Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Fist - Storm
Jaar van release: 2005
Label: Dream Catcher Records
Fist - Storm
Zowel Metallica als Anthrax liet de bandnaam Fist wel eens vallen in een interview. Terecht want deze NWOBHM-band maakte begin jaren ’80 furore met hun vier eerste platen. Deze werkjes gingen samen 300 000 keer over de toonbank en stonden bol van de gitaarlicks, koorrefreintjes en stevige uithalen. Na tien jaar vonden ze het weer eens tijd om een cd’tje op te nemen en met de drie belangrijkste oorspronkelijke leden (zanger/gitarist Keitch Satchfield, gitarist Martin Metcalf en drummer Harry Hill) in de gelederen kunnen we alweer spreken van een zoveelste reünie.

In tegenstelling tot bijna alle NWOBHM-bands die vandaag nog cd’s uitbrengen die het luisteren niet waard zijn, is ‘Storm’ een erg vermakelijk album geworden. Opener ‘Fe Fi Fo Fum’ is nog discutabel maar ‘Guardian Angel’ zet de koers in naar een betere bestemming en zodoende waan ik mij in 1979. Als ik daarna in ‘Storm’ beland, een tijdloze tien minuten durende epische uitsmijter met menig solo, dan ben ik overtuigd over de kwaliteit van dit album. Ook de overige werkstukjes mogen er zijn.

Ook de 80’s aandoende teksten (gedrukt in Piece Of Mind-lettertype!) zijn een verademing voor alle overdreven filosofische wijsheden waarmee we tegenwoordig worden bestookt. Onzekerheid in een relatie, een natte droom, een verhaal over de bevrijding van Satchfield’s vader uit een Chinese gevangenis, angst voor vliegtuigen en als uitsmijter masturberen kijkend naar de Penthouse en Hustler in de jaren ’70 (‘Supercallousflagellisticexpertcunnilingus’) zijn de thema’s van deze plaat. Een leuke en pretentieloze comeback en nu maar hopen dat ze ‘Turn The Hell On’ uit 1980 en ‘Back With A Vengeance’ heruitbrengen.

Tracklist:
1. Fe Fi Fo Fum
2. Guardian Angel
3. Acid Rock
4. Storm
5. Name Rank & Serial Number
6. Try A Little Love On Me
7. Brain Damage
8. Supercallousflagellisticexpertcunnilingus
9. Big Rig
10. Never Got Me Up In One Of Those

Score: 76 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 9 mei 2005

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.