Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 augustus:
  • Deicide en Angelus Apatrida
  • Evoken, Todomal, Phlebotomized en Noctambulist
  • 3 augustus:
  • Alien Ant Farm
  • 4 augustus:
  • Sacred Reich, Angelus apatrida en Velozza
  • 5 augustus:
  • Misery Index en Carnation
  • Opeth
  • Phil Campbell's Bastard Sons
  • Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza
  • 6 augustus:
  • Alcatraz
  • Luna Kills
  • 7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • M'era Luna
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrei Găluț (Goodbye To Gravity) - 42
  • Butch Vig (Garbage) - 71
  • Candace Puopolo (Walls Of Jericho) - 46
  • Chris Batten (Enter Shikari) - 40
  • Freddie Wadling (Cortex)† - 75
  • Garth Hudson (The Band)† - 89
  • Hellhammer (Mayhem) - 57
  • Joe Lynn Turner (Rainbow) - 75
  • John Stanier (Helmet) - 58
  • Neal Morse (Spock's Beard) - 66
  • Terry Gorle (Heir Apparent) - 67

Vandaag overleden:
  • Billy Lee Riley - 2009
  • David Roach (Junkyard) - 2025
Review

Stravaganzza - Sentimientos
Jaar van release: 2005
Label: Avispa Music

Stravaganzza - Sentimientos

Zanger Leo Jiménez en drummer Dani Pérez van het al eerder besproken Saratoga bewijzen met hun tweede band Stravaganzza dat ze naast de gebruikelijke huis-tuin-en-keuken metal ook in staat zijn een geheel andere sound neer te zetten waarin weldegelijk ruimte is voor vernieuwing en waarbij ze zichzelf niet in een door tweelingbroeders bevolkt genre plaatsen.

Ondanks dat de voertaal nog steeds Spaans blijft is er in de muziek, die ik voor het gemak maar dark power metal zal noemen, ruimte voor invloeden van bands als Nevermore en zelfs Death. De standaard drumpartijen die veel bands in het heavy/power genre zo kenmerken maken hier gedeeltelijk plaats voor blastbeats, death metal beukpartijen en thrasherig geram, terwijl de bij Saratoga redelijk orthodoxe zangpartijen hier ingewisseld worden voor enigszins ‘freaky’ keelgeluiden. Nog steeds zijn de Geoff Tate invloeden duidelijk hoorbaar, maar ditmaal klinkt het gegil niet meer euforisch, maar angstiger dan ooit, alsof de zanger door de Duivel zelf achternagezeten wordt.

Het basgeluid is te vergelijken met de nieuwe koers die Nightwish is ingeslagen, met een zware en metaalachtige klank, terwijl de gitaren net zo zwaar en heftig klinken als bij Nevermore. Naast al het gebeuk blijft er gelukkig ruimte over voor melodie dankzij het gebruik van een viool, een koor en enkele theatrale keyboard partijen. Dankzij de uitstekende productie zal het geheel als een alomvattend geheel uit je speakers knallen om je bij de strot te grijpen en je pas na een lang uur los te laten.

Mijn kennis van het Spaans is klein, maar door het gebruik van simpele titels die de lading volledig dekken (Pasión voor een ballad en Frustación voor een gestresst nummer) kan ik de teksten in mijn eigen hoofd al goed genoeg vormgeven. De kritiek die ik bij Saratoga uitte over het feit dat er al honderden soortgelijke bandjes rondlopen in het genre is hier niet van lucht. Stravaganzza zet met deze plaat een sound neer die weinig andere bands zullen nadoen en verlaat zo de platgetreden paden om een eigen weg te scheppen waar ze vooralsnog vooraan lopen. Eindelijk weer eens een album wat ondanks de wortels in de power metal meerdere mensen zal aanspreken!

Tracklist:
1. Miedo
2. Esperanza
3. Impotencia
4. Arrepentimiento
5. Pasión
6. Odio
7. Frustación
8. Desilusión
9. Soledad
10. Duda
11. Dolor

Score: 90 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 5 april 2006

Meer Stravaganzza:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.