Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij het meest teleurstellende studio-album, dat in 2025 is uitgebracht?

Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Arch Enemy - Blood Dynasty
Architects - The Sky, The Earth And All Between
Babymetal - Metal Forth
Behemoth - The Shit Ov God
Dark Angel - Extinction Level Event
Equilibrium - Equinox
Ghost - Skeletá
Jinjer - Duél
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
Killswitch Engage - This Consequence
Lacuna Coil - Sleepless Empire
Machine Head - Unatøned
Marko Hietala - Roses From The Deep
Obscura - A Sonication
Orbit Culture - Death Above Life
Paleface Swiss - Cursed
Patriarkh - Prophet Ilja
Sabaton - Legends
Slaughter To Prevail - Grizzly
Sleep Token - Even In Arcadia
Soulfly - Chama
Spiritbox - Tsunami Sea
Volbeat - God Of Angels Trust
een ander tegenvallend album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Bobby Keys (The Rolling Stones)† - 82
  • Cezary "Cezar" Augustynowicz (Christ Agony) - 55
  • Chas Chandler (The Animals)† - 87
  • DJ Lethal (Limp Bizkit) - 53
  • Geordie Walker (Killing Joke)† - 67
  • Giorgia Fadda (Chaoswave) - 47
  • Greg D'Angelo (White Lion) - 62
  • Hugo Mariutti (Shaaman) - 50
  • Keith Richards (The Rolling Stones) - 82
  • Maria Brink (In This Moment) - 48
  • Mick Schauer (Clutch)† - 53
  • Mille Petrozza (Kreator) - 58
  • Randy Castillo (Ozzy Osbourne)† - 75
  • Raphael Lepuschitz (Darkwell) - 46
  • Raymond Herrera (Fear Factory) - 53
  • Simon Laliberté (Crystal Castle) - 51
  • Uli Jon Roth (Scorpions) - 71

Vandaag overleden:
  • Heikki Silvennoinen (Tabula Rasa) - 2024
  • Kirsty MacColl - 2000
  • Martjo Brongers (Vortex) - 2019
  • Slim Dunlap (The Replacements) - 2024
Review

Seether - Karma And Effect
Jaar van release: 2005
Label: Wind-Up Records
Seether - Karma And Effect
De bekendheid van het Zuid Afrikaans/Ameriaanse Seether is voor een groot deel te danken aan Evanescence-zangeres en ex-vriendin van zanger Shaun Morgan, Amy Lee. Want laten we wel wezen, ‘Disclaimer’ was best een aardige plaat, maar ‘Disclaimer II’ (hetzelfde album opnieuw uitgebracht maar nu met het nummer ‘Broken’ waar Amy op meezingt en een paar bonustracks) trok toch wel de aandacht van het grote publiek.

Ten tijden van ‘Disclaimer’ bestond Seether slechts uit twee Zuid Afrikanen - frontman Shaun Morgan en bassist Dale Stewart - in de studio bijgestaan door drummer Josh Freese die overal wel lijkt op te duiken. Inmiddels zijn er twee Amerikanen aan de line-up toegevoegd en kan men spreken van een ‘echte’ band.

‘Karma And Effect’ gaat verder waar ‘Disclaimer’ ophield. Stevige grungy rocksongs die zo nu en dan een sterke neiging naar nu-metal hebben. Daarbij heeft de plaat over het algemeen een depressieve inslag. Echt origineel is het allemaal echter niet en op de eerste paar nummers na - opener ‘Because Of Me’, de catchy single ‘Remedy’, het tekstueel sterke ‘Truth’ en het emotionele ‘The Gift’- krijg ik toch een beetje het idee dat ik telkens naar hetzelfde zit te luisteren.

De tweede helft van deze cd valt dus een beetje tegen. Er wordt te veel in herhaling getreden en Shaun Morgan (echte naam Shaun Welgemoed) heeft opzich beste een goede stem die vergelijkingen met Kurt Cobain en Staind-zanger Aaron Lewis oproept, maar die tijdens de in mijn optiek onnodige schreeuwmomenten ook behoorlijk akelig klinkt.

‘Karma And Effect’ is op een aantal nummers na dus niet een heel bijzonder werkje te noemen. Toch zal Seether vooral in de Verenigde Staten wel de nodige albums weten te slijten, want die Amerikanen lopen nu eenmaal eerder warm voor dit soort muziek dan het Europese volk.

Tracklist:
1. Because Of Me
2. Remedy
3. Truth
4. Gift
5. Burrito
6. Given
7. Never Leave
8. World Falls Away
9. Tongue
10. I’m The One
11. Simplest Mistake
12. Diseased
13. Plastic Man

Score: 75 / 100

Reviewer: Edo
Toegevoegd: 7 december 2005

Seether - Karma And Effect
Reactie van wout op 14-12-2005 om 15:35u

ik heb ooit maar een nummer vna hun gehoord fuck it genaamd. stond dacht ik op disclaimer 11,maar die klonk wel lekker maar toch behoorlijk cliche maarik ben benieuwd ga de cd zeker wel ff checken

Seether - Karma And Effect
Reactie van Almy op 22-09-2006 om 18:56u
Score: 100 / 100

ik heb ze live horen spelen. ze zijn fantastischer dan fantastisch, en shaun's stem klinkt dus echt níet behoorlijk akelig. en the hidden track is fantastisch :P

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.