solide en modderig zijn en als één grote dreiging aan komen donderen. Voor liefhebbers van een band in het straatje van Dominus Xul is dit een mooi nootje om te kraken.

Nu is het wachten op een volledig album van de heren en wellicht iets meer naamsbekendheid waardoor de band open deuren zal treffen. Overigens is deze demo eind vorig jaar op een split met de Noorse Soulless verschenen, waardoor de naam Exsecrator menig rivier zal oversteken. Goed in de gaten houden, dit.

Tracklist
1. La Caida Del Ingenio
2. In the Depths Of Okehazama
3. Vehemence Of Human Displeasure

Score: 88 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 2 mei 2006

Meer Exsecrator:

Zoeken
    12 oktober:
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
  • 14 oktober:
  • Ola Englund - The Neverending Story
  • 15 oktober:
  • Otras - Na Krídlach Morovida
  • Sundowner - Cesspool
  • 16 oktober:
  • Among the Seeds of Death - Master
  • Blind Illusion - Stage Flight: Live At The UC Theatre
  • Carnation - Symphony In Flesh
  • Double Space - Not In A Million Years
  • Fervence - Constructs
  • Generation Steel - Steelmachine
  • Gloryhammer - Space 1993: Wrath of Kor-Virliath
  • Grant The Sun - Biomes
  • Iapetus - The Mother Void
  • Lugubrious Garment - In The Wide Vale Of Uncreated Night
  • Mother of Graves - The Light that Keeps Us
  • Night Hag - Great Dismal Darkness
  • Sépulcre - Cryptic Temple Of Otherworldly Abhorrations
  • Shores of Null - Homesick
  • Shy, Low - Purity Spiral
  • St. Digue - Secret Language
  • Stoned Jesus - Songs to Moon
  • Streamer - Into the Void
  • Temperance - Arcani
  • The Lovecraft Sextet - Penance
  • Thrakian - The Way
  • Threestepstotheocean - Death of Permanence
  • Urarv - Nychta Psychis
  • URNA - The Great Jihad
  • Xeria - Agua
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.