Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit 2025?

1914 - 1916 (The Südtirol Offensive)
Amenra - Forlorn
Amon Amarth - We Rule The Waves
Arjen Anthony Lucassen - Our Final Song
Behemoth - The Shit Ov God
Coroner - Symmetry
Disturbed - I Will Not Break
Dream Theater - Midnight Messiah
Electric Callboy - Elevator Operator
Epica - Cross The Divide
Ghost - Satanized
Helloween - Universe (Gravity For Hearts)
Kreator & Britta Görtz - Tränenpalast
Linkin Park - Up From The Bottom
Lorna Shore - Oblivion
Mayhem - Weep For Nothing
Megadeth - Tipping Point
Paradise Lost - Silence Like The Grave
Poppy, Amy Lee & Courtney LaPlante - End Of You
Sabaton - Templars
Testament - Infanticide A.I.
Textures & Charlotte Wessels - At The Edge Of Winter
Till Lindemann - Und Die Engel Singen
Volbeat - By A Monster’s Hand
een ander nummer uit 2025, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 02-02-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Birgit Muggenthaler (Schandmaul) - 52
  • Chris Boltendahl (Grave Digger) - 64
  • Domenic Pinto (Crimsonfire) - 48
  • Olivier "Morty" Putz (Orion's Night)† - 44
  • Patrik Skoglöw (Arise) - 50
  • Robert Westerholt (Within Temptation) - 51
  • Torsten Ihlenfeld (Brainstorm) - 54

Vandaag overleden:
  • Bubi The Schmied (Zed Yago) - 2018
  • Ragne Wahlquist (Heavy Load) - 2025
Review

Abyssic Hate - Suicidal Emotions
Jaar van release: 2000
Label: No Colours Records
Abyssic Hate - Suicidal Emotions
De cd bevat een hoesje met daarop een figuur dat aan een uitzonderlijke vorm van auto mutilatie lijd. Daarmee is ook gelijk duidelijk gemaakt waar de teksten van deze black metal eenmansband mee te maken hebben. Thema's als zelfverwonding, depressiviteit en zelfmoord staan centraal en de muziek kan nog wel eens het laatste duwtje zijn naar de voorkant van een trein, althans voor de labiele zielen onder ons.
Echte black metal fans willen niets liever thema's over dood, satan of strijdlustige paganistische verhalen. Ikzelf verslind elke soort van black metal en dat kan van pagan tot dit soort herrie gaan.

We hebben hier te maken met de eerste echte volledige cd van Abyssic Hate. Een eenmansband uit Australië van een heerschap dat de naam Shane Rout met zich meedraagt. Abyssic Hate is een vrij omstreden band in de black metal scene, vanwege de nogal extreme sympathieën die meneer Rout er op na houd. Echter, de muziek word hier niet door beïnvloed en dat is misschien maar goed ook. De stijl van Abyssic Hate zou kunnen worden omschreven als zeer minimalistisch doch effectief. Het minimalistische element vinden we terug in de riffs. Dankzij de rauwe productie zal het voor menig buitenstaander klinken als een hoop ruis, maar geoefende oren zullen toch de naargeestige sferen die de gitaarpartijen oproepen absoluut kunnen waarderen. Dankzij de herhaling en het slepende karakter van de muziek voel je je ontzettend eenzaam en alleen. Alleen de kou voel je nog en de vocalen doen je nekharen overeind staan.

Opener Depression Part I brengt je gelijk al in dit soort sferen. Een droevige krasserige riff word slechts ondersteund door traag drumwerk en wie beter luistert kan tussen de lagen door ook nog zweverige melodieën ontdekken. Een versnelling treedt op en dankzij de hoge krijsvocalen is een vergelijking met Burzum natuurlijk snel gemaakt. Shane ontkent zijn inspiratiebron ook niet, maar toch klinkt dit wel weer net even anders. De muziek is een stuk trager en door deze factor ook een heel stuk wanhopiger.

Na ongeveer 13 minuten gaat het eerste nummer over in het uiterst genietbare Betrayed. Deze song is over het algemeen iets sneller en agressie speelt een belangrijkere rol. Ook is er wat meer variatie aangebracht in de riffs en is onderliggende enigszins melodieuze laag wat meer aanwezig. De ijzige productie zorgt er voor dat je wederom alles om je heen vergeet en diep wegzakt in een vreemde trance. Zoals het hoort bij dit soort depressieve black metal.

Even later volgt dan Depression Part II en ondanks de kortere speelduur van 7 minuten, is het traagheid troef. De vocalen klinken beangstigend en de doorraggende riffs zorgen voor pijnlijke taferelen in je gehoorkanaal.
Na deze drie uitstekende rauwe nummers komen we dan afgepeigerd aan bij het klapstuk. De ijzig koude en kwaadaardige kraker Despondency. Het muzikale recept is weinig veranderd, maar na drie nummers komt elke wanhoopskreet nog weer harder aan en de riffs snijden steeds dieper door je ziel.

Het outro van dit nummer verdient nog een speciale vermelding, want langzamerhand schakelt de rauwe bak herrie over op kalme en angstig klinkende ambient. Dit speciaal door Raison d'Etre opgenomen stuk minimalisme is de perfecte afsluiting voor een geweldig black metal album als dit. Vier lange nummers kwamen voorbij en Abyssic Hate wist te overtuigen.

Shane heeft dus werkelijk een ijzig koude en bitter rauwe schijf afgeleverd. De demo's waren al aardig, maar dit is een zeer genietbaar werkstuk. Velen zullen de muziek verafschuwen, maar luisteraars die de kwaadaardige oorsprong van de black metal volledig begrijpen kunnen absoluut overgaan tot aanschaf.
Dit is niet voor iedereen weggelegd, maar fans van Burzum of misschien zelfs Xasthur weten wat ze hiermee moeten. De normale versie is waarschijnlijk uitverkocht, maar No Colours heeft het dit jaar uitgebracht in een mooie digi pack. Zeer goede schijf!

Tracklist
1. Depression Part I
2. Betrayed
3. Depression Part II
4. Despondency

Score: 83 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 29 november 2004

Meer Abyssic Hate:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.