Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Martyr (NL) - A Malicious Odyssey
Jaar van release: 2004
Label: Black Owl Records
Martyr (NL) - A Malicious Odyssey
Op de Nederlandse band Martyr ben ik gestuit toen ik hun in het voorprogramma van de cd-presentatie van de black metal formatie Sauron zag. Ik was hierbij zeer onder de indruk van Martyr en heb niet lang daarna de cd’s ’To confirm when Destruction comes’ en ook hun nieuwste wapenfeit ‘A Malicious Odyssey’ aangeschaft.

Martyr speelt vrij snelle melodische black metal (zonder keyboards) gemengd met een flinke scheut death metal. Een vergelijking maken met andere bands is niet echt makkelijk, mij doet het een beetje denken aan een klein broertje van Dissection.

De kracht van de nummers steekt vooral in de eenvoud. Het is niet allemaal even technisch wat er gedaan wordt maar het is des te effectiever. Vrij simpele gitaarriffs worden voorzien van schone melodieën en drummer Mike knuppelt er over het algemeen op flink up-tempo tot blastbeats lustig op los. Ook het gesnauw van gitarist/zanger Haat weet zeer te overtuigen.

Met A Malicious Odyssey heeft Martyr een knap staaltje werk afgeleverd dat zeker de aandacht verdient. Luisteren die hap dus. Tips om eens te luisteren zijn zeker de nummers Failure of the 4th en Predlude to the Unknown.

Tracklist:
1. Sentenced To Suffer
2. Downfall
3. Failure Of The 4th
4. Stunned
5. Prologue To The Unknown
6. Death's Verdict
7. The Dawn Of Malicious Crossfires

Score: 80 / 100

Reviewer: Jan
Toegevoegd: 7 februari 2005

Meer Martyr (NL):

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.