Alcatraz
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit de loopbaan van Ozzy Osbourne?

Bark At The Moon
Black Sabbath
Changes
Children Of The Grave
Close My Eyes Forever
Crazy Train
Dreamer
Flying High Again
God Is Dead?
I Don’t Wanna Stop
Iron Man
Mama, I’m Coming Home
Miracle Man
Mr. Crowley
N.I.B.
No More Tears
Over The Mountain
Paranoid
Patient Number 9
Perry Mason
Sabbath Bloody Sabbath
Shot In The Dark
Symptom Of The Universe
War Pigs
een ander Black Sabbath- of solonummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 augustus:
  • Roosendaal Open Air 2025 o.a. Mental Cruelty, Sarcator. Insurrection, Millhaven
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ashley "Ellyllon" Jurgemeyer (Cradle Of Filth) - 41
  • Carlos Prieto "Mohamed" (Mägo De Oz) - 56
  • James Murphy (Testament) - 58

Vandaag overleden:
  • Blond Hammet (Massacration) - 2014
  • Dick Wagner (Alice Cooper) - 2014
  • Peter Knight (dirigent) - 1985
Review

Stravaganzza - Sentimientos
Jaar van release: 2005
Label: Avispa Music

Stravaganzza - Sentimientos

Zanger Leo Jiménez en drummer Dani Pérez van het al eerder besproken Saratoga bewijzen met hun tweede band Stravaganzza dat ze naast de gebruikelijke huis-tuin-en-keuken metal ook in staat zijn een geheel andere sound neer te zetten waarin weldegelijk ruimte is voor vernieuwing en waarbij ze zichzelf niet in een door tweelingbroeders bevolkt genre plaatsen.

Ondanks dat de voertaal nog steeds Spaans blijft is er in de muziek, die ik voor het gemak maar dark power metal zal noemen, ruimte voor invloeden van bands als Nevermore en zelfs Death. De standaard drumpartijen die veel bands in het heavy/power genre zo kenmerken maken hier gedeeltelijk plaats voor blastbeats, death metal beukpartijen en thrasherig geram, terwijl de bij Saratoga redelijk orthodoxe zangpartijen hier ingewisseld worden voor enigszins ‘freaky’ keelgeluiden. Nog steeds zijn de Geoff Tate invloeden duidelijk hoorbaar, maar ditmaal klinkt het gegil niet meer euforisch, maar angstiger dan ooit, alsof de zanger door de Duivel zelf achternagezeten wordt.

Het basgeluid is te vergelijken met de nieuwe koers die Nightwish is ingeslagen, met een zware en metaalachtige klank, terwijl de gitaren net zo zwaar en heftig klinken als bij Nevermore. Naast al het gebeuk blijft er gelukkig ruimte over voor melodie dankzij het gebruik van een viool, een koor en enkele theatrale keyboard partijen. Dankzij de uitstekende productie zal het geheel als een alomvattend geheel uit je speakers knallen om je bij de strot te grijpen en je pas na een lang uur los te laten.

Mijn kennis van het Spaans is klein, maar door het gebruik van simpele titels die de lading volledig dekken (Pasión voor een ballad en Frustación voor een gestresst nummer) kan ik de teksten in mijn eigen hoofd al goed genoeg vormgeven. De kritiek die ik bij Saratoga uitte over het feit dat er al honderden soortgelijke bandjes rondlopen in het genre is hier niet van lucht. Stravaganzza zet met deze plaat een sound neer die weinig andere bands zullen nadoen en verlaat zo de platgetreden paden om een eigen weg te scheppen waar ze vooralsnog vooraan lopen. Eindelijk weer eens een album wat ondanks de wortels in de power metal meerdere mensen zal aanspreken!

Tracklist:
1. Miedo
2. Esperanza
3. Impotencia
4. Arrepentimiento
5. Pasión
6. Odio
7. Frustación
8. Desilusión
9. Soledad
10. Duda
11. Dolor

Score: 90 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 5 april 2006

Meer Stravaganzza:

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.