Enquête

Welke song bevat jouw favoriete gitaarsolo aller tijden?

Accept - Metal Heart
Alter Bridge - Blackbird
Black Sabbath - War Pigs
Dragonforce - Through The Fire And Flames
Guns N' Roses - November Rain
Iron Maiden - Powerslave
Jimi Hendrix Experience - All Along The Watchtower
Joe Satriani - Surfing With The Alien
Judas Priest - Painkiller
Led Zeppelin - Stairway To Heaven
Lynyrd Skynyrd - Free Bird
Mayhem - Freezing Moon
Megadeth - Hangar 18
Metallica - Fade To Black
Ozzy Osbourne - Crazy Train
Pantera - Floods
Pink Floyd - Comfortably Numb
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Rainbow - Stargazer
Slayer - Angel Of Death
Steve Vai - For The Love Of God
UFO - Rock Bottom
Van Halen - Eruption
Yngwie Malmsteen - Black Star
een andere rock- of metalsong, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Bill Bumgardner (Lord Mantis)† - 45
  • John Lee Hooker† - 114
  • Juan Croucier (Ratt) - 67
  • Layne Staley (Alice In Chains)† - 59
  • Phil Rind (Sacred Reich) - 57
  • Steve Cradock (Ocean Colour Scene) - 57
  • Tori Amos (Y Kant Tori Read) - 63
  • Vernon Reid (Living Colour) - 68

Vandaag overleden:
  • Eric Wagner (Trouble) - 2021
Review

The Devin Townsend Band - Synchestra
Jaar van release: 2006
Label: InsideOut Music
The Devin Townsend Band - Synchestra
”Ik ben een pingpongbal. Ik kan verder gaan totdat ik een emotie beu ben en dan begin ik aan de volgende. Strapping Young Lad is de antithesis van The Devin Townsend Band. Zonder SYL’s “Alien” zou ik “Synchestra” nooit hebben kunnen schrijven. Zonder de zwarte periodes, geen lichte tijden.”

Devin kan duidelijk goed reflecteren over zijn eigen werk. Zo duister het laatste SYL meesterwerk klinkt, zo positief klinkt zijn nieuwste creatie. Meer dan een uur lang krijgen we een soundscape voorgeschoteld die verdeeld is in mooi catchy liedjes en merkwaardige tussenstukjes. Humor, poppy refreinen, geniale melodieuze intermezzo’s, krachtige riffs tot een heuse polka tweeluik…al het positivisme dat Devin in zich heeft zitten, komt op zijn kenmerkende expressieve wijze tot uiting. Onze Mad Scientist weet hét gewoon. Wat? Hét, hét, hét. Wat het leven mooi maakt en hoe we onze brein kunnen overstijgen naar een utopiaans nirvana. Althans dat gevoel krijg je bij het beluisteren van het nieuwe materiaal. Misschien neemt hij ons gewoon wéér in het ootje, we zullen het wel nooit weten.

Is deze plaat beter als “Terria” en “Accelatered Evolution”? Een vraag die je niet echt kunt beantwoorden. Al zijn werk is gewoon bijzonder en valt onderling moeilijk te vergelijken. Een gemakkelijkere vraag is “Moet je dit album aanschaffen?”. Absoluut! En dan wel de gelimiteerde editie die een DVD bevat met een live studio gig van Devin. Om deze rommelige recensie te eindigen (Devin laat je achter in een droomwereld waarin je geen besef hebt dat je achter een PC zit, laat staan dat er woorden uit je vloeien) maak ik graag gebruik van de wijsheid van de Chinees Lao-tse: De wortel der dingen te zien: dàt is intelligentie.

Tracklist:
1. Let It Roll
2. Hypergeek
3. Triumph
4. Babysong
5. Vampolka
6. Vampira
7. Mental Tan
8. Gaia
9. Pixillate
10. Judgement
11. A Simple Lullaby
12. Sunset
13. Notes From Africa

Score: 89 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 23 januari 2006

Meer The Devin Townsend Band:

The Devin Townsend Band - Synchestra
Reactie van Stevie op 01-02-2006 om 16:59u

Synchestra is geweldig!

The Devin Townsend Band - Synchestra
Reactie van HarryHamster op 03-02-2006 om 01:05u
Score: 13 / 100

Dat ben ik niet met je eens stevie wonder!! je bent blijkbaar niet alleen blind maar ook nog eens behoorlijk slechthorend. waardeloze plaat!! toch ben ik niet de minste en voor elke poging tot een liedje een punt!

The Devin Townsend Band - Synchestra
Reactie van Ronald op 17-02-2006 om 12:28u
Score: 90 / 100

Hee HarryHamster volgens mij moet je je oren is laten uitspuiten ofzo, wat waardeloze plaat, tis briljant meer kan je er niet van zeggen. Nu al 1 van de beste platen van het jaar!

Zoeken
    19 augustus:
  • Rebels Opera - Call Of The Night
  • 21 augustus:
  • Azatoth - Carnal Lust of Blasphemy
  • Cutthroat - The Purge
  • Dark Funeral - A Beast To Praise
  • Karen Dió - Fugaz
  • Kindred North - Kindred North
  • Korpse - Forbid EP
  • Martyrium - Malevolent
  • Rocketsuite Rogue - Hello, Apocalypse!
  • Triskelyon - Metalmorphosis
  • Tsirhic - To Satan I Reply...
  • 22 augustus:
  • Bleeding Antlers - Songs of Praise
  • 24 augustus:
  • Sarcoma - Ponzoña
  • 26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.