Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 augustus:
  • Alien Ant Farm
  • 4 augustus:
  • Sacred Reich, Angelus apatrida en Velozza
  • 5 augustus:
  • Misery Index en Carnation
  • Opeth
  • Phil Campbell's Bastard Sons
  • Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza
  • 6 augustus:
  • Alcatraz
  • Luna Kills
  • 7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • M'era Luna
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
Geen concerten bekend voor 03-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brandan Schieppati (Bleeding Through) - 46
  • Ed Roland (Collective Soul) - 63
  • James Hetfield (Metallica) - 63
  • Karat Faye (producent) - 75
  • Michael Coons (Lȧȧz Rockit) - 62
  • Skin (Skunk Anansie) - 59
  • Stephen Carpenter (Deftones) - 56

Vandaag overleden:
  • Joseph Conrad (auteur) - 1924
  • Shepard Sherbell (fotograaf) - 2018
Review

Distress - The Mourning Sign
Jaar van release: 2004
Label: Manitou/ Ass. Thundering
Distress - The Mourning Sign
Ooit in je leven wel eens een lychee gepeld? Ja, dat lichtroze vruchtje in een stevige, roze-bruine omhulsel vol kleine stekeltjes. Je zit je dan rot te pulken op de stukjes onwillig schil, die zich maar niet van het vruchtvlees willen scheiden. En je moet nog voorzichtig zijn ook, want mits je je nagel te diep in de stekeltjes plant, ga je er dwars doorheen en spuiten de straaltjes zoet en kleverig sap in de ronde. Maar als je dan, eindelijk, na een hoop gepruts, de lychee van zijn jasje hebt ontdaan, kun je het pronkstukje richting mond transporteren en genieten van de exotische sfeer van dit ongewone vruchtje.

De evaluatie van het nieuwe album van de franse Distress, The Mourning Sign, kun je wat mij betreft prima met zo`n lychee- pel/eet procedure vergelijken. Toegankelijk is het immers allerminst, je kunt er niet zomaar in happen. De ontplooing ervan kan evenwel wat moeizaam verlopen hoewel er zo nu en dan al wat straaltjes aan smakelijke vooruitzichten zullen uitlekken. En mits je er alsnog in slaagt om doorbraak door de wat ongewone bovenlaag van de muziek te boeken, kun je je klaar maken voor een werkelijke muzikale extase!

Het enigzins ontoegankelijke van The Mourning Sign zit `m in de scala aan metalwendingen die je in het hele album zult terugvinden. Maakte Distress nog met hun vorige album Close To Heaven een overwegende doomplaat, nu snoepen ze evengoed ook van dark-, melodieuze black- en deathmetal-elementen mee. Maar zodra de eerste verbazing der onwenning plaats heeft gemaakt voor adoptatie, zal dit album zich tot een werkelijk juweeltje ontpoppen. En hoewel het in sommige gevallen even tijd nodig heeft om goed te vallen is het die moeite meer dan waard.
Het geluid op The Mourning Sign is ergens een beetje te vergelijken met dat van de latere Opeth. Alleen klinkt deze plaat zwaarder, donkerder, slomer, mistroostiger ( uitstekend geschikt voor deze tijd van het jaar) en veel diverser, zowel muzikaal als op gebied der vocalen. Want zo`n beetje alles wat er aan strotgeluid te produceren valt, komt voorbij gehobbeld. Cleane zang ( zowel hoog als laag), diepe grunts, screams, gekrijs, geschreeuw en gesproken woord. En het mooie is dat hoewel er een grootschalige diversiteit wordt toegepast, alles uiteindelijk perfect op de voorbestemde plaats komt te eindigen.

The Mourning Sign is absoluut een onmisbaar album voor de metalhead die open staat voor experimentele metal, want zo mogen we Distress onderhand toch wel voorzichtig gaan noemen. En hoewel de band het geluid van The Mourning Sign een rotsvast “Doom-Death”stempel meegeeft mag die wat mij betreft als niet kloppend worden beschouwd. Hoewel er wel enkele vleugen van deathmetal te bespeuren zijn, heeft dit album werkelijk niets te maken met het genre op zich. Fans van pure death zullen hier dus hoogstwaarschijnlijk geen soep van kunnen koken.

En voor de mensen die nu plots lychees besluiten te happen, waak voor de pit!

Tracklist:
1.Reflectionless
2.I`ve Seen
3.Beyond The Cross of Guilt
4.Your Turn ( Beneath The Black Sun)
5.Another Babylon
6.Delirium Tremens
7.As The Summer
8.Died The XI th Hour
9.Sinking Into Oblivion
10.Crawling In Sanity ( The Victim)

Score: 85 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 20 december 2004

Meer Distress:

Distress - The Mourning Sign
Reactie van Bram op 27-12-2004 om 00:43u
Score: 100 / 100

HAHAHAHAHAHA, wat een super review. we hebben een bandje, Delychees, naar het vruchtje, geen metal, maar wel lekker. www.delychees.nl groeten

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.