Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

She's China - Odyssey To Mars
Jaar van release: 2005
Label: Point Music
She's China - Odyssey To Mars
Bij het horen van de woorden "Odyssey To Mars" vonkt er iets in mij. Ik denk aan de eerste maanlanding in 1969, en aan David Bowies album "Space Oddity" dat in hetzelfde jaar uitkwam. Ik denk aan Edward Reekers die in 1998 voor Arjan Anthony Lucassens "The Dream Sequencer" een nummer inzong dat over diezelfde maanlanding handelde. Ik denk sixties, ik denk seventies.

Mijn gedachten blijken niet ver naast de waarheid te schieten. Het zoveelste album van de Duitse rockband She's China (Bowie's China Girl?) heeft veel weg van bovenstaande namen, en voegt daar nog welluidende namen als Pink Floyd (Dark Side Of The Moon) en The Alan Parson Project (Eye In The Sky?). Progrock op z'n langst en rustigst dus. Het is allemaal zóóó kalm, mellow, uitgesponnen, en grotendeels acoustisch. En allemaal 'geïnspireerd' door de groten. Veel hammond-orgeltjes en gevoelige solo's die we al eens eerder en beter gehoord hebben.

Jatwerk kan ik een hele tijd volhouden. Tot aan de eerste woorden van "Spacemann", die ongeveer zo gaan: "Ground control...". In gedachten vul ik "...mayor Tom" al aan. Niet helemaal goed, maar het is een indicatie van de vernieuwingsdrang van She's China. Nul komma niks ja. Van 'fantasie' blijft alleen 'fan' over, de rest is mét alles wat de inspiratiebronnen zo bijzonder maakt vergeten. Leuk plaatje hoor, maar als soundtrack voor de trip naar mars belooft het een lange reis te worden.

Tracklist:
1. The Oddyssey Overture
2. Odyssey To mars
3. Space Between The Heavens
4. Velvet Spacetime
5. Shine On
6. The Inner Light Of The Odyssey
7. Rock'n Roll Star
8. Spacemann
9. Shadows On The Moon
10. When A Blind Man Cries
11. The End Of The Odyssey
12. The Return From The Odyssey

Score: 58 / 100

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 15 april 2006

Meer She's China:

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.