Alcatraz
Enquête

Wil jij dat Max en Iggor Cavalera met hun Chaos A.D.-show naar de Benelux komen? Zou je dan gaan kijken?

Ja, heel graag, daar wil ik hoe dan ook bij zijn
Wellicht naar een zaaloptreden, als het niet teveel kost
Ach, op een festival zou ik het wel meepikken
Alleen als het met de klassieke line-up van Sepultura zou zijn
Nee, liever Arise of Beneath The Remains
Nee, ik heb geen interesse in een concert van de Cavalera’s
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • 21 juni:
  • Grafjammer, Zwart, Suttungr en Frontline Despair
  • Graspop Metal Meeting
  • Hang Youth en Ploegendienst
  • One Eyed Wizard en Impact
  • Thantifaxath em Messor Falce
  • 22 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Tetrarch en The Hara
  • The Sword, Yama en Thammuz
  • 23 juni:
  • Deafheaven, Birds In Row en Ontaard
  • 24 juni:
  • Alien Ant Farm en Tigress
  • 25 juni:
  • Jerry Cantrell en Velvet Rush
  • 26 juni:
  • Jera On Air
Geen concerten bekend voor 20-07-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Barry Sparks (Dokken) - 57
  • Chino Moreno (Deftones) - 52
  • Gregor Mackintosh (Paradise Lost) - 55
  • Jimmie Mattisson (Wulfgar) - 42
  • Kelly Johnson (Girlschool)† - 67
  • Lionel Richie (Commodores) - 76
  • Marco Pesenti (Sadist) - 60
  • Michael Anthony (Van Halen) - 71
  • Michael Schiel (Squealer) - 50
  • Rui Santos (Oratory) - 46
  • Sergey Petrovich Nagorny (Holy Blood) - 40
  • Twiggy Ramirez (Marilyn Manson) - 54
  • Yui "Yuimetal" Mizuno (Babymetal) - 26

Vandaag overleden:
  • Bill Ham (producent) - 2016
Review

Billy Sheehan - Cosmic Troubadour
Jaar van release: 2005
Label: Favored Nations
Billy Sheehan - Cosmic Troubadour
Wat is een bassist? Iemand die rond een groep hangt maar niemand kent zijn juiste taak. Dit is maar een van de vele grappen die over bassisten worden verteld. Begrijpelijk, want een bassist staat zelden in de belangstelling. De zanger is de frontman, de gitaristen kunnen opvallen met scheurende gitaarsolo’s en een drummer zweept de boel lekker op. Maar een bassist, is dat eigenlijk wel nodig? Het is een feit dat de meeste rock- en metalbassisten weinig aan een nummer toevoegen uitgezonderd het braaf volgen van de gitaarlijntjes en drumpatronen. Gelukkig zijn er ook nog muzikanten die een specifieke bassound hebben en die écht iets toevoegen aan de muziek. Om een paar bekende voorbeelden aan te halen: Steve Harris, Steve DiGiorgio en Geddy Lee. Billy Sheehan past ook tussen dit rijtje en om dit te staven haal ik zijn werk met Mr. Big, Talas, David Lee Roth en vooral Steve Vai aan.

‘Cosmic Sheehan’ is het derde solowerk van bassist Sheehan en bevat naast negen instrumentale tracks zes gezongen rocknummers. Die zes rocknummers (‘Toss it on flames’ en ‘From the backseat’ scoren het best) zijn lekker simpel, ritmisch, hard en opzwepend. Billy zingt deze nummers zelf en doet dat niet slecht. Zijn ietwat zeurderige stem irriteert niet echt in tegenstelling tot een zingende Vai of Malmsteen. De instrumentale nummers variëren in stijl: we maken een reisje doorheen fusion, jazz, rock, avantgarde en de betere pop. De kracht van Billy’s speelstijl is dat hij de ene keer kan ontroeren om daarna lekker van leer te trekken (‘Don’t look down’).

‘Cosmic Troubadour’ is een plaat die swingt en die bewijst dat bassisten met hun instrument toch 65 minuten kunnen boeien. Niet-bassisten: geef deze grote man ook eens een kans.

Trackslist:
1. Toss It On The Flames
2. Back In The Day
3. The Suspense Is Killing Me
4. From The Backseat
5. Don't Look Down
6. Something She Said
7. Dreams Of Discontent
8. Dig A Hole
9. Taj
10. The Lift
11. A Tower In The Sky
12. Long Walk Home
13. Indisputable Truth #1
14. Hope
15. A Million Tears ago (Europese bonus track)

Score: 85 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 7 maart 2005

Meer Billy Sheehan:

Billy Sheehan - Cosmic Troubadour
Reactie van Old Motorheadbanger op 07-03-2005 om 19:26u

Nooit gehoord van Lemmy ?

Billy Sheehan - Cosmic Troubadour
Reactie van Zatte Jo op 08-03-2005 om 14:03u
Score: 100 / 100

Ik heb nog niet van Lemmy gehoord nee.

Billy Sheehan - Cosmic Troubadour
Reactie van Kristof op 09-03-2005 om 12:04u

Uiteraard had ik ook Lemmy aan dit lijstje kunnen toevoegen. Zijn knorrend Rickenbacker geluid is uit duizenden te herkennen.

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.