Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

De acht hoofdacts van Graspop 2026 zijn Bad Omens, Bring Me The Horizon, Def Leppard, Limp Bizkit, Sabaton, The Offspring, Twisted Sister en Volbeat. Hoeveel van deze bands zou jij komende zomer graag willen zien?

Alle acht
Zeven
Zes
Vijf
Vier
Drie
Twee
Eén
Geen van allen

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 januari:
  • Slaughter To Prevail, Dying Fetus en Suicide Silence
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ahmed Kloub (Bilocate) - 38
  • Amy Lee (Evanescence) - 44
  • Andre Lindgren (The Zombi) - 42
  • Danny Lohner (Nine Inch Nails) - 55
  • Darren Travis (Sadus) - 59
  • Eki Nurmikari (Imperanon) - 47
  • Lauri Porra (Stratovarius) - 48
  • Matsumoto Hideto (X Japan)† - 61
  • Matti Kärki (Dismember) - 53
  • Mykola Leontovytsj (componist)† - 148
  • Ponce (Destinity) - 42
  • Ramzi Essayed (Bilocate) - 45
  • Rick Parashar (producent)† - 62
  • Tom Mikkola (Entwine) - 46

Vandaag overleden:
  • Chuck Schuldiner (Death) - 2001
  • Warrel Dane (Nevermore) - 2017
Review

Fellowship of the Ring - A Legend of the Elves
Jaar van release: 2004
Label: Eigen beheer

Fellowship of the Ring - A Legend of the Elves

Met een naam als ‘Fellowship of the Ring en een EP die ‘A Legend of the Elves’ heet zul je als band nooit een originaliteitprijs winnen. Als men dan ook nog op de (overigens zeer lelijke) albumcover een anatomisch incorrecte elf en een slordig getekende draak zet is het clichéplaatje helemaal compleet. Hebben we hier wederom te maken met een Italiaanse Rhapsody kloon?

Nee, we horen hier geen gestresste ‘symphonic epic dragonic power/speed metal’ voorbijkomen in de stijl die dhr. Luca Turillli de laatste jaren populair heeft gemaakt. De band put haar kracht eerder uit jaren 80 AOR muziek en combineert het met een symfonisch sausje en lichte, vrouwelijke vocalen. Ik zeg hier ‘licht’ omdat Annalisa Rattini geen operazangeres is, maar qua zang eerder doet denken aan een band als the Gathering. Niet altijd even zuiver, maar zeker niet onprettig om naar te luisteren. De grootste domper van het album is echter de productie, die zowel haar stem als de instrumenten in al hun bombast niet tot hun juiste recht laat komen. De gitaren en bas staan te ver op de achtergrond, waardoor het geheel verzuipt in een dikke toetsenlaag. De drums staan dan weer wel goed in de mix, maar de partijen klinken te ongeïnspireerd om echt indruk te maken.

Toch is ‘A Legend of the Elves’ niet slecht. De zeven nummers liggen ondanks de productie goed in het gehoor en zijn duidelijk geschreven door iemand (toetsenist Marcello Piccinini) die verstand heeft van muziek. Annalisa klinkt prettig en articuleert duidelijk waardoor we niet voor de zoveelste maal naar een krom accent hoeven te luisteren (let maar eens op hoe vaak ‘Emerald’ als ‘Iemerald’ wordt uitgesproken door Italianen). Met een betere productie zal deze epische mini-rockopera vast beter tot zijn recht komen. Tot de band dat voor elkaar heeft scoren ze in mijn boekje een ruime voldoende.

Tracklist:
1. A Legend of the Elves
2. The Emerald Bow
3. Journey to Galadar
4. Beyond the White Sea
5. Warriors Lullaby
6. Red Dragon
7. I will face the World (to find you)

Score: 63 / 100

Reviewer: Lennert
Toegevoegd: 20 juni 2005

Meer Fellowship of the Ring:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.