Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Mid Jonno Prog festival
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
  • 18 januari:
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • 20 januari:
  • Lionheart en Madball
  • 22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
Geen concerten bekend voor 16-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Exo Kragh (Beyond Twilight) - 50
  • Atticus Ross (Nine Inch Nails) - 58
  • Bob Kulick (Kiss)† - 76
  • Brent Hinds (Mastodon)† - 52
  • Brian Hoffman (Deicide) - 56
  • Jared Slingerland (Front Line Assembly) - 42
  • Jill Sobule† - 67
  • Jon Davison (Yes) - 55
  • Kane Roberts (Alice Cooper) - 64
  • Mikael Hedlund (Hypocrisy) - 50
  • Paul Raven (Killing Joke)† - 65
  • Per Yngve "Dead" Ohlin (Mayhem)† - 57
  • Sade Adu (Sade) - 67

Vandaag overleden:
  • Andy "Henner" Allendörfer (Squealer) - 2005
  • Dave Holland (Judas Priest) - 2018
  • Nic Potter (Van Der Graaf Generator) - 2013
  • Toby Myers (Roadmaster) - 2025
Review

Bowling Alone & Driven - Split
Jaar van release: 2005
Label: Eigen Beheer
Bowling Alone & Driven - Split
Het idee achter een split-EP heb ik altijd fantastisch gevonden. Twee bevriende bands persen eigen materiaal op een schijfje en presenteren dit samen aan de buitenwereld. Zowel Bowling Alone als Driven geeft ons hun visie en interpretatie op moderne harde gitaarmuziek. Deze split is bij vlagen vermakelijk, maar hoge toppen worden er niet gescheerd.

Bowling Alone speelt een toegankelijke mix van gitaartechnische New Wave Of American Metal en experimentele hardcore. Ze hebben twee goede songs neergepend die dynamisch en afwisselend zijn. Twee mankementen kan ik u echter niet onthouden: de cleane zeurende zanglijnen van zanger Javier (de rest van zijn vocalen zijn wel te pruimen) komen infantiel over en de liefdesteksten zijn veel te zoetsappig. Ik denk dat de heren nog wel een streepje beter kunnen.

De twee nummers van Driven zijn al opgenomen in 2002 en deze heren bouwen meer sfeer op (‘11the Hour’) dan hun splitgenoten maar de nummers zijn niet afwisselend genoeg en kabbelen te lang voort. Er wordt hier ook hard gewerkt aan dynamiek maar de uitbarstingen van Driven zijn niet hevig genoeg. Na het rustige intermezzo tijdens ‘What Becomes Of The Broken Hearted’ zou er eigenlijk een genadeloze uitbarsting moeten komen, maar deze ontbreekt.

Tracklist:
Bowling Alone:
1. Venus
2. What Becomes Of The Broken Hearted
Driven:
3. 11th Hour
4. Outshining Leviathan

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 16 juni 2005

Meer Bowling Alone & Driven:

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.