Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Hunter Omega & Warlord
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
    21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • The Exploited en Skroetbalg
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Wrighton (Tokyo Blade) - 63
  • Antti Laurén (Manitou) - 47
  • Arno (T.C. Matic)† - 77
  • Charles "Sexecutioner" Varga (Gwar) - 68
  • Greg Smith (Ted Nugent) - 63
  • Herbie Langhans (Seventh Avenue) - 51
  • John Dalton (The Kinks) - 83
  • Kevin Talley (Dååth) - 47
  • Kevin Valentine (Kiss) - 70
  • Michael Kruit (Chaos Divine) - 42
  • Pete Sandoval (Morbid Angel) - 62
  • Raul "Yuyi" M. (Dark Embrace) - 44
  • Rudy Jan van de Bergh (Phantom Mask) - 48
  • Viram Jasani (Led Zeppelin) - 81
  • Yves Huts (Epica) - 47

Vandaag overleden:
  • Larry Carroll (illustrator) - 2019
  • Michelle Meldrum (Phantom Blue) - 2008
  • Nick Menza (Megadeth) - 2016
Review

Aarni - Bathos
Jaar van release: 2004
Label: Firedoom Records
Aarni - Bathos
De kleurrijke muziek van het Finse Aarni is als een muzikale adaptatie van fantasierijke kinderverhalen als Alice in Wonderland en The Wizard of Oz. Met hier en daar een vleugje Charlie and the Cholocate Factory en The Exorcist.

Dat Bathos iets bijzonders is mag duidelijk zijn. Toen ik twee jaar geleden Aarni's bijdrage aan de split met het eveneens Finse Umbra Nihil hoorde, verheugde ik me na één luisterbeurt al op de onvermijdelijke full-length. Meestal leidt zo'n flinke opbouw echter tot teleurstelling, en toen ik Bathos voor het eerst hoorde werd ik dan ook overweldigd door schijnbaar tegenstrijdige gevoelens van oprechte waardering en een idee van 'er had meer in gezeten'. Na vele luistersessies ben ik gelukkig tot inkeer gekomen en zie ik in dat het grootste deel van Bathos minstens zo goed of zelfs beter is dan het materiaal van de split cd.

Aarni's extravagante stijl is voornamelijk gebaseerd op een combinatie van doom metal en folk, met een - dare I say it - lichte avantgarde ondertoon. Van de bekende deprimerende en/of apocalyptische eigenschappen, die doom doorgaans typeren, is echter geen sprake. De band wisselt zware doomriffs zonder pardon af met vrolijke synth-deuntjes en plezierige fluitpartijen, waardoor er een aura van losgeslagenheid om de band heen hangt en men een gezond sentiment van 'vrije vorm' overbrengt. In de liner notes van de split cd worden uiteenlopende entiteiten als Opeth, Hawkwind, Cruachan en Maudlin of the Well genoemd en die hoor je ook daadwerkelijk in de ecclectische muziek terug. Voeg daaraan toe de unieke bovenwereldse kwaliteit van het werk van David Lynch en Tim Burton en je kunt je voorstellen wat voor soort beelden Aarni's klankentapijt oproept.

Hier en daar geeft de band blijk van wat instrumentale slordigheid, maar echt storend is het niet en op een bepaalde manier voegt het ook wel wat toe aan het obscure karakter van de muziek. Liefhebbers van gewaagde klanken binnen (en buiten!) de doom metal zouden er verstandig aan doen deze plaat zo snel mogelijk te leren kennen. Mocht je je helemaal verliezen in de wonderlijke wereld van Aarni en terug willen keren naar de realiteit, drie keer met je hielen klikken en je bent weer veilig thuis in Kansas.

Tracklist:
1. Ονειροσκόπος
2. Squaring the Circle
3. Quinotaurus (Twelve Stars in Sight)
4. Kivijumala
5. V.I.T.R.I.O.L.
6. The Thunder, Perfect Mindfuck
7. Mental Fugue
8. Niut Net Meru
9. Kesäyö

Score: 88 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 6 december 2004

Meer Aarni:

Aarni - Bathos
Reactie van onheilsprofeet op 23-03-2005 om 23:43u

vette cd! ookal zullen niet gek veel mensen hem hier kunnen waarderen goede review btw

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.