Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
  • 25 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • 26 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
Geen concerten bekend voor 20-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Carl Palmer (Emerson, Lake & Palmer) - 76
  • Chester Bennington (Linkin Park)† - 50
  • David Dahir (Cellador) - 37
  • Kelly Conlon (Death) - 57
  • Olivier Lapauze (Heavenly) - 43
  • Sam Dunn (regisseur) - 52

Vandaag overleden:
  • A.J. Pero (Twisted Sister) - 2015
  • Archie Bleyer (Cadence Records) - 1989
  • Nick Griffiths (producent) - 2005
Review

Mechanical Poet - Woodland Prattlers
Jaar van release: 2004
Label: Aural Music
Mechanical Poet - Woodland Prattlers
Het Russische Mechanical Poet bestaat nog maar enkele jaren. Ex-leden van de avant-garde metalband Glazemaker besloten wat nieuws te gaan doen, en na een demo en lang zoeken naar een nieuwe zanger kwam de band eind 2004 met Woodland Prattlers op de proppen. "An original comic book score" is de subtitel van het album. De soundtrack van een stripverhaal dus. De band heeft een aantal verhalen bedacht, samen gevoegd, en daar muziek bij geschreven.

De muziek is veelzijdig, maar alles staat in dienst van het verhaal. Van de harde, wat blikkerig klinkende riffs in Stormchild via het redelijk standaard heavy metallige Strayed Moppet tot aan de ballad Shades On A Casement. Swamp-Stamp-Polka klinkt dan weer net alsof je naar een slapstick film aan het kijken bent, met vele grappige snelle riedeltjes en diverse stemmetjes. Deze Russen hebben alles op 1 album. Het nadeel hieraan is dat het geheel wat inconsistent is, maar daar staat tegenover dat het wel aanvoelt als een groot verhaal. Het is vrij duidelijk dat de band wel wat heeft afgekeken bij bijvoorbeeld Savatage, qua opzet van een conceptalbum, en qua muziek. Ook schijnen hier en daar wel wat Dream Theater invloeden door. Toch, maar het album voelt meer aan als een film dan als een normaal concept album. De vergelijking met een Tim Burton film die in de biografie staat is dan ook wel enigzins juist, al is het geheel lang niet zo bizar en gestyleerd.

Qua muziek is Woodland Prattlers veelzijdig, maar ook qua zang is het niet saai. Zanger Max Samosvat doet vaak wat aan zanger Jon Oliva van het al eerder genoemde Savatage denken, met hier en daar een beetje een Dio invloed. Aangezien hij alle personages in het verhaal voor zijn rekening neemt, is soms goed te horen dat hij iets te geforceerd zijn stem verandert, waardoor de personages te overduidelijk gespeeld zijn. Toch levert deze zanger een nette prestatie, en laat horen dat hij veel met zijn stem kan, van mooie cleane zang in de rustige passages tot een erg agressief personage waar dat nodig is.

Van begin tot eind levert Woodland Prattlers je een hoop luisterplezier op, waar veel in te ontdekken is. De productie is op sommige plaatsen niet zo geweldig (zoals al gezegd, de harde riffs zijn wat blikkerig), maar is niet echt storend. Het album is gewoon een mooi debuut van deze Russen, overigens voorzien van prachtige coverart.

Tracklist:
1. Main Titles
2. Stormchild
3. Bogie In A Coal-Hole
4. Sirens From The Underland
5. Will O’The Wisp
6. Strayed Moppet
7. Old Year’s Merry Funeral
8. Natural Quarternion
9. Shades On A Casement
10. Swamp-Stamp-Polka
11. End Credits

Score: 80 / 100

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 6 april 2005

Meer Mechanical Poet:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.