Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 april:
  • Aborted, Crypta, The Zenith Passage en Organectomy
  • Imperial Age
  • John Coffey
  • Neckbreakker en Galge
  • 27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksej Obradovic (De Profundis) - 45
  • Elyghen (Elvenking) - 47
  • Fish (Marillion) - 67
  • Fredrik Hedström (Persuader) - 46
  • Ilia (Arafel) - 44
  • Javier Jiménez (Ebony Ark) - 43
  • Michael Wagener (producent) - 76
  • Mihai (Cadavrul) - 37
  • Nicholas Barker (Cradle Of Filth) - 52
  • Paul Baloff (Exodus)† - 65
  • Rosalie Cunningham (Purson) - 35
Review

Toxocara - Visceral Larval Migrans
Jaar van release: 2004
Toxocara - Visceral Larval Migrans
Toxocara is een deathmetal band met leden uit vaderlandse bands zoals The Monolith Deathcult, Erebus en Katafalk. Zoals te verwachten valt maakt dit vijftal een portie deathmetal waar je gerust U tegen kunt zeggen. De hier voor mij liggende promo bevat vier nummers beter beukwerk dat (uiteraard) vaak herinneringen oproept met bijvoorbeeld TMDC en Katafalk.

Na een passende korte sample barst het geweld in al zijn hevigheid los. Technische gitaarriffs en solo’s vliegen de luisteraar om de oren en de drummer knuppelt er lustig op los. Zanger Kevin Quilligan grunt er vakkundig overheen en soms zorgt de pitchshifter voor nog dat beetje extra bruutheid. Toxocara weet gelukkig dat er niet alleen op topsnelheid gespeeld dient te worden: de nodige mid-tempo stukken zorgen voor de nodige afwisseling. Aangezien de promo slechts vier tracks bevat is het niet echt mogelijk verschillende toppers aan te wijzen, het nummer Mortal Intrepid Frigate springt er naar mijn idee wel het meest uit (het is ook het meeste aan TMDC herinnerende nummer).

Het is helaas niet allemaal lof voor deze heren en dame. Productioneel gezien is deze promo namelijk niet geheel een succes te noemen. De gitaren klinken alsof ze met de wekkerradio zijn uitversterkt en op sommige momenten klinkt de drum ook een beetje plastic. Dit probleem wordt hopelijk gauw opgelost als er een volledige cd wordt opgenomen (wat ik toch wel mag hopen want deze band bezit kwaliteit).

Kortom is deze band een aanrader voor een pot beukende en technische deathmetal. Ik hoop dat we nog veel van Toxocara gaan horen alleen dan wel met een knalproductie graag.

Tracklist:
1. The Blood Road (Ho Chin Minh Trail)
2. Mortal Intrepid Frigate (The Battle of the Nile)
3. Visceral Larval Migrans
4. Insomnia

Score: 80 / 100

Reviewer: Jan
Toegevoegd: 18 november 2004

Meer Toxocara:

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.